انجمن گروه موج سازان

نسخه‌ی کامل: اسکریپت نویسی در اندروید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
ایه اسکریپت نویسی برای اندروید (SL4A) برای اولین بار پای زبان های اسکریپتی را هم به اندروید باز کرد. بنابرین می توان کد های اسکریپتی را در اندروید ایجاد و اجرا کرد و یا از مفسر های اینتراکتیو آن استفاده کرد. SL4A دارای یک محیط ساده است و API های آندروید را در خود جای داده است.
[عکس: launch_SL4A.png]
اسکریپت ها را را می توان به صورت اینتراکتیو در ترمینال، در پس زمینه یا لوکال اجرا کرد.
[عکس: what_to-say.png]
SL4A امکان استفاده از شل لینوکس را به صورت درونی به کاربر می دهد و برای اضافه کردن زبان های اسکریپتی دیگر باید آن ها را جدا گانه از اینترنت دریافت و نصب کرد.
شل امکان اجرا فرامین لینوکس 2.6 را دستگاه های اندرویدی فراهم آورده است. ولی نکته جالب توجه وجود Python 2.6 است که برای برنامه نویسان لینوکس بسیار هیجان انگیز خواهد بود. توضیح ویژگی های زبان پایتون بحثی طولانی است و در این پست نمی توان آن را توضیح داد. ولی فقط کافی است بدانید که پایتون یک زبان ساده و ساده گراست و از رهیافتی جدید ولی ساده تر به شی گرایی می پردازد، پایتون محبوب ترین زبان برای برنامه نویسی در لینوکس و یکی از کاراترین زبان های برنامه نویسی شبکه است.
[عکس: SL4A-cellbot-py.png]
مثال: کد پایتون زیر یک عکس را از ورودی دوربین می گیرد آن را در کارت حافظه ذخیره می کند

کد:

import android

droid = android.Android()
droid.cameraCapturePicture('/sdcard/foo.jpg')

Python, Perl,Php, JRuby, Lua, BeanShell, JavaScript, Tcl, shell در حال حاضر پشتیبانی می شوند. و در آینده زبان های بیشتری اضافه خواهد شد.
[عکس: add-zeitgeist-folder.jpg]
منتظر مقالات بیشتری در مورد SL4A باشید.
با تشکر

منبع