رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتتان پیرامون دوره تکمیلی و پذیرش در سپاه را اینجا مطرح کنید
دوستان من 1/10 اعزامم. محل آموزشم افتاده کرمانشاه، میگن باید بری چند روز تا با مدرک تکمیلیت بهت پایان دوره آموزشی بدن برگردی، راهی نداره محل آموزشیمو عوض کنن نزدیک تهران بندازن؟ آخه سختمه مریض شدم دیواره رودم زخم شده از طرفی هم نمی خوام عقب بندازم.
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام عرض شد
من نمیدونم چرا پست های من پاک شدن ؟! حرف نابجائی زدم ؟ 4 تا دونه سوال پرسیدم دیگه این پاک کردنا بی احترامی نیست...؟

انقدر به جوابهام احتیاج دارم که اینجا دوباره میپرسمشون، امیدوارم دفعه ی قبل اشتباها پاک شده باشن...

"" سلام و عرض ادب
ممنون از فروم و اطلاعات بسیار مفیدتون. سربازی یکی از معضلات جوونای این دوره شده که خدا رو شکر شما هم به نحوی سعی دارید راهنمائیمون کنید و از این بابت هم بسیار ممنون.

یه سوال داشتم از خدمتتون درباره پذیرش و امریه:

روراست بخوایم صحبت کنیم بنده یه آشنای خوب تو یکی ار بهترین پادگان های شهرمون دارم که بهم گفته عضو بسیج بشم ( که شدم و دارم فعالم رو هم میگیرم، یکم هم در گرفتن کارت سبز به مشکل خوردم که براتون توضیح میدم  ) اونوقت من رو میبره پیش خودش صبح تا ظهر 5شنبه ها هم تعطیل. این پادگان یه چهارراه با خونه فاصله داره. اما از طرفی من یه رزومه ی خیلی خوب تو یکی از سازمان های دولتی دارم که اتفاقا اونجا هم آشنا داشتم و صحبت کردیم قرار شد بعد از عید دفترچه بگیرم برم پیشش سعی کنیم انشا... بتونیم امریه بگیریم.

حالا سوال من اینه که کدوم بهتره، امریه یا پذیرش ؟
در حالی که امریه احتمال استخدامش زیاده برای من، و همچنین کارش مرتبط با رشته ام هست.
اما خب سربازی گویا شده 24 ماه و احتمالا امریه باید بشه 27 ماه دیگه نه ؟ و اینکه این سازمان مطمئن نیستم وابسته به چه ارگانی هست پس شاید حتی اگر کارت سبز دوره تکمیلیم رو هم بگیرم باز مجبور شم برم آموزشی، که واقعا برام سخته 2 ماه دور شدن از خانواده.

یه بحثی هم پیش اومده بین علما که دیده شده دوستانی برای امریه اقدام کردن قولش رو هم از مسئولین مرتبط گرفتن اما بعد به "خدمت" اعزام شدن، و دلیل این رو کم بودن سرباز در نیروهای مسلح میدونن. 
حالا با توجه به این قضیه احتمالش نیست بنده برای امریه اقدام کنم و سر از ارتش در بیارم ؟

سوال بعد اینکه فرمودین کسی که پذیرش میگیره "میتونه آموزشی رو نره" ، این رو دقیق توضیح میدین ؟
یعنی میان میپرسن آقا شما میری آموزشی من میگم نه ؟ خب اینجوری باشه که آموزشی کلا تعطیل میشه...؟

بعد اینکه گفتین بعد از پذیرش حدود 2روز تا 1هفته در محل آموزشی خواهید ماند و بعد به یگانی که در اونجا پذیرش شدید ارجاع 

می شوید و اگر کفایت از آموزش نداشتید بعد از طی دوره 45 روزه آموزشی به یگانی که در اونجا پذیرش شدید ارجاع می شوید. این 45 روز مثل دوره تکمیلیه یعنی پاره وقته میری بعد میری خونه یا رسما آموزشیه ؟

به عنوان سوال آخر هم اینکه من از اشخاص مختلف جواب های مختلفی به این سوال که "دوره ی تکمیلی تا اعزام حد اقل چقدر فاصله ی زمانی باید داشته باشه ؟ " میشنوم، از " مهم نیست 2 هفته ام زودتر باشه کافیه‌ " تا " حداقل 6 ماه قبل اعزام " ، ممنون میشم این رو هم مشخص کنید.

