انجمن گروه موج سازان
نحوه قرار دادن حلقه ها در thread ها و مدیریت thread در bash - نسخه قابل چاپ

+- انجمن گروه موج سازان (http://www.mojsazan.com/forum)
+-- انجمن: لینوکس و سیستم های متن باز (http://www.mojsazan.com/forum/forumdisplay.php?fid=23)
+--- انجمن: لینوکس (عمومی) (http://www.mojsazan.com/forum/forumdisplay.php?fid=25)
+--- موضوع: نحوه قرار دادن حلقه ها در thread ها و مدیریت thread در bash (/showthread.php?tid=3400)نحوه قرار دادن حلقه ها در thread ها و مدیریت thread در bash - Beni_Vanda - 04-07-2013

با سلام .
ممنون از مهرداد جان به خاطر زحمت هایی که دارن می کشند علاقه

مدتی هست که دنبال آموزشی در مورد نحوه قرار دادن حلقه ها در thread ها و مدیریت thread در bash می گردم .
ممنون می شم اگر آموزشی در این زمینه دارید به اشتراک بگذارید . یا اگر امکانش هست خودتات در این مورد مثال هایی بزنید و رو این مثال ها آموزش بدین.
و سوال دوم اینکه .
یک قطعه کد مثل قطعه کد زیر داریم . که برنامه وقتی به قسمت اول می رسد به فرض 1000 بار باید عبارت hello رو چاپ کند و سپس سراغ قسمت دوم برود که آن هم 1500 بار عبارت mojsazan رو چاپ می کند . چون مفسر bash برنامه رو از بالا به پایین اجرا می کند عبارت mojsazan بعد از 10000 بار چاپ شدن عبارت hello شروع به چاپ خواهد کرد . الان می خواستم بدونم راهی است که عبارت hello و mojsazan هر دو با هم شروع به چاپ کنند (یا در دو ترمینال مختلف و یا با استفاده از thread ها برنامه رو به گونه ای کنیم که این عملیات سریعتر و با هم انجام شود ).
کد:
#!/bin/bash

1000 bar hello ro chao kon
1500 bar mojsazan ro chap kon

و یک سوال دیگه این که وقتی پروسه ی دستور خط 2 باز باشد (به عبارتی دستور دوم بی نهایت بار تکرار شود ) و بخواهیم که دستور سوم هم اجرا شود (بهترین روش چیست که کمترین استفاده رو از حافظه ببریم ؟؟ )