رتبه موضوع:
  • 3 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پروپوزال (PROPOSAL) چیست و آموزش نگارش آن به همراه نمونه
#1
پروپوزال يا طرح تحقيق ، پيش نويس پ‍ژوهشي است كه شما مي بايست براي اخذ مدرك تحصيلي خود انجام دهيد. در پروپوزال ، شما به معرفي موضوعي كه براي پايان نامه خود انتخاب كرده ايد ، توضيح اهميت آن موضوع ، ذكر پ‍‍ژوهش هايي كه در گذشته در اين باره صورت گرفته ، و نتايجي كه فكر مي كنيد از تحقيق خواهيد گرفت می پردازيد. هم چنين روش يا روش هايي كه در پژوهش از آن ها بهره خواهيد گرفت را ذكر مي كنيد.

شكل پروپوزال بنا بر هدفي كه از آن داريد و يا به مقتضاي رشته تحصيلي شما مي تواند قدري متغير باشد. اما شكل بندي بنيادين آن ، همواره بايد شامل عنوان بندي های مشابه و بخش هاي زير باشد :

1- موضوع تحقيق ( Project Title )

ذيل اين عنوان مي بايست عنوان دقيق تحقيق خود را ذكر كنيد. براي مثال :

Project Title: Women Role in Southeast Thailand2- توضيح موضوع و اهميت آن ( Importance and Statement of Topic )

در اين بخش مي بايست جوانب موضوع ، چگونگي ارتباط آن با رشته تحصيلي مورد نظر ، و اهميت موضوع به لحاظ علمي و كاربردي را توضيح دهيد. روشن کنید چرا این موضوع باید برای استاد راهنمای بالقوه ی شما جذاب باشد؟ چه مشکل یا مساله ی جدیدی را می خواهید مطرح کنید؟ و چرا حل آن مهم است؟3- ادبيات تحقيق و پژوهش هاي مرتبط ( Review of Literature and Relevant Topics)

زير اين عنوان ، بايد توضيح مختصر اما جامعی همراه با رفرنس دهی صحیح آکادمیک (استاندارد هاروارد) درباره پژوهش هايي كه پيش از شما روي اين موضوع و موضوعات نزديك به آن انجام شده بدهيد. در اين بخش در واقع بايد به ذكر پژوهش هايي بپردازيد كه شما قصد داريد يافته هاي آن ها را تكميل كنيد ، اشتباهات آن ها را رفع نماييد و يا نتايج آن ها را رد كنيد. این قسمت باید به استاد راهنمای بالقوه ی شما اثبات کند که شما مطالعه و احاطه ی کافی به مطلبی که موضوع پژوهش است را دارید. بیشترین استفاده از منابع تحقیق (که در قسمت آخر می آیند)، چه کتاب باشند چه مقاله، نشریه، ویدئو یا هر مورد دیگر، در این قسمت انجام می شود.4- اهداف و فرضيه ها ( Aims and Hypothesizes )

در اين بخش بايد به ذكر نتايجي بپردازيد كه فكر مي كنيد از تحقيق خواهيد گرفت. توضيح دهيد كه از انجام تحقيق چه هدفي داريد؟ به كدام سمت حركت مي كنيد؟ و فكر مي كنيد به كجا خواهيد رسيد؟ چه گزاره هایی را ممکن است رد یا اثبات کنید؟ باز هم توضیح دهید پژوهش شما دقیقاً چه کارآیی (هایی) خواهد داشت.5- روش ها و ابزار هاي تحقيق ( Methodology )

در اين قسمت توضيح دهيد كه در انجام پروژه از چه روش هاي علمي سود خواهيد برد و چه ابزارهايي را براي رسيدن به اهداف تحقيق به خدمت خواهيد گرفت. این ها می بایست روش های استاندارد تحقیق باشند که در مورد خاص تحقیق شما کاربرد دارند.6- منابع( References )

فهرستي از منابعي كه در نوشتن پروپوزال از آنها استفاده کرده اید، پایه ی مطالعات قبلی شما هستند یا اینکه فكر مي كنيد از آن ها استفاده خواهيد كرد را الفبايي و منظم كنيد و در اين بخش بياوريد. رفرنس دهی می بایست با استاندارد هاروارد منطبق باشد.نكات مهم

1- پروپوزال را با موضوع شروع نكنيد، بلكه عنواني مانند مثال زير را در روي جلد بياوريد و بعد متن پروپوزال را بنويسيد :


A PhD / Master Dissertation Proposal Presented to

The Department of Gerontology

Faculty of Gerontology

University Putra Malaysia

Presented By : Maryam Mobini2- اين نكات را در مورد انتخاب و نگارش تيتر پروژه رعايت كنيد :

الف ) سعي كنيد موضوع روشن و ساده باشد. از خوشگل كردن عنوان تحقيق خودداري كنيد !

ب ) عنوان پروژه را به صورت خلاصه اي فشرده از آن چه در ذهن داريد در نظر بگيريد. سعي كنيد با همان يك جمله عنوان پروژه بتوانيد چارچوب كلي تحقيق و هدف هايتان را به خواننده منتقل كنيد. عنوان كار شما بايد كاملاً مشخص كند كه شما مي خواهيد چه چيز را و در چه شرايطي مطالعه كنيد.

پ ) در جمله بندي عنوان پروژه دقت كنيد تا چيدمان آن طوري باشد كه آن چه اصل موضوع تحقيق شماست از فرع آن قابل تشخيص باشد. به اين دو مثال دقت كنيد:

1- Red-haired Musicians and Their Preferences for Music Style

2- Music Style Preferences of Red-haired Musiciansدر اين جا هر دو جمله ظاهراً يك مفهوم را منتقل مي كنند:"سليقه موزيسين هاي مو قرمز در انتخاب سبک موسيقي" . اما عملاً تفاوتي بين اين دو وجود دارد و آن هم اين است كه در جمله اول ، تعبير خواننده اين است كه توجه بيشتر ما به موزيسين هاي مو قرمز است و ما اول موزيسين هاي مو قرمز را بررسي مي كنيم و بعد به سليقه موسيقيايي آن ها مي پردازيم. اما در جمله دوم بر عكس ، اولويت به سبك هاي موسيقي و سليقه موسيقيايي داده شده و موزيسين هاي مو قرمز در درجه دوم قرار دارند.