کلی سوال بود سرتونم درد آوردم شرمنده، انقدر که این مسئله خواب و خوراک رو ازم گرفته گفتم از شما بپرسم که بیشتر در جریانید و خودمو خلاص کنم :دی

با تشکر ""
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

اگر یک چیزی برای شما مهم است دلیل نمیشه قوانین کل مجموعه را زیر پا بزارید

اشتباهی پاک نشده بله کاری که شما کردید بی احترامی بود

قوانین انجمن

مهم : قوانین ارسال پست و فعالیت در سایت به روز شده در تاریخ 11 /12 /1390
نقل قول:در هنگام مطرح کردن مطالب خود ، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از ارسال آنها در انجمن های نامتناسب با مطلبتان خودداری نمایید.

نقل قول:پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت گفتگوی جدید نمایید
نقل قول: لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آن ها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوال های گوناگونی دارید، آنها را در چندین گفتگو مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید.

نقل قول:• از نوشتن یک مطلب در انجمن های مختلف خودداری کنید. طبق قانون شماره 2 تبصره 4 انجمن مناسب و مرتبط به مطلب خود را انتخاب کنید و فقط در آن انجمن مطلب خود را ارسال کنید.

نقل قول:• مطالب خود را در بخش مخصوص خودش قرار دهید , دسترسی پست دادن در فروم برای همه کاربران باز است و می توانید در همه بخش ها پست بدهید . با ارسال تاپیک در بخش های دیگر باعث بی نظمی تالار نشوید .

نقل قول:• از ارسال پست های بیهوده و نامربوط به تاپیک جددآ خودداری کنید ! منظور از پست های بیهوده و نامربوط , پست هایی هستند که به تشخیص مدیران سایت به موضوع اصلی تاپیک مربوط نباشند . این گونه پست ها بدون اخطار قبلی پاک می شوند , همچنین ایجاد 2 یا چند پست پشت سر هم ممنوع است از ارسال پست هایی با محتوای "کسی هست" ،"چرا کسی جواب نمیده" و ... جددآ خودداری کنید این گونه پست ها بدون اخطار قبلی پاک می شوند.

توجه : در صورت رعایت نکردن قوانین با کاربر خاطی برخورد خواهد شد و قوانین برای همه یکسان اجرا خواهد شد . برای ایجاد محیط بهتر در انجمن لطفآ از قوانین پیروی کنید .

نکته : این قوانین کاملا جدی اجرا می شود و با افراد خاطی برخورد می شود.

با خواندن این قوانین شما مسئولیت رفتار و ارسالهای خود را در سایت به عهده خواهید گرفت. در صورتی که از قوانین مذکور حمایت نکنید با شما برخورد خواهد شد. اجرای این قوانین به خواست بسیاری از افراد و به خصوص به لحاظ راحتی تمامی کاربران ملزوم می باشد.
با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سایت و دستورالعملهایی که در آینده به آنها اضافه خواهد شد بتوانیم رضایت شما کاربر گرامی را جلب کنیم. به امید ساعات خوش در هنگام مشاهده این سایت برای شما.

در صورتی که فکر میکنید قوانین این بخش از نظر شما فاقد ارزش بوده و یا قادر به پیروی از هریک از بند های آن نمیباشید ، سایت دیگری را برای استفاده انتخاب کنید !

موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط
(12-22-2013, 06:53 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما دوست عزیز

اگر یک چیزی برای شما مهم است دلیل نمیشه قوانین کل مجموعه را زیر پا بزارید

اشتباهی پاک نشده بله کاری که شما کردید بی احترامی بود

قوانین انجمن

مهم : قوانین ارسال پست و فعالیت در سایت به روز شده در تاریخ 11 /12 /1390
نقل قول:در هنگام مطرح کردن مطالب خود ، انجمن مناسب را انتخاب نمایید و از ارسال آنها در انجمن های نامتناسب با مطلبتان خودداری نمایید.

