رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خطای error spawning 'cmd.exe در opencv
من نسخه 2.1 كه مربوط به ويژوال استديو هست رو دانلود و نصب كردم و همه تنظيماتي رو كه در صفحه اول تاپيك گفته شد رو هم انجام دادم.اما موقعي كه مي خوام برنامه رو ( برنامه همين تاپيك ) اجرا كنم، خطاي زير رو ميده كه من حدس مي زنم مربوط به هماهنگ كردن openCv با ويژوال استديو باشه، هر چند كه من دقيقا طبق اصولي كه مطرح شده پيش رفتم.
كلا وقتي هم كه هيچي در برنامه ننوشتم و اجرا مي كنم هم بازم خطا مي ده.عكسشو براتون مي ذارم.به نظر شما مشكل كجاست؟
البته قبل از اينكه اين پيغام رو بده،وقتي كليد F5 رو براي اجرا مي زنم، پيغام this Project Is Out Of Date رو ميده.حتي بازم وقتي چيزي در ويژوال استديو ننوشتم هم (مثل قبل) همين خطا رو مي ده.لطفا راهنمايي كنيد.

فایل‌های پیوست
.bmp   My Program Error.bmp (اندازه 480.12 KB / تعداد دانلود: 12)
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
این لینک رو دانلود کنید و تست کنید ببینید اجرا میشه؟ یه برنامه خیلی ساده توی opencv در ویژوال استودیو 2008 هست.
لینک برنامه نمونه

تا چند روز دیگه پست قبلی شما و این پست به بخش سوال وجواب های پردازش تصویر منتقل خواهد شد. لطفا بعد از حل شدن این مشکل سوالات جدیدتون رو توی بخشی که معرفی کردم مطرح کنید.
با تشکر از همکاری شما5
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط
(10-08-2011, 05:23 PM)مهدی ابراهیمی نوشته: این لینک رو دانلود کنید و تست کنید ببینید اجرا میشه؟ یه برنامه خیلی ساده توی opencv در ویژوال استودیو 2008 هست.
برنامه ويژوال استديو رو پاك و دوباره نصب كردم.برنامه اي كه شما لينكش رو گذاشتيد هم دانلود كردم و بعد از اينكه در VC++ باز و اجرا كردم، اول همون پنجره خطاي this Project Is Out Of Date با متن داخلش كه نوشته بود ( test - Debug Win32) با 3 تا دكمه Yes - No - Cancel ظاهر ميشه و من yes رو انتخاب مي كنم كه دوباره پنجره ي خطايي با متن There were build errors.Would you like to continue and run the last successful build? مي ده كه من Yes رو انتخاب مي كنم و در كمال تعجب در قسمت error list ويژوال استديو خطاي error spawning 'cmd.exe' رو مي ده اما برنامه اجرا ميشه و عكس به نمايش در مياد، اما بعد از بستن پنجره نمايش عكس ، باز هم خطا مي ده. اين هم پيغامش :
Debug Assertion failed !
Program : c :\documents and settings\behnam\desktop\test\debug\test.exe
file : f:\dd\vctools\dcrt_bld\self_x86\crt\src\dbgheap.c
line : 1317
Expression: _CrtisValidHeapPointer (pUserDate)
for information on how your program can cause an assertion failure,see Visual C++ documentation on asserts.
(pPress retry To debug the appliacation)

nدر ضمن هم ویندوزم رو عوض کردم هم ویژوال استدیو رو دوباره نصب کردم، اما بازم مشکل رفع نشد !
لطفا راهنمايي كنيد،من چن روزه رو اين قسمت موندم و هر روز هم دارم از برنامه ام عقب مي افتم.متشكرم.
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
ببخشید اگه دیر جواب دادم . چون پست رو ویرایش کرده بودید متوجه ویرایش جدید شما نشدم.

خطای error spawning 'cmd.exe ممکنه بدلیل پیدا نکردن cmd باشه.
مسیر زیر رو دنبال کنید:
1- راست کلیک روی computer
2- properties
3- advance system settings
4- advanced
5- environment variables
6- در قسمت system variables متغیر path رو پیدا کنید و edit رو انتخاب کنید.
7- در variable value اگر عبارت زیر نبود ، به ابتدای آن اضافه کنید:
کد پی‌اچ‌پی:
$(SystemRoot)\System32

اگر مشکل حل نشد روشهای سایتهای زیر رو هم امتحان کنید:
http://social.msdn.microsoft.com/Forums/...1b047d9376

http://stackoverflow.com/questions/89263...-in-vs2008

http://www.interact-sw.co.uk/iangblog/20...spawnerror

نکته: در کل در برنامه نویسی اگه به خطایی برخوردید، پیغام خطا رو توی گوگل سرچ کنید خیلی زودتر به نتیجه میرسید!خجالت
ولی به هرحال ما در خدمتیمبغل کردن
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط behnam-soft