ت ) سعي كنيد كلمات اضافي را از عنوان پروژه حذف كنيد . دو مثال زير در واقع يكي هستند ، اما شماره 2 مقبوليت بيشتري دارد :

1- The Systematic Development which has occurred during last 50 years and has Changed the face of Southeast Asia

2- Changes and Development in Southeast Asia

ث) در هنگام انتخاب موضوع توجه کنید که موضوع تحقیق شما باید برای کسی که پروپوزال را بررسی می کند جذاب باشد و استفاده از بودجه ی دولتی جهت انجام آن پروژه معقول به نظر برسد. به عنوان مثال اگر موضوع تحقیق شما در مورد ایران باشد، برای دولت مالزی سرمایه گذاری روی شما به عنوان دانشجو هیچ گونه توجیهی ندارد. پس سعی کنید موضوعی انتخاب کنید که در مورد مسائل کلی یا در زمینه ی مسائل مربوط به کشور مالزی باشد.3- در مورد (1)هدف هايي كه از تحقيق داريد و (2) ابژه اي كه براي مطالعه انتخاب كرده ايد (Objectives) حتماً دقت كنيد كه در رابطه كامل با هم باشند و در نگارش پروپوزال سعي كنيد كه اين رابطه را به خوبي نمايش دهید.

4- در زمينه چگونگي انتخاب روش تحقيق نيز ، وضع به همين ترتيب است. سعي كنيد مناسب ترين ، عملي ترين ، علمي ترين و هم خوان ترين روش را براي پژوهش مورد نظرتان انتخاب كنيد.

5- پروپوزال را تميز و با بخش بندي مناسب تحويل دهيد. سعي كنيد مرز بين عنوان ها مشخص باشد و مطالب را بر روي 1 روي كاغذ A4 تايپ كنيد.

6- حجم پروپوزال میبایست برای دوره های کارشناسی ارشد حداقل 5 صفحه و برای دکتری حداقل 8 صفحه باشد. در این میان حداقل یک صفحه به ادبیات تحقیق و حداقل یک صفحه به منابع تحقیق اختصاص دهید. سعی کنید از منابع جدید و به روز (حداقل از سال 2000 به بعد) استفاده نمایید و همه ی منابع پروژه فارسی زبان نباشند. هم چنین توجه بفرمایید فونت استاندارد برای متن پروپوزالTimes and New Romans با سایز 12 است.

7- از نوشتن موارد اضافه در پروپوزال ، مثل عريضه نويسي براي استاد راهنما و غيره ، جداً خود داري كنيد. از توضيح اضافه هم پرهيز كنيد.

8- در مورد نگارش انگليسي ، حتماً درباره متن پروپوزال با يك مترجم و يا كسي كه انگليسي ادبي را به خوبي مي داند مشورت كنيد. متن پروپوزال می بایست به لحاظ علمی و ادبی هیچ غلطی نداشته باشد.

9- پروپوزال را جدي بگيريد! سنجش علمي شما در واقع فقط از طريق پروپوزال ميسر است . پس تمام تلاش و دانش خود را براي تنظيم آن به كار بگيريد.

منبع
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، majidvj ، baba
#2
بسمه تعالي

پروپوزال مقدماتيعنوان : تبيين رابطه سرمايه اجتماعي با هويت اجتماعي مهاجران –مطالعه موردي منطقه 16 شهر تهرانبيان مساله :

يكي از عوامل موثر برفرآيند توسعه درجهان موضوع سرمايه اجتماعي ونرخ بهره مندي آن در كشورها مي باشد.بدون شك در كشورهاي جهان سوم وتوسعه نيافته موضوع سرمايه اجتماعي مي تواند كاستي هاي منابع اقتصادي راتا حدي بپوشاند.به عبارتي به دليل محدوديت منابع وسرمايه هاي اقتصادي در كشورهاي جهان سوم ،سرمايه اجتماع مي تواند جايگزين مطلوبي براي سرمايه مالي واقتصادي باشد.حتي تحقيقات ميداني نشان داده است كه يك انحراف معيار افزايش در ميزان اعتماد درسطح ملي ،سبب نيم انحراف معيار افزايش در رشد اقتصادي مي شود.پاتنام وكلمن تاكيد كرده اند كه سرمايه اجتماعي بسيار كم هزينه است وثانيا پايان ناپذير مي باشد ومي تواند امنيت واطمينان وكاهش انحرافات اجتماعي رابراي جامعه به ارمغان بياورد. اهميت چنين پتانسيل هايي مثبت وكم هز ينه ضرورت شناسايي آنها را در صورت امكان باز توليد وبهره وري آنها را الزامي مي كند.سرمايه اجتماعي، مجموعه‌اي از منابع و ذخاير ارزشمندي است كه به صورت ذاتي و نهفته در روابط اجتماعيِ گروه‌هاي نخستين، ثانوي و در سازمان اجتماعي جامعه (نهادهاي رسمي و غيررسمي) وجود دارد. برخي از اين ذخاير ارزشمند كه گاه از آن به عنوان ارزش‌هاي اجتماعي نيز ياد مي‌‌شود، عبارتند از؛ صداقت، حسن تفاهم، سلامتي نفس، همدردي، دوستي، دلسوزي، همبستگي، فداكاري و. .. سرمايه اجتماعي از طريق اين منابع، كنش‌هاي كنشگران را در سطوح مختلف خرد، مياني و كلانِ جامعه، آسان، سريع، كم‌هزينه و مطمئن مي‌سازد و بدين وسيله آنان را در رسيدن به اهداف مشترك اجتماعي كمك مي‌كند.

نظريه سرمايه اجتماعي در ايران قدمت زيادي ندارد و لزوم شناسايي آن وچگونگي تاثيرسرمايه اجتماعي برانسجام و همبستگي اجتماعي و به حركت در آوردن چرخ هاي توسعه از طريق ايجاد نهادهاي مدني و شبكه هاي اجتماعي ضرورت دارد چراكه اين امر نقش مهمي در هويت يابي و انسجام هاي سطح مياني گروه ها وقوميت ها رادر پي دارد.

مباني نظري تحقيق:

از سرمايه اجتماعي تعاريف مختلفي ارائه گرديده است . يكي از تعاريف مطرح اينست كه سرمايه اجتماعي مجموعه هنجارهاي موجود در سيستم هاي اجتماعي است كه موجب ارتقاي سطح همكاري اعضاي آن جامعه گرديده و موجب پايين آمدن سطح هزينه هاي تبادلات و ارتباطات مي گردد (فوكوياما 1999). سرمايه اجتماعي را مي توان حاصل پديده هاي ذيل در يك سيستم اجتماعي دانست .

اعتماد متقابل ; تعامل اجتماعي متقابل ; گروههاي اجتماعي ; احساس هويت جمعي و گروهي ; احساس وجود تصويري مشترك از آينده ; كار گروهي .