نقل قول:پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت گفتگوی جدید نمایید
نقل قول: لطفاً در هنگام طرح سوالات خود آن ها را به صورت جداگانه مطرح فرمایید. بدین معنی که در صورتی که سوال های گوناگونی دارید، آنها را در چندین گفتگو مطرح نمایید و از مطرح کردن تمامی سوالات در یک ارسال خودداری فرمایید.

نقل قول:• از نوشتن یک مطلب در انجمن های مختلف خودداری کنید. طبق قانون شماره 2 تبصره 4 انجمن مناسب و مرتبط به مطلب خود را انتخاب کنید و فقط در آن انجمن مطلب خود را ارسال کنید.

نقل قول:• مطالب خود را در بخش مخصوص خودش قرار دهید , دسترسی پست دادن در فروم برای همه کاربران باز است و می توانید در همه بخش ها پست بدهید . با ارسال تاپیک در بخش های دیگر باعث بی نظمی تالار نشوید .

نقل قول:• از ارسال پست های بیهوده و نامربوط به تاپیک جددآ خودداری کنید ! منظور از پست های بیهوده و نامربوط , پست هایی هستند که به تشخیص مدیران سایت به موضوع اصلی تاپیک مربوط نباشند . این گونه پست ها بدون اخطار قبلی پاک می شوند , همچنین ایجاد 2 یا چند پست پشت سر هم ممنوع است از ارسال پست هایی با محتوای "کسی هست" ،"چرا کسی جواب نمیده" و ... جددآ خودداری کنید این گونه پست ها بدون اخطار قبلی پاک می شوند.

توجه : در صورت رعایت نکردن قوانین با کاربر خاطی برخورد خواهد شد و قوانین برای همه یکسان اجرا خواهد شد . برای ایجاد محیط بهتر در انجمن لطفآ از قوانین پیروی کنید .

نکته : این قوانین کاملا جدی اجرا می شود و با افراد خاطی برخورد می شود.

با خواندن این قوانین شما مسئولیت رفتار و ارسالهای خود را در سایت به عهده خواهید گرفت. در صورتی که از قوانین مذکور حمایت نکنید با شما برخورد خواهد شد. اجرای این قوانین به خواست بسیاری از افراد و به خصوص به لحاظ راحتی تمامی کاربران ملزوم می باشد.
با امید به اینکه با به کارگیری قوانین سایت و دستورالعملهایی که در آینده به آنها اضافه خواهد شد بتوانیم رضایت شما کاربر گرامی را جلب کنیم. به امید ساعات خوش در هنگام مشاهده این سایت برای شما.

در صورتی که فکر میکنید قوانین این بخش از نظر شما فاقد ارزش بوده و یا قادر به پیروی از هریک از بند های آن نمیباشید ، سایت دیگری را برای استفاده انتخاب کنید !

موفق باشید

با تشکر از شما بابت توضیح قوانین انجمن

بنده پست قبلیم رو که پاک شده عینا (!) اینجا نوشتم خودم هم چند دفعه خوندم که مطمئن شم حرف زننده ای توش نداره که جز تشکر و قدردانی و احترام کامل به دوستان فروم چیزی نداشته که بخواد باعث آزردگی خاطر کسی شده باشه یا من شخصا نمیبینم. اگر هم 3-4 تا سوال رو با هم پرسیدم چون دیدم تمامی دوستان به همین نحو عمل میکنند و بعضا شماره سوالاتشون نزدیک به 8-9 میشه. حالا شما یک طوری میفرمائید "بله کاری که شما کردید بی احترامی بود" والا من یه ربعه دارم اینجوری مانیتور رو نگاه میکنم : تعجب

به هر حال اگر بی احترامی ای شده بنده عذر خواهی میکنم.

حالا ممنون میشم جواب سوالاتم رو اگر امکانش هست شما یا دوستان بدید که ما هم از سر در گمی در بیایم.

با تشکر
پاسخ
سپاس شده توسط
.....UP
پاسخ
سپاس شده توسط
دوستان عزیز میدونم خلاف قوانین هست ولی بنده چندین روزه که منتظر جواب شما هستم.

