رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتتان پیرامون دوره تکمیلی و پذیرش در سپاه را اینجا مطرح کنید
سلام از مطالب جالب و مهم شما و همچنین پاسخ سریع به سوالات دوستان تشکر میکنم...و

چندتا سوال دارم که با جواب آنها کمک خیلی زیادی به من کرده اید..

من دو سه روزه که (26/7/91) از دانشگاه فارغ التحصیل شدم،رشته ام مهندسی الکترونیکه، البته کاردانی به کارشناسی بودم، معدلم 58/15 هستش-رشته کاردانیم برق قدرت بود،رفتم نظام وظیفه کپی برگه معافیت تحصیلیم رو بهشون دادم و ثبتش کردن، بعد به من گفت که جدیدا به فارغ التحصیلان دانشگاه ها یکسال وقت میدن در صورتی که شما گفتین که شش ماه وقت میدن ، من از سال 85 بسیجی فعال دارم،اواخر شهریور ماه بود که رفتم واسه دوره تکمیلی بسیج (برگ سبز) ثبت نام کردم ، گفتن که هنوز شروع نشده و احتمالا آبان شروع میشه، من 4 ماه کسری خدمت جبهه بابام رو دارم که ثبت شده ،من میخوام بعد از گذراندن دوره تکمیلی بسیج در اولین فرصت برای سربازی اقدام کنم ،حالا به نظر شما من کی اقدام کنم که هم از آموزشی معاف بشم و هم از4 ماه کسری جبهه استفاده کنم در ضمن کسری بسیج هم شاملم میشه که فکر کنم با 4 ماه کسری جبهه و 2 ماه تکمیلی و 3 ماه بسیجی جمعا 9 ماه کسری داشته باشم ، و آیا با این شرایط من بیوفتم تو سپاه از تمام کسریم (منظورم 4 ماه جبهه هستش) میتونم استفاده کنم یا نه ؟

سوال دیگه ی من اینه که با شرایط جدید امریه که هرکسی که بخواد امریه بگیره باید 24 ماه سربازی داشته باشه من برای امریه اقدام کنم ؟، و اینکه آیا در امریه با داشتن تکمیلی سپاه باید آموزشی رو برم یا قبول میکنن؟ و آیا کسریم در امریه پابرجاست؟

تورو خدا جواب سوالای منو بدین میدونم سوالام زیاد بودن ولی کمک زیادی به من میکنن ، خیلی ممنون از مطالب خوبتون....
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
ممنون از لطف شما
بله طبق قانون جدید معافیت بعد از فارق التحصیلی یکساله شده است.
سوال اول شما بستگی به این داره که چه زمانی برای شما کارت تکمیلی صادر کنند.
اگر سپاه بیافتید آموزشی نمیرید و کسری ها رو اگر قبلا ثبت شده باشند می پذیرند. و اگر غیر از سپاه بیافتید باید آموزشی رو برید ولی به جای دوره تکمیلی به شما کسری تعلق خواهد گرفت.البته اینها طبق قانون قبل هستند و از قانون جدید اطلاعی ندارم

به خاطر کسری های شما پیشنهاد می کنم پذیرش بگیرید بهتر از امریه هست

اگر جایی که امریه می گیرید مربوط به سپاه باشه با داشتن تکمیلی نیازی به آموزشی نیست

در امریه کسری ها رو حساب نمی کنند
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط samijoon6425
ممنونم از راهنمایی خوبتون

فقط اگر امریه در ارگانی مانند مخابرات باشه که میگن زیر نظر سپاه هستش کسری بسیج رو که باید در مدت سربازی براش اقدام کرد و کسری خود سپاه هستش و خود سپاه اون رو صادر میکنه بازهم تاثیری نداره؟ و اگه تاثیر داشته باشه اون کسری رو باید به کجا ببریم تا از خدمت کم بشه؟ مخابرات یا خود سپاه یا نظام وظیفه؟

سوال دیگه هم اینه که وقتی برگ سبز اعزام صادر میشه کسری جبهه روی آن درج شده حال چطور در امریه قبول نیست؟ در صورتی که در سیستم نظام وظیفه ثبت شده و از مدت خدمت کم شده ؟ و سازمان مربوطه طبق برگ سبز اعزام برای امریه فرد اقدام میکند
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
با توجه به اینکه من از قوانین جدید نظام وظیفه با خبر نیستم، فکر می کنم سایر دوستانی که مطلع هستن پاسخگو باشند بهتر هست.
اطلاعات من مربوط به بیش از یکسال پیش هست و ممکنه با راهنمایی های من بیشتر دچار مشکل شوید. پیشنهاد می کنم از نظام وظیفه سوال کنید

در رابطه با امریه قبلا پست هایی زده بودیم، آیا اونهارو مطالعه کردید؟ اونها خیلی معتبرتر هستند

پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام
میخواستم بدونم دوره ی تکمیلی تو چه ماهی برگزار میشه؟یه سوال دیگه اگه من فعالمو تو تهران گرفته باشم میتونم برم تو یه شهرستان دیگه دوره تکمیلیمو بگذرونم؟
مرسی
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
برای جواب سوال اولتون باید بگم در انجمن قبلا جواب داده شده، ماه بخصوصی نداره
جواب سوال دومتون : بله مشکلی نداره

پاسخ
سپاس شده توسط saber222
(11-02-2012, 10:11 PM)مهدی ابراهیمی نوشته: سلام
برای جواب سوال اولتون باید بگم در انجمن قبلا جواب داده شده، ماه بخصوصی نداره
جواب سوال دومتون : بله مشکلی نداره
مرسی آقا مهدی.شما اطلاع دارید واسه دوره تکمیلی چه مدارکی نیازه؟
چون اینجوری که شنیدم پرونده رو نمیدن به خودمون.با کارت فعال کار راه میوفته؟
پاسخ
سپاس شده توسط
این مطالب در انجمن زیاد بحث شده از قبیل تاپیک زیر:

دوره تکمیلی و نحوه گرفتن پذیرش در سپاه

از جستجوی انجمن بیشتر استفاده کنید

پاسخ
سپاس شده توسط saber222
سلام

دوستان من یه سوال بسیار حیاتی دارم
لطف کنید جواب بدید ممنون میشم
من در حال حاضر قرار ه تازه دوره ی تکمیلی رو بگذرونم بهم گفتن تا اواسط اسفند 91 دوره اش تموم میشه
حدود 1 سال فعلا عضویت فعال بسیج دارم + 3 سال عضویت عادی
پدرم 4-5 ماه سابقه ی حضور در جبهه داره
متاسفانه از شانس بد من سربازی شده 21 ماه و من میخوام هر جوری شده سربازیم تا مهر 93 تموم شده باشه چون میخوام مهر 93 برم دانشگاه
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
چکار کنم؟ با توجه به اینکه دوره ی تکمیلی تا اواسط اسفند طول میکشه من کی دفترچه بفرستم؟ آیا میشه در حینی که دارم دوره تکمیلی رو میگذرونم دفترچه بفرستم؟
این جمله رو توی یکی از تاپیکا دیدم نگران شدم:
"دقت کنید زمان شرکت در این دوره باید حداقل 6 ماه قبل از اعزام باشد"
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
اون 6 ماه دیگه خیلی مهم نیست.
از جایی که میخواهید برای دوره تکمیلی اقدام کنید ، سوال کنید که چه زمانی کارت و یا گواهی پایان دوره تکمیلی به شما می دهند.
همین مسئله رو از اونها هم بپرسید. اما معمولا اگه 2ماه بعد از دوره تکمیلی اقدام کنید بهتره

پاسخ
سپاس شده توسط