يكي از مفاهيم مفيد در تبيين مفهوم سرمايه اجتماعي ، (NETWORK OF TRUST) است . شبكه اعتماد عبارت از گروهي است كه براساس اعتماد متقابل به يكديگر، از اطلاعات ، هنجارها و ارزشهاي يكساني در تبادلات فيمابين خود استفاده مي كنند. از اينرو، اعتماد فيمابين نقش زيادي در تسهيل فرايندها و كاهش هزينه هاي مربوط به اينگونه تبادلات دارد.شبكه اجتماعي (SOCIAL NETWORK) نيز به همين موضوع اشاره دارد. افراد وقتي در درون گروه ها قرار مي گيرندبا گروه ها تعاملاتي دارندوبين آنها روابطي ايجاد مي شود.شبكه ها نقش حياتي در زندگي اجتماعي دارندو افراد مي تواننداز وجود شبكه ها براي مشورت در حل مشكلات ،براي يافتن شغل ،پيشر فت هاي شغلي ،پيشرفت تحصيلي استفاده كنند.فوكوياما شبكه را گروهي از از عاملان انفرادي مي داند كه در هنجارها وارزش هاي فراتر از ارزش ها ي متداول بازار ،مشترك هستند.

مفهوم مفيد بعدي (RADIUS OF TRUST) است . تمامي گروههاي اجتماعي داراي ميزان خاصي از شعاع اعتمادند كه به مفهوم ميزان گستردگي دايره همكاري و اعتماد متقابل اعضاي يك گروه است . در يك نتيجه گيري مي توان گفت كه هرچه يك گروه اجتماعي داراي شعاع اعتماد بالاتري باشد، سرمايه اجتماعي بيشتري نيزخواهد داشت . چنانچه يك گروه اجتماعي برون گرايي مثبتي نسبت به اعضاي گروههاي ديگر نيز داشته باشد، شعاع اعتماد اين گروه از حد داخلي آن نيز فراتر مي رود

در ميان جامعه شناسان كلاسيك اميل دوركيم نسبت به ديگر جامعه شناسان تاكيد بيشتري بر انسجام وهمبستگي اجتماعي دارد.ونقش محوري براي اين مفهوم در تحليل هاي نظري خود قائل است.بورديو در دوران معاصر نخستين كسي است كه سرمايه اجتماعي را در چارچوب تفكر نئوماركسيسم مفهوم بندي مي كند. از ديد وي سرمايه اجتماعي بايد در ارتباط با ميزان دسترسي به منابع قدرت در جامعه تفسير شود.شايد مهمترين فردي كه نام سرمايه اجتماعي بانام او پيوند خورده است رابرت پانتام است.وي به كاركردهاي اعتماد وهنجارهاي اجتماعي در شكل گيري مبادلات و تعاملات اجتماعي توجه تام دارد.فوكوياما از طريق ربط دادن اين مفهوم با مفهوم اعتماد وتعريف آن در چارچوب كاملا اقتصادي بحث مي كند.وي تلاش مي كند تا تفاوت عملكرد اقتصادي كشورها رابر حسب تفاوت ميزان يرمايه اجتماعي را توضيح مي دهد. بر اساس نتايج مباني و چهارچوب نظري تحقيق كه با الهام از نظرات كلمن (1988)، پوتنام (1995) و فوكوياما (1999) به صورت تركيبي شكل گرفته است، به منظور سنجش سرمايه اجتماعي، براي آن سه شاخص در نظر گرفته شده است. اين سه شاخص عبارتند از؛ اعتماد اجتماعي، احساس تعهد اجتماعي و احساس تعلق اجتماعي. ميزان سرمايه اجتماعي مجموع نمراتي است كه از تركيب نمرات اين سه شاخص به دست آمده است. متغير وابسته‌ي تحقيق، هويت اجتماعي است. چهارچوب نظري متغير وابسته براساس ديدگاه كنش متقابل نمادي و به ويژه عقايد روزنبرك در تعريف خودِ اجتماعي يا «برداشت از خود» تنظيم گرديده است.ادبيات تحقيق:

پروژه هاي سنجش سرمايه اجتماعي در ايران بسيار محدود اجرا شده است.علي سرزعيم وحامد قدوسي در يك پروژه پيمايشي در پنج شهر منتخب ايران (يزد،تبريز،اهواز،مشهد وتهران) به بررسي شاخص هاي سرمايه اجتماعي پرداخته اند(مركز مطالعات،1384) مسقطيان در يك تحقيق ميداني به بررسي تحولات فرهنگي با رويكردسرمايه اجتماعي در استان مازندران مي پردازدو شاخص هاي مهم سرمايه اجتماعي رامورد تحليل قرار مي دهد.حسين ملا حسيني در پژوهشي روي دانش آموزان سال سوم دبيرستان استان گلستان به بررسي ارتباط متقابل دو متغير دين و سرمايه اجتماعي پرداخته است.يافته هاي او نشان ميدهد كه بين ميزان سرمايه اجتماعي ونوع دينداري رابطه وجود دارد. يعني دينداران سنتي وقوميت گرا وتكثرگرا داراي همبستگي مثبت ومعناداري با متغير سرمايه اجتماعي هستند.

االشوكي نيز در يك پيمايش ميداني به بررسي عوامل موثر برمشاركت اجتماعي شهروندان در اداره امور شهر(مورد منطقه 6تهران) در سال 1383 مي پردازد.(الشوكي،1383)

از مهمترين تحقيقات خارجي مي توان به كار يزرگ رابرت پاتنام براي تبيين كارامدي نهادي وسياسي در شمال وجنوب ايتاليا در سال 1993برحسب ميزان برخورداري اين مناطق از سرمايه اجتماعي اشاره كرد.جيمز كلمن هم در سال 1988 در يكي از مطالغات خود به بررسي نقش واهميت سرمايه اجتماعي در داخل خانواده وتاثير آن برسرمايه ارتقا انساني وآموزش كودكان پرداخته و نقش سرمايه اجتماعي را در روابط بين والدين وفرزندان برجسته ساخته است.