ممنون مشم پاسخ بدید.

با تشکر
پاسخ
سپاس شده توسط
(12-22-2013, 05:18 PM)Artix نوشته: "" سلام و عرض ادب
ممنون از فروم و اطلاعات بسیار مفیدتون. سربازی یکی از معضلات جوونای این دوره شده که خدا رو شکر شما هم به نحوی سعی دارید راهنمائیمون کنید و از این بابت هم بسیار ممنون.

یه سوال داشتم از خدمتتون درباره پذیرش و امریه:

روراست بخوایم صحبت کنیم بنده یه آشنای خوب تو یکی ار بهترین پادگان های شهرمون دارم که بهم گفته عضو بسیج بشم ( که شدم و دارم فعالم رو هم میگیرم، یکم هم در گرفتن کارت سبز به مشکل خوردم که براتون توضیح میدم  ) اونوقت من رو میبره پیش خودش صبح تا ظهر 5شنبه ها هم تعطیل. این پادگان یه چهارراه با خونه فاصله داره. اما از طرفی من یه رزومه ی خیلی خوب تو یکی از سازمان های دولتی دارم که اتفاقا اونجا هم آشنا داشتم و صحبت کردیم قرار شد بعد از عید دفترچه بگیرم برم پیشش سعی کنیم انشا... بتونیم امریه بگیریم.

حالا سوال من اینه که کدوم بهتره، امریه یا پذیرش ؟

در حالی که امریه احتمال استخدامش زیاده برای من، و همچنین کارش مرتبط با رشته ام هست.
اما خب سربازی گویا شده 24 ماه و احتمالا امریه باید بشه 27 ماه دیگه نه ؟ و اینکه این سازمان مطمئن نیستم وابسته به چه ارگانی هست پس شاید حتی اگر کارت سبز دوره تکمیلیم رو هم بگیرم باز مجبور شم برم آموزشی، که واقعا برام سخته 2 ماه دور شدن از خانواده.

یه بحثی هم پیش اومده بین علما که دیده شده دوستانی برای امریه اقدام کردن قولش رو هم از مسئولین مرتبط گرفتن اما بعد به "خدمت" اعزام شدن، و دلیل این رو کم بودن سرباز در نیروهای مسلح میدونن. 
حالا با توجه به این قضیه احتمالش نیست بنده برای امریه اقدام کنم و سر از ارتش در بیارم ؟

