انجمن گروه موج سازان
برنامه نویسی موبایل در لینوکس - نسخه قابل چاپ

+- انجمن گروه موج سازان (http://www.mojsazan.com/forum)
+-- انجمن: لینوکس و سیستم های متن باز (http://www.mojsazan.com/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- انجمن: لینوکس (برنامه نویسی) (http://www.mojsazan.com/forum/forumdisplay.php?fid=121)
+--- موضوع: برنامه نویسی موبایل در لینوکس (/showthread.php?tid=1668)برنامه نویسی موبایل در لینوکس - مهرداد عباسی - 09-09-2011

برای برنامه‌نویسی موبایل در لینوکس محیط‌های توسعه زیادی وجود دارد که مشهورترین آنها netbeans و eclipse هستند.

من netbeans رو قبلا در ویندوز تجربه کرده بودم، محیطی پیشرفته، با کارایی بسیار بالا، آماده برای برنامه نویسی موبایل، اما یکی از مشکلاتی که این IDE دارد، سنگینی آن در کامپیوترهای با پردازنده قدیمی است، در لینوکس هم من نستونستم که شبیه‌ساز موبایل (WTK) رو روی netbeans سوار کنم (من از netbeans موجود در منابع استفاده کردم).

این خود دلیلی شد که من از eclipse استفاده کنم. eclipse که محیط توسعه خود برای موبایل را با نام Plusar عرضه کرده است در تشریح این نرم‌افزار می‌گوید :

Pulsar is a tools integration platform for the mobile developer. It make it easy to get the tools and handset SDKs you need for developing mobile applications.

این‌ نرم‌افزار دارای یک محیط کاربری بسیار سریع، ساده و در عین حال کارآمد است، به راحتی میتوان در آن برنامه نوشت و عیب‌یابی کرد، خلاصه هر چه که یک برنامه‌نویس موبایل میخواهد در خود دارد (قضیه هر چه خوبان همه دارند …).

برای استفاده از Plusar در لینوکس ابتدا از اینجا آنرا دانلود کنید و سپس WTK موردنیاز را از اینجا (با تشکر از Armageddon بابت آپلود).

بعد از خارج کردن برنامه از حالت فشرده به آن دسترسی اجرایی بدهید :

chmod +x eclipse

wtk رو از حالت فشرده خارج کنید و در یک پوشه بریزید (مثلا در پوشه wtk واقع در home). حالا با کلیک بروی eclipse اونو اجرا کنید، در اولین اجرا شما باید wtk رو به اون معرفی کنید، برای اینکار از منوی Windows گزینه Perferences رو انتخاب کنید و از اونجا Java ME و از زیر منوی اون گزینه Device Managment، حالا در صفحه باز شده دکمه Import رو فشار بدین و آدرس پوشه WTK رو بهش بدین، Eclipse خودش براتون پیداش میکنه

منبع


RE: برنامه نویسی موبایل در لینوکس - mehdiminaee - 01-02-2012

سلام
ممنون از زحماتتون
میخاستم بگم لینک دانلود نیست
**برای استفاده از Plusar در لینوکس ابتدا از اینجا آنرا دانلود کنید ؟؟؟؟:))


RE: برنامه نویسی موبایل در لینوکس - مهرداد عباسی - 01-02-2012

ممنون

لینک ها اصلاح شدند

مشکلی بود بنویسید تا سریع برسی شود

با تشکر از شما و آرزوی موفقیت روز افزون برای شما