مركز آمار استراليا براي اندازه گيري سرمايه اجتماعي در پنج ايالت اين كشور از 1200 نفر مصاحبه حضوري رااجرامي كند.دانشگاه ميشيگان نيز پيمايش ارزش هاي جهاني را بامولفه هاي مهمي چون:اعتماد، رضايت از زندگي ،مسائل اجتماعي... را انجام ونتايج آن را منتشر كرده است.اهداف :

هدف كلي: هدف كلي پژوهش آن است كه از طريق بررسي پيمايشي، ضمن تعيين ميزان برخورداري مهاجران از سرمايه اجتماعي (متغير مستقل)، نوع همبستگي آن را از نظر شدت و جهت با نحوه‌ي تعريف و برداشت افراد از هويت اجتماعي خود (متغير وابسته) مورد بررسي قرار دهد.اهداف اختصاصي:

برخي ازاهداف اختصاصي تحقيق به شرح ذيل مي باشد:

- نقش سرمايه اجتماعي در بهبود موقعيت اجتماعي مهاجران

- تاثير سرمايه اجتماعي در رونق اقتصادي و بهبود معيشتي مهاجران

- ميزان همبستگي مهاجران در همكاري ومشاركت متقابل

- ارزيابي احساس اعتماد وامنيت بين مهاجران

-بررسي رابطه طبقه اجتماعي ساكنان با هويت اجتماعي آنان

- ارزيابي ارتقاي كيفيت زندگي مهاجران با تاكيد برمولفه هاي سرمايه اجتماعيفرضيه تحقيق :

از آنجا كه هدف اين تحقيق تبيين رابطه سرمايه اجتماعي وهويت اجتماعي مي باشد فرضيات ذيل مطرح است:

1- آيا بين ميزان برخورداري مهاجران از سرمايه اجتماعي با نحوه‌ي تعريف و برداشت آنان از هويت اجتماعي خود همبستگي قوي، مستقيم و معناداري وجود دارد. ؟ به عبارت ديگر آيا رشد سرمايه اجتماعي مهاجران در نحوه‌ي تعريف و برداشت آنان از هويت اجتماعي خود نقش موثري داشته و به نحوه‌ي بروز آن در اشكال مختلف اجتماعي مانند خانوادگي، ملي و مذهبي كمك مي‌كند؟

2- آيا بين اعتماد اجتماعي وهويت اجتماعي رابطه وجود دارد؟

3- آيا بين پايگاه اجتماعي فرد ومشاركت اجتماعي

4- آيا بين ميزان تحصيلات افراد دردارا بودن سرمايه اجتماعي با هويت اجتماعي آنان رابطه وجود دارد؟

5- آيا بين خويشاوند گرايي ساكنان منطقه برهويت اجتماعي آنان رابطه وجود دارد؟

6- آيا بين ميزان اعتماد اجتماعي جامعه هدف به نهادها وموسسات دولتي با هويت اجتماعي مهاجران رابطه وجود دارد؟متغيرها (مهمترين متغيرهاي مستقل، وابسته):

در اين تحقيق سرمايه اجتماعي متغير مستقل و متغير وابسته‌ي تحقيق، هويت اجتماعي است.متدلوژي:

جمعيت هدف(جامعه آماري): جمعيت هدف ، مهاجران ( داخلي) ساكن درناحيه 2 منطقه 16 شهرداري شهر تهران است، كه حدود 1300 خانوار مي باشد. بافت مسكوني اين مناطق را قوميت هاي خاصي در برمي گيرد كه تجانس قوميتي مبناي تعيين جمعيت هدف مي باشد.واحد آماري:

واحد آماري تحقيق افراد سرپرست خانواردر نظر گرفته شده است. به دليل اينكه يكي از متغيرهاي كليدي اين تحقيق مشاركت اجتماعي (به عنوان يكي از مولفه هاي اصلي سرمايه اجتماعي )استكه چنين مشاركتي بيشترتوسط افراد سرپرست خانوار صورت مي گيرد وترجيح آن است كه واحد آماري سرپرست خانوار باشد.

روش نمونه گيري: نمونه گيري اين تحقيق به روش تصادفي ساده و حجم نمونه از فرمول كوكران بدست مي آيد.روش جمع آوري داده ها :

روش تحقيق حاضر، تلفيقي است از روش‌هاي كمي ،تطبيقي وكيفي است. درروش كمي از نمونه گيري تصادفي ومصاحبه هاي ساختاريافته استفاده مي شود. درمطالعه تطبيقي شاخص هاي رفاه اقتصادي مهاجران مورد ارزيابي قرار مي گيرد.ودر مطالعه كيفي از روش هاي نمونه گيري وابزارهايي مانند نمونه كاوي، مطالعه اسناد ومصاحبه ومشاهده استفاده مي شود. در روش جمع آوري داده ها،از تكنيك پرسشنامه كه با توجه به متغيرهاي مورد نظر و معرف هاي مربوط به آن از آزمون هاي سنجش نگرش از طريق طيف ليكرت استفاده مي شود.جهت حصول اطمينان از روايي اعتبار سوالات وگزينه ها ي پرسشنامه تعدادي محدود در مرحله پيش آزمون pre-test پرسشنامه را تكميل مي كنند. جهت و شدت همبستگي ميان ميزان سرمايه اجتماعي مهاجران با نحوه‌ي تعريف و برداشت آنان از هويت اجتماعي خود بررسي خواهدشد.

روش تجزيه وتحليل :

براي سنجش متغيرهاي تحقيق از نرم افزار SPSS وبا استفاده از آمار توصيفي واستنباطياستفاده خواهد شد.بررسي رابطه متغيرها از طريق آزمون هاي آماري ضريب همبستگي پيرسون، CHI_SQUREوتحليل واريانس (آزمون (F انجام خواهدشد.نام ونام خانوادگي مجري پژوهش: ابراهيم معظمي گودرزي

آدرس/تلفن/email:تهران –خيابان دكتر فاطمي – مركز آمار ايران- طبقه پنجم-تلفن:88964475

Email:imggoodarzi@yahoo.com

منابع:

- سرزعيم،علي، قدوسي ،حامد،پيمايش سرمايه اجتماعي در شهرهاي منتخب ايران، 1384مركز مطالعات وتحقيقات سازمان هاي جامعه مدني ،تهران

- الشوكي ،سيد يحيي ،بررسي عوامل موثر برمشاركت اجتماعي شهروندان در اداره امورشهر مورد منطقه 6 تهران ، 1383، پايان نامه كارشناسي ارشد دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران

- اكبري،امين ،بررسي تاثير سرمايه اجتماعي برمشاركت سياسي اجتماعي (مطالعه موردي در روستاي فارسينج شهرستان سنقر) 1382، پايان نامه كارشناسي ارشد دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران

- اونق ناز،محمد، بررسي رابطه بين سرمايه اجتماعي وكيفيت زندگي ،1384، پايان نامه كارشناسي ارشد دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران

- اداره آمار استراليا،Social capital survey 2002

منبع
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، baba
#3
این هم چند نمونه پروپوزال:
(البته سبک نگارش بعضی از آنها با سبک مطرح شده متفاوت است)
تدوين اسناد راهبردی توسعه آموزش عالی در حوزه سلامت

فرمت پروپوزال دانشگاه علوم پزشكي اصفهان

فرم نمونه پروپوزال پايان‌نامه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، masom64 ، baba
#4
یک نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد
در این مثال، یک نمونه پروپوزال کارشناسی ارشد آورده شده است. در این مثال می‌توانید مواردی مانند

بسته‌های اولیه مورد نیاز برای تایپ فرمول‌های ریاضی در زی‌پرشین
دستورات مربوط به ایجاد لینک‌های رنگی با امکان جهش
تعریف قلم‌های فارسی و انگلیسی جدید و نحوه استفاده از آنها در بعضی از قسمت‌های متن
تنطیم حاشیه‌های بالا، پایین، چپ و راست صفحه
نحوه درج لوگوی دانشگاه
نحوه ظاهر نکردن شماره صفحه (فقط در صفحه جاری)
نحوه تعیین فاصله بین دو خط
نحوه تعیین فاصله بین خطوط (نه دو خط)
نحوه وارد کردن واژه‌نامه انگلیسی به فارسی
نحوه وارد کردن مراجع

را بیابید. فایل‌های مربوط به این مثال را در زیر می‌بینید.

لوگوی دانشگاه تبریز
Vahid-Proposal.log
Vahid-Proposal.pdf
Vahid-Proposal.tex

برای احتیاط فایل pdf رو ضمیمه هم کردم(همون فایلی هست که 2 خط بالاتر هم گذاشتم)

منبع


فایل‌های پیوست
.pdf   Vahid-Proposal.pdf (اندازه 142.26 KB / تعداد دانلود: 970)
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط
#5
نمونه ای از قالب پروپوزال دانشگاه شیخ بهایی اصفهان