سلام خدمت شما. امیدوارم خوب باشید. ماشالله سوالاتتون که یکی دوتا نیست.ولی خوب درک میکنم چون شرایط شما رو داشتم البته  اینقدر گزینه ی سوال برام پیش نیومد.
ببینید اول بگم که خوب به قوانین احترام بزارید این برای همه خوبه.دوم دلیل اینکه شاید دوستان به سوالات شما پاسخ نمیدن نه اینکه نخوان واقعا مشکل اینجاست که برخی سوالات نسبی هست و ماشالله قوانین ثانیه ای در حال تغییر.من خودم سرباز هستم(امریه اموزش پرورش) با اینکه حدود 6 ماهی از خدمتم میگذره یکی بگه چی کار کنم مثل تو بشم واقعا میمونم بهش چی بگم از بس هی روزی یکی نظریه جدید میده.
اما ببینید بین امریه و پذیرش قبلا من توضیح دادم که چه طوری هست.اول در مورد اون سوالتون که خدمت 24 ماه شده بله خبراش هست و فکر میکنم برای سال دیگه یا حتی کسایی که الان اعزام میشن 24 ماه برن و خوب خیلی از کسری ها هم برداشته میشه.اما واقعا نمیدونم این امریه قراره بشه 27 ماه یا نه ولی خوب چون شرایط اسون تری هست حتما یه مدت زیادتری باید خدمت کنی و یا شرایط سختتری برات میزارن مثلا مثل ما 24 ماه تمام بدون هیچ کسری بسیج یا....
حالا اگه فرض بگیریم که این مورد درست باشه که مثلا خدمت نظامی 24 ماه و اون بدون کسری 27 ماه باشه و اون دوتا اشناتون در یک سطح هستن یعنی پیش هر کدوم ببری حتما قبول میشی. خوب باید ببینی کدوم شرایط رو میپسندی. خوب مسلما امریه اسونتر هست ولی کسری نداره و احتمالا باید مدت بیشتری خدمت کنی ولی خوب دیگه لباس نظامی نیستی و دردسرهای پادگان رو نداری.حالا این اشنای شما نمیدونم چقدر خفنه ولی خوب وقتی توی پادگانها وضعیت قرمز زدن دیگه اون سرهنگشم باید بمونه چه برسه به سربازش وقتی گفتن باید بری رزمایش نمیخوام معنی نداره و خوب معلومه که خدا خدا میکنی که زودتر تموم بشه و خوب بعدشم رزومه ای برای خودت نداری یعنی اگه سرباز خفن هم باشی خیلی هنر کنن بگن بیا اینجا نظامی وایسا کار کن که نمیگن و خوب با توجه به روحیاتت ببین میتونی یه امر نظامی باشی یا نه
حالا از اون طرف اداری میری و میای و خوب لباس و مو و... در حد عرف جامعه باید باشه و خوب اگه شرایط خوب باشه و بتونی خودت رو نشون بدی شاید احتمال استخدام هم داشته باشی البته قطعا از پادگان استخدامت بالاتر هست.ولی خوب یکی میگه من کار دارم و نمیخوام فقط میخوام زودتر تموم بشه بهترین گزینه پادگان هست ولی کسی هم هست میگه نه کار ندارم و خیلی هم برام شش ماه اینطرف اونطرف فرقی نداره خوب امریه چون هم ادم راحتتر هست هم جایی برای خود نشون دادن داره. البته یه چیزم هست فک کنم توی پادگانها هر چند وقت یه بار باید یه شب پست بدی که این رو دیگه سردارشم باید بده البته هر کس به طریقی پس ببین به اشناتون اینا رو میتونه برات حذف کنه یا نه خودشم باید پست و رزمایش و قوانین پادگان و وضعیت قرمز رو رعایت کنه.در کل به نظر امریه بهتر هست اگه طرفت توی اون سازمان بتونه بهت اوکی بده.یه جوری نشه از اینجا رونده از اونجا مونده باشی.راستی اغلب اموزشی رو برای امریه سپاه میگیره که اگه کارت سبز داشته باشی حله و نمیری ولی خوب برای ارتش رو نمیدونم میگن قبول نیست که خوب به نظرم میارزه ادم یه چند ماهی بره اموزشی بعدش راحت باشه هر چند اموزشی تو ارتش قشنگ مردت میکنه نیازت میشه برای زندگی اینده خوبه!!!!باز همه ی چیزایی که گفتم روی کاغذ بنویسی و همشون رو در نظر بگیر و بعد یکی رو انتخاب کنه.البته به اون یکی نظر قطعی رد نده شاید یه درصد اون گزینه ای که انتخاب کردی نشد...

(12-22-2013, 05:18 PM)Artix نوشته: سوال بعد اینکه فرمودین کسی که پذیرش میگیره "میتونه آموزشی رو نره" ، این رو دقیق توضیح میدین ؟
یعنی میان میپرسن آقا شما میری آموزشی من میگم نه ؟ خب اینجوری باشه که آموزشی کلا تعطیل میشه...؟

بعد اینکه گفتین بعد از پذیرش حدود 2روز تا 1هفته در محل آموزشی خواهید ماند و بعد به یگانی که در اونجا پذیرش شدید ارجاع 

می شوید و اگر کفایت از آموزش نداشتید بعد از طی دوره 45 روزه آموزشی به یگانی که در اونجا پذیرش شدید ارجاع می شوید. این 45 روز مثل دوره تکمیلیه یعنی پاره وقته میری بعد میری خونه یا رسما آموزشیه ؟

به عنوان سوال آخر هم اینکه من از اشخاص مختلف جواب های مختلفی به این سوال که "دوره ی تکمیلی تا اعزام حد اقل چقدر فاصله ی زمانی باید داشته باشه ؟ " میشنوم، از " مهم نیست 2 هفته ام زودتر باشه کافیه‌ " تا " حداقل 6 ماه قبل اعزام " ، ممنون میشم این رو هم مشخص کنید.

کلی سوال بود سرتونم درد آوردم شرمنده، انقدر که این مسئله خواب و خوراک رو ازم گرفته گفتم از شما بپرسم که بیشتر در جریانید و خودمو خلاص کنم :دی

با تشکر ""

این قسمت رو خیلی متوجه نشدم چی شد.ولی برای ما اینجوری بود تا حدی که خبر دارم.ببین ما توی اون برگمون اومد روز فلان برید پادگان فلان( از کل کشور هم اومده بودن حالا شانس ما بود اون سال پادگان شهر ما انتخاب شده بود )
اونجا چندتا نمونه داشتیم یکی کسایی که امریه بودن و کفایتی نداشتن مثل بنده هیچی دیگه رفتیم تو پادگان و استارت 58 روز رو زدیم. یه سری بودن امریه بودن و کفایتی هم داشتن اونا هم اومده بودن رفتن توی پادگان و همون موقع دنبال کارهای ترخیصی شدن یکی دو روز کمتر بیشتر طول کشید و مرخص شدن و محل اون جایی که امریه گرفته بودن تایید شد و رفتن ارگانی که امریه گرفته بودن شهر خودشون حالا توی این مدتی که ما اموزشی بودیم اونا هم توی سازمان خودشون بودن مثلا به اموزش پرورشی ها یه سری رفتن مدرسه یه سری رفتن اداره ،خدمتشون جلوتر شروع نشد ولی فرق ما با اونا این بود که اونا اموزشی رو توی اداره و ما اموزشی رو توی پادگان میگذروندیم دیگه معلومه چه خبره دیگه. اونا اداری میرفتن و مثل اداری ها بودن ما هم مثل یه سرباز مام وطن!!!! دی
یه سری هم بودن امریه نبودن ولی کفایتی داشتن که اونا هم اومدن یکی دو روزه کاراشون رو کردن و رفتن به جایی که سربازیشون افتاده بود.

*پادگان سپاه بود

دیگه تموم شد...
در کل دوست عزیز تمام مواردی که گفتم در نظر بگیر و حتما حتما اطلاعاتت به روز باشه یه پست توی هر فرومی حتی اگه یه ساعت از تاریخش گذشته باشه قابل اعتماد نیست!!!!!!! من شرایط رو گفتم بهت شما تمام اینها رو با اطلاعات جدید و شرایط خودت بسنج و یکی رو انتخاب کن .خیلی هم بهش فکر نکن میگذره دوست عزیز دیگه اینم یه دوره از زندگیه .مثلا ما نبود 19 ماه دیگه دی:
ببخشیدم قطعی بهت نگفتم کدوم رو برو چون من شرایط شما رو ندارم .من خودم امریه شدم با هزار بدبختی و گزینش شما نسبت به شرایط خودت جلو برو....

شاد و موفق باشید و سربلند.....

پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
برادر من از طریق یکی از دوستاش تونست پذیرش سپاه رو بگیره ولی چون کارت سبز بسیج نداشت مجبور شد دو ماه اموزشی بره یزد ولی من نمی خوام اموزشی برم.
من تا 31 شهریور وقت دارم که مدارکمو ارسال کنم به نظرتون:
1_ایا برای رفتن دوره اموزشی بسیج حتما باید بسیج فعال باشم یا عضویت تو بسیج کافیه؟
2_با داشتن کارت سبز چه جوری از اموزشی معاف میشم؟یعنی من همراه مدارک پست میکنم خودشون دیگه اموزشی رو حذف می کنند1؟
دقیق نمیدونم اگه کارت سبز رو گرفتم چی کار باید بکنم که اموزشی نرم دیگه.اگه ممکنه راهنماییم کنید. مرسی
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
میشه درباره جزئیات ۴روز آخر دوره تکمیلی که میبرن پادگان توضیح بدید ؟ چه کارهایی باید انجام بدیم ؟
ممنون میشم ..
پاسخ
سپاس شده توسط
.....
پاسخ
سپاس شده توسط