فایل‌های پیوست
.doc   proposal.doc (اندازه 95 KB / تعداد دانلود: 456)
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط majidvj ، baba
#6
معنای کلمه پروپوزال :
پروپوزال یک کلمه انگلیسی هست که به صورت زیر نوشته میشه :
Proposal
که این کلمه به معنی پیشنهاد و یا طرح پیشنهادی و یا اظهار هست .
پروپوزال چیست :
همون طور که گفتم ، پروپوزال یک طرح پیشنهادی هست که باید در مورد اون طرح پیشنهادی یکسری اطلاعات و یکسری تحقیقات که قراره روش انجام بدین رو بنویسید و مجموعه این اطلاعات رو بهش میگن پروپوزال یا طرح پیشنهادی .
پروپوزال باید چند صفحه باشه :
وقتی شما یک طرحی رو پیشنهاد میدین ، درواقع این طرح رو پیشنهاد میدین که روش تحقیق کنید و به نتیجه برسید ، برای این کار لازم هست که شما در مورد اون طرح یکسری اطلاعات جمع آوری کنید و این اطلاعات شامل اهمیت اون طرح و تحقیقاتی که روی اون طرح در گذشته انجام شده و نتایجی که شما فکر میکنید از اون طرح خواهید گرفت که این اطلاعات شما باید تقریبا بین 8 تا 10 صفحه باشه . در این پست در مورد قسمتهای پروپوزال و اطلاعات درون پروپوزال به صورت جزئی تر توضیح میدم .
بعضی از دوستان ممکنه اطلاعاتشون 5 صفحه باشه و بعضی ها ممکنه اطلاعاتشون در مورد اون طرح پیشنهادی 20 صفحه باشه ، دقت کنید دوستان ، سعی کنید که پروپوزالتون حداقل 5 صفحه و حداکثر 15 صفحه باشه که وقتی کسی میخواد بخونه حوصلش سر نره و سر و تهش رو بفهمه چیه . و یک پروپوزال استاندارد معمولا بین 8 تا 10 صفحه هست .
بعضی وقتها پیش میاد که یکی پروپوزالش رو برام میفرسته میگه این رو یه نگاهی بندازید ببینید چطوره و مشکلی داره یا نداره ، یکبار یک بنده خدایی یک پروپوزال برام فرستاده بود که تقریبا 86 صفحه بود ، فکر کرده بود هر چی بیشتر باشه بهتر هست .
ولی اگه یک پروپوزال اینطوری باشه کسی که بخواد بخونه و بفهمه این قدر زیاده اصلا بازش نمیکنه چه برسه به این که ارزیابیش کنه . پس هیچ وقت فکر نکنید اگه بیشتر بنویسید بهتر هست ، همیشه مفید و خلاصه .
چه کسانی باید پروپوزال بنویسند :
همون طور که میدونید همتون ، سساختار تحصیلی برای رشته های فوق لیسانس و دکترا در دانشگاههای خارجی ، به 3 صورت هست :
ساختار فقط کلاس درس : که مثل ایران سر کلاس میرید و در آخر یک پایان نامه میدین.
ساختار کلاس درس و تحقیقاتی : که نیمی از تحصیل رو سر کلاس میرید و نیمی از تحصیل رو روی پروژه ای که به عنوان پایان نامه هست کار میکنید
ساختار فقط تحقیقاتی : که شما کلاس ندارید و به کمک یک استاد راهنما فقط روی یک طرح تحقیق میکنید و به نتیجه میرسید که این طرح رو باید خودتون بدین ، در واقع این همون طرح پیشنهادی یا پروپوزال هست .
خوب الان فهمیدیم که پروپوزال فقط برای کسانی هست که ساختار تحصیلیشون به صورت تحقیقاتی یا By Research هست .
نکته اول : دانشجویانی که برای مقطع لیسانس میخواهند ثبت نام کنند ، نیازی به پروپوزال ندارند
نکته دوم : دانشجویانی که برای مقطع فوق لیسانس میخواهند شرکت کنند و ساختار تحصیلیشون به صورت فقط تحقیقاتی ( By Research ) هست باید پروپوزال ارائه بدهند .
نکته سوم : کلیه دانشجویانی که برای مقطع دکترا میخواهند ثبت نام کنند در هر رشته و هر شاخه ای ، باید پروپوزال ارائه بدهند .
خوب الان فهمیدیم که پروپوزال فقط برای دانشجویانی هست که میخوان دکترا بخونند و دانشجویانی که میخوان فوق لیسانس به صورت فقط تحقیقاتی بخونند .
فردا ایمیل نزنی من ساختار رشتم برای فوق لیسانس کلاس درس و تحقیقه آیا پروپوزال میخوام یا نه ؟ البته اگه مطالب سایت رو به دقت بخونید بعد ایمیل بزنید مطمئنا ایمیل فضائی ارسال نخواهید کرد !!!!!!
چه زمانی باید پروپوزال را به دانشگاه ارائه بدهیم :
در لیست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دوره دکترا و فوق لیسانس تحقیقاتی ، پروپوزال هم من نوشته ام ، یعنی زمانی که میخواهید مدارک رو ارسال کنید برای ثبت نام ، باید پروپوزال هم حتما در مدارکتون باشه ، چون 50% ارزیابی شما برای پذیرش تقریبا وابسته به پروپوزالتون هست . چون خیلی از دوستان سوال میپرسند که نمیشه ما الان مدارک رو بدیم و پذیرش بگیریم و موقع شروع کلاسها پروپوزال رو بنویسیم ؟
نه اینطوری نمیشه دوستان خوبم ، برای اقدام به پذیرش ، قبل از هر چیزی باید به فکر پروپوزال باشید .
پروپوزال چه تاثیری در گرفتن پذیرش در دانشگاه دارد :
وقتی شما برای دکترا و یا فوق لیسانس بصورت تحقیقاتی یا ریسرچ میخواهید ثبت نام کنید ، یکی از موارد خیلی مهمی که در پذیرش شما تاثیر داره همین پروپوزال هست .
وقتی شما مدارکتون رو ارسال میکنید و پروپوزالتون رو هم ارسال میکنید به همراه مدارک ، در طول مدت بررسی مدارکتون در دانشگاه ، یک کمیته ارزیابی ، جهت بررسی پروپوزال شما تشکیل میشه .
مثلا شما در دانشگده برق و الکترونیک ، برای رشته مخابرات ، میخواهید ثبت نام کنید و یک پروپوزال هم در مورد شاخه ای از مخابرات مینویسید .
وقتی مدارک به دانشکده ارسال میشه ، یک روز یک کمیته تشکیل میشه و پروفسورهایی که در اون دانشکده هستند در مورد پروپوزالی که شما داده اید نظر میدهند و هر کدام که اون طرح تحقیقاتی شما به سوادش و تحصیلاتش بخوره و در زمینه طرح شما اطلاعات کافی داشته باشه ، به عنوان استاد راهنمای شما انتخاب میشه و پروپوزالتون رو امضا میکنه و شما رو قبول میکنه .
وقتی هم شما به دانشگاه می آیید به اون استاد معرفی میشید و اگر برای فوق لیسانس بیائین ، به مدت 2 سال روی پروپوزالتون کار میکنید به کمک استاد و اگه برای دکترا باشید به مدت 3 سال و بعد از 3 سال که تحقیقاتتون تموم شد و به نتیجه رسیدین ، طرح رو ثبت میکنید و میرید برای کارهای فارغ التحصیلی .
بعضی اوقات هم ، قبل از اینکه کارهای ثبت نام شما رو شروع کنیم ، من پروپوزالتون رو میبرم پیش چند استاد و وقتی دیدم که نظرشون مثبت هست در مورد طرح شما ، من اقدام میکنم برای انجام کارهاتون جهت ثبتنام و اخذ پذیرش که خودش داستانی جدا و طولانی داره.
چه موضوعی برای پروپوزالتون انتخاب کنید :
یکی از مهمترین موارد در نوشتن پروپوزال همین هست ، و معمولا 90% دانشجویان موقع نوشتن پروپوزال ، روی موضوع پروپوزال گیر میکنند .
نگران نباشید ، براتون توضیح میدم که در این مورد چیکار کنید .
ببینید دوستان خوبم ، وقتی شما یک پروپوزال مینویسید و برای دانشگاه ارسال میکنید ، استاد راهنما و یا همون پروفسوری که قراره اون رو ببینه و اگه خوب بود و به اطلاعاتش نزدیک بود و به عنوان استاد راهنمای شما انتخاب بشه ، اولین گزینه ای که نگاه میکنه ، درواقع موضوع پروپوزال شما هست ، و اگه ببینه موضوعش جالب نیست و نمیتونه استاد راهنمای شما باشه ، اصلا پروپوزال شما رو نگاه نمیکنه و خیلی راحت میگه این موضوع به بک گراند من نمیخوره .
پس موضوع پروپوزال رو توی هوا و یا موقع خوردن صبحانه که هنوز خواب در حال نوازش چشمانتان هست انتخاب نکنید .
چطوری یک موضوعی انتخاب کنیم که یکی از اساتیدی که در اون دانشکده هستند ، دلشون به رحم بیاد و از پروپوزالتون و موضوعش خوششون بیاد ؟
ببینید دوستان ، من یک مثال براتون میزنم که خیلی خوب روشن بشید امیدوارم که بتونم واضح براتون بنویسم .
مثلا اکبر لیسانس مهندسی کامپیوتر در یکی از دانشگاههای ایران گرفته و میخواد یکی از گرایشهای رشته کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس رو در دانشگاه UPM بخونه .
بعد مشاوره میکنه و میبینه که برای مثال ، در دانشگاه UPM در این ترم فقط گرایش مثلا امنیت شبکه موجود هست و ساختارش هم به صورت تحقیقاتی ( BY Research ) هست . اینجا هست که اکبر باید برای ثبت نام ، یک پروپوزال تهیه کنه چون ساختار رشتش به صورت تحقیقاتی هست ، به به چه شود .
معمولا در هر دانشکده ای در هر دانشگاهی ، خود اساتید دانشکده ، یکسری از موضوعات رو اعلام میکنند و میگن که ما دوست داریم دانشجویان این رشته روی این موضوع تحقیق کنند ، اینجا شما میتونید بفهمید که پروپوزالتون رو روی چه موضوعی کار کنید .
این گزینه را در دانشگاههای مالزی و یا دانشگاههای کشورهای دیگر با یکی از عنوانهای زیر میشناسند :
ریسرچ فوکوس ( Research Focus )
ریسرچ ایریا ( Research Area )
هر دانشکده در دانشگاه معمولا میگه که ریسرچ فوکوس و یا ریسرچ ایریاش در چه زمینه ای هست ، که اینگونه و از این طریق شما اگر موضوع پروپوزالتون رو انتخاب کنید مطمئنا پذیرش میشید .
بعضی وقتها هم شما یک موضوعی خودتون مد نظرتون هست و دوست دارید در اون مورد کار کنید ، و موضوع پروپوزالتون هم اون باشه ، برای این کار میتونید با اساتیدی که در اون دانشکده هستند صحبت کنید و بپرسید که آیا این موضوع خوبه یا نه و اگه گفتند خوبه در موردش پروپوزال بنویسید .
و بعضی اوقات هم باید برید پروفایل تک تک اساتید رو ببینید ، و بفهمید که در چه زمینه هایی کار کرده اند و در چه زمینه هایی بیشتر اطلاعات دارند و شما هم موضوع پروپوزالتون رو در همون مورد بنویسید .
بعضی اوقات که دیگه واقعا هیچ کدام از راههای بالا موجود نیست ، بهتره که یک موضوعی که عمومی باشه را انتخاب کنید که همه اساتید معمولا بتونند قبولش کنند و یکیشون شما رو قبول کنه و بعد که وارد دانشگاه شدید میتونید با کمک استاد ، موضوعش رو عوض کنید .
پروپوزال باید به چه زبانی باشه :
پروپوزال باید به زبان انگلیسی باشه ، البته شما برای اینکه راحت باشید ، میتونید اول به زبان فارسی بنویسید بعد اگر خودتون زبانتون خوبه ترجمه کنید و در آخر هم ببرید پیش یک استاد زبان که کارش درست باشه جهت رفع اشکال و جمله بندیهاش رو درست کنید .
یک کار خیلی ساده تر هم میتونید انجام بدین ، بعد از اینکه کار نوشتن تمام شد ، بدین به یک دارالترجمه تا براتون ترجمه کنه ، بعد از گرفتن هم یک بار بخونیدش که اشتباه تایپی نداشته باشه .
فونت پروپوزال و سایزش باید چی باشه :
پروپوزال رو باید به زبان انگلیسی و روی برگه A4 تایپ کنید فونتش باید Times and New Romans باشه و سایزش هم باید 12 انتخاب بشه ، اگه با ورد کار کرده باشید دیگه اینها رو به خوبی میدونید و نیازی به توضیح نیست .
خوب رفیقان شفیق من ، تا اینجا هر چی گفتم برای این بود که تازه شما بفهمید پروپوزال چی هست و برای چه جایی نیازه ، و حالا میخوام بهتون بگم که چطوری پروپوزال بنویسید و اینکه یک پروپوزال چه قسمتهایی داره .
معمولا هر کسی نسبت به چیزی که یک پروپوزال باید به مخاطبش اثبات کنه خودش مطالب داخل پروپوزال رو دسته بندی میکنه و بنا با سلیقه خودش یک پروپوزال مینویسه و مطالب رو هم توی هوا دسته بندی میکنه میذاره کنار هم ، این کار اشتباه نیست و درست هم نیست .
در همه جای دنیا ، پروپوزال یک شکل بندی کلی و استاندارد داره ، که شما طبق اون باید اطلاعات و مطالبتون رو دسته بندی کنید و پروپوزالتون رو درست کنید ، اگه این موارد رعایت نشه ممکنه که استاد خوشش نیاد و شما رو قبول نکنه ، حتی باید این مطالب رو به ترتیبی که در زیر بهتون میگم بنویسید .
قسمتهای یک پروپوزال استاندارد :
موضوع پروپوزال یا موضوع پروژه یا در واقع موضوع تحقیق ( Project Title ) :
دوستان باوفای من ، دقت کنید که موضوع پروپوزالتون خیلی مهم هست همون طور که در بالا گفتم ، سعی کنید که مبهم نباشه و تقریبا در 12 کلمه بتونید سرو تهش رو به هم بیارید و یک موضوع زیبا دربیارید که خواننده به محض اینکه به موضوع نگاه کرد ، کل پروپوزال رو بفهمه که چیه .
فهرست مطالب ( Table Of Contents ) :
در این قسمت باید شما فهرست مطالب و صفحه بندی ها رو مشخص کنید که اگه کسی خواست بخونه خیلی راحت بتونه مطالب و صفحه مورد نظر رو پیدا کنه ، این قسمت رو توی یک صفحه مجزا بنویسید و در این صفحه فقط فهرست مطالب باشه .
خلاصه ای از کل پروپوزالتون ( Abstract ) :
بعد از فهرست مطالب تقریبا توی 2 الی 3 تا پاراگراف ، یک خلاصه از کل پروپوزالتون بنویسید ، چون معمولا کسی که میخواد یک نظر کلی روی پروپوزال بده میاد این قسمت خلاصه را نگاه میکنه . در قسمت خلاصه شما باید در مورد موضوع پروپوزال و اینکه چه کاری و چه تحقیقی میخواهید روش انجام بدین و چه مزایایی داره رو بنویسید . ماشاءلله دیگه خلاصه برداری بلدین ، از کل پروپوزال 2 الی 3 تا پاراگراف بنویسید طرف تا میبینه بدونه چی به چیه .
مقدمه ( Introduction ) :
مقدمه پروپوزال رو باید صرفا در مورد موضوع پروپوزال و همچنین علت انتخاب و اهمیت موضوع پروپوزال رو ذکر کنید ، در کل این قسمت شامل مزایای پروپوزال شما هست ، خیلی زیاد به مغزتون فشار نیارید که بخواهید توی این قسمت 40 تا صفحه بنویسید ، در قسمت مقدمه یک صفحه توضیح بدین کفایت میکنه و از سرش هم زیاده .
هدف اصلی پروپوزال ( Aim and Objectives ) :
در قسمت هدف پروپوزال ، باید فقط و فقط هدف کلی و اصلی از پروپوزال یا تحقیقتون رو ذکر کنید ، مثلا بنویسید با این طرح چه کاری میخواهید بکنید و یا اینکه چه اتفاقی میخواد بیافته ، خیلی زیاد سردرگم نشید ، چون معمولا همه وقتی پروپوزال مینویسند میمونند که این قسمت رو چیکار کنند ، در این قسمت توی 3 الی 4 تا خط ، هدف اصلی پروپوزال رو بنویسید .
البته بعضی از شما ممکنه که چندتا هدف از اون پروپوزال داشته باشید ، اگر دیدین که اهدافتون زیاده !!!!!!! با ذکر شماره بنویسید ، مثلا شماره یک فلان هدف و شماره دو فلان هدف ، ولی به جون این وبسایت بیچاره ، زیاد کشش ندین این قسمت رو و اگه خواستین شماره گذاری کنید ، سعی کنید خلاصه اهدافتون رو بنویسید و هر هدف رو توی 1 خط الی 2 خط بنویسید که خواننده را سر در گم نکنید .
مرور ادبیات تحقیق (Literature Review ) :
مرور ادبیات تحقیق یعنی چی ؟ یعنی اینکه زندگی گذشته پروپوزالتون رو شرح بدین یعنی شرح بدین که در گذشته چه زندگی داشته !!!!!
بذارید یه خورده واضح تر بگم ، شما وقتی یک موضوعی رو انتخاب میکنید معمولا از توی باغ عمو حیدر که پیداش نکردین ، درسته ؟ این موضوع حالا یا قبلا بوده یا در مورش شنیدین و یا اینکه یه جایی روش کار کردین . و شما توی قسمت مرور ادبیات تحقیق ، باید در مورد تحقیقات و پژوهش هایی که پیش از شما روی این موضوع انجام شده را بنویسید و یا هر تحقیقی که قبلا انجام شده و نزدیک به موضوع انتخابی شما هست . در این بخش در واقع شما باید یک سری پژوهش ها و راه کارهای جدیدی رو بنویسید که در واقع با این کار قصد دارید ، تحقیقاتی که قبلا روی این طرح انجام شده را کاملتر کنید و یا کلا ردش کنید و به طور کلی اشتباهات رو برطرف کنید .
توی این قسمت با نوشته های زیباتون باید در واقع به استاد راهنمایی که قراره پروپوزال شما رو ببینه ، اثبات کنید که حسابی در مورد موضوعی که اتخاب کرده اید مطالعه دارید و خیلی در موردش خوندین و میدونید که چی هست و قراره چی بشه .
برای این کار هم میتونید کتابهایی که در مورد موضوع پروپوزالتون هست رو و یا از اینترنت مقاله دانلود کنید بخونید و خلاصشون رو بنویسید .
پس یکبار دیگه میگم ، این قسمت در واقع مطالعه های شما در مورد زندگی قبلی طرح هست و در موردش مینویسید ، در مورد زندگی خودتون ننویسید هان !!!!! فقط در مورد زندگی قبلی طرح و تحقیقاتی که روش انجام شده .
روشها و متدهای تحقیق ( Research Methodology ) :
وقتی شما یک موضوع رو برای پروپوزال و یا تحقیقتون انتخاب میکنید ، درواقع میخواهید روی اون طرح یکسری تحقیقات انجام بدین و به یک نتیجه برسید دیگه ، درسته ؟ و برای انجام تحقیقات روی طرحتون باید یکسری روشها داشته باشید دیگه درسته ؟
حالا توی این قسمت شما باید بنویسید که در انجام تحقیق از چه روشهای علمی میخواهید استفاده کنید ، همین و بس ، خیلی راحت .
خیلی زیاد گیج کننده نیست عزیزان من ، باید یه خورده اون مغز رو به کار بندازید که بدونید اینجا چی باید بنویسید ، مثلا اگه یک طرحی در مورد فرش ابریشم دارید و این فرش مثلا سالی یکبار خراب میشه و باید هر سال درست بشه و شما میخواهید یک کاری کنید که این فرش دیگه خراب نشه ، حالا روشهایی که برای خراب نشدن این فرش در نظر دارید رو باید اینجا بنویسید ، امیدوارم که واضح گفته باشم و بخوبی این موضوع رو فهمیده باشید .البته نه روشهای زمان 400 سال پیش رو هان !!!!!!!روشهای علمی و استاندارد باید باشه .
نتیجه گیری ( Conclusion ) :
در این قسمت توی یک پاراگراف و تقریبا 4 الی 5 خط ، یک نتیجه گیری کلی از پروپوزالتون میکنید و در این قسمت مینویسید ، یه طوری هم باید بنویسید که هر کسی دیدش دیگه نیازی نباشه پروپوزال رو بخونه و بگه به به چه تحقیق خوبی و چه نتایج خوبی از این تحقیق به دست خواهد آمد ، یعنی اینجا باید بنویسید که با فلان تحقیق به فلان نتیجه میرسم همین کافیه . یعنی یک قسمت کاملا کاملا کاملا خلاصه از نوشته هاتون در پروپوزال .
فهرست منابع ( Refrences ) :
برای نوشتن یک پروپوزال یا یک پروژه یا یک تحقیق ، شما باید چندین مقاله و یا کتلب رو بخونید و زیر و رو کنید و یا چنیدن سایت اینترنتی رو هم بخونید .
و در بین اینها از چندتاشون برای نوشتن پروپوزال استفاده کنید ، حالا توی قسمت فهرست مطالب ، باید از همه منابعی که استفاده کردین به طور کامل اینجا ذکر کنید .
مثلا از مطالب یک کتاب استفاده کرده ایید ، باید نام کتاب و نام نویسنده و سال انتشارش رو ذکر کنید .

منبع
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط morteza ghaem ، majidvj ، baba
#7
سلام میشه یک نمونه پروپزال برای رشته معماری برام بزارین گیر کردم
پاسخ
سپاس شده توسط
#8
سلام
مگه پروپوزال رشته معماری با سایر رشته ها فرق میکنه؟
اینجا اصول نوشتن رو آموزش دادیم، شخصی سازی با خودتون هست
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سایتهای معتبر دانلود مقاله به همراه username و password مهدی ابراهیمی 14 52,452 03-29-2014, 02:13 AM
آخرین ارسال: مهدی ابراهیمی
  آموزش نرم افزار Word، ویژه پایان نامه نویسی و مقاله نویسی مهدی ابراهیمی 9 24,127 07-20-2013, 04:50 PM
آخرین ارسال: مهدی ابراهیمی
  شیوه نگارش پایان‌نامه و مقاله مهدی ابراهیمی 1 6,842 07-07-2013, 10:17 PM
آخرین ارسال: مهدی ابراهیمی
Star آموزش چگونگی نوشتن مقاله علمی مهدی ابراهیمی 2 6,911 06-16-2013, 12:51 AM
آخرین ارسال: مهدی ابراهیمی
  ISI چیست و شیوه ارزیابی مقالات و مجلات چگونه است؟ مهرداد عباسی 3 12,501 04-19-2012, 12:55 PM
آخرین ارسال: مهرداد عباسی
  فهرست موسسات آموزش عالي مورد تائيد وزارت علوم مهرداد عباسی 0 12,925 01-28-2012, 01:13 AM
آخرین ارسال: مهرداد عباسی
  نمونه هایی از نتیجه داوری مقالات مهدی ابراهیمی 2 11,286 10-14-2011, 07:36 AM
آخرین ارسال: مهدی ابراهیمی

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان