رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات تکمیلی در مورد طرح 45 روزه بسیج (جایگزین آموزشی)
سلام برادر

خیلی خوشحالم بالاخره یکی رو پیدا کردم که امیدوارم بتونه به سوال هام جواب بده

آقا من دارم کارشناسی کامیوتر میخونم ... امسال سال آخرم اما چون اصلا هیچی نخوندم ، میخوام چنتا واحد واسه سال دیگه نگه دارم که یک کنکور ارشد خیلی خوب واسه سراسری تهران بدم (خودم به همه میگم شریف)

اما سوال اصلی

من یک سال بود راجع به این دوره 45 روزه بسیج از آدم های مختلف سوال میکردم هیچکس نمیدونست تا اینکه خدارو شکر تو اینترنت مطالبی در موردش فهمیدم و میخوام چنتا سوال تکمیلی از شما عزیز بپرسم

خدا کنه جوابهاشو بدونی یا یه راه روشن و مستقیم که یگی و برم از اون بپرسم ...ممنون

شرح من:

پدرم 11 ماه جبهه داره (داوطلب بسیجی بوده)

من 7-8 ساله کارت معمولی بسیج دارم و میتونم فعال رو هم در اسرع وقت بگیرم

حالا میخوام برم فعال رو بگیرم و بعدش هم طرح 45 روزه رو برم

الان سوالم اینه که انگار 40 روز این دوره به صورت صبح تا ظهر توی همون حوزه مقاومت که فعال رو میگیریم برگزار میشه (یعنی ظهر میایم خونه ) و 5 روز هم توی پادگان ... آیا این درسته؟

و این 45 روز پشت سر همه آیا ؟

و سوال مهمتر من اینجاست که

جدیدا چند جور طرح گذاشتن واسه فوق لیسانس ها و بالاتر... مثلا به جای سربازی برن تحقیق و پروژه انجام بدن ... و یا مثلا اختراعی توی حوزه نظامی داشته باشن کسر خدمت میخورن ... یا مخصوصا اونایی که عضو هیدت علمی میشن ...یعنی میرن توی دانشگاه تدریس میکنن به جای سربازی

میخوام ببینم من اگه طرح 45 روزه رو برم ، بعدش میتونم برم یکی از دانشگاه های کشور و به عنوان هیئت علمی پذیرش بگیرم و بعدش دیگه بدون گذروندن دوره آموزشی مستقیما شروع به تدریس کنم؟

و یا مثلا کسی که عضو بنیاد ملی نخبگان هستش و به جای سربازی میتونه بره کار کنه ، اگه طرح 45 روزه رو هم داشته باشه دیگه آموزشی نمیره؟

یا مثلا من اگه وارد دوره کارشناسی ارشد بشم ، چطور باید برم از این طرح ها و پروژه های سربازی بگیرم که معاف بشم و آیا در اونصورت هم گذروندن دوره آموزشی اجباریه؟ (اگه تکمیلی داشته باشم چطور؟ )

این شده بزرگترین دغدغه ذهنی من

امیدوارم که بتونی راهنماییم کنی یا بگی از کی برم جواب دقیق رو بپرسم؟

بازم ممنون و امیدوارم که موفق باشی
پاسخ
سپاس شده توسط
(01-12-2012, 02:33 PM)alamdar_313 نوشته:  پدرم 11 ماه جبهه داره (داوطلب بسیجی بوده)

من 7-8 ساله کارت معمولی بسیج دارم و میتونم فعال رو هم در اسرع وقت بگیرم

حالا میخوام برم فعال رو بگیرم و بعدش هم طرح 45 روزه رو برم

الان سوالم اینه که انگار 40 روز این دوره به صورت صبح تا ظهر توی همون حوزه مقاومت که فعال رو میگیریم برگزار میشه (یعنی ظهر میایم خونه ) و 5 روز هم توی پادگان ... آیا این درسته؟

و این 45 روز پشت سر همه آیا ؟

سلام
در رابطه با این دوره در تاپیک
نحوه گرفتن پذیرش در سپاه مطالبی نوشتم که شاید کمکتون کنه.
با این حال بطور مختصر جواب میدم:

- اگه میتونید فعال بگیرید خوب زودتر این کار رو بکنید تا کسری هم شامل حالتون بشه!

- همانطور که شما هم گفتید این دوره معمولا 45 روزه است که 5 روز اون در یکی از پادگانهاست و جمعه ها هم میدان تیر باید برید. الزاما صبح تا ظهر نیست و ممکنه که از عصر تا شب باشه!

- بله 45 روز پشت سر همه.

(01-12-2012, 02:33 PM)alamdar_313 نوشته:  و سوال مهمتر من اینجاست که

جدیدا چند جور طرح گذاشتن واسه فوق لیسانس ها و بالاتر... مثلا به جای سربازی برن تحقیق و پروژه انجام بدن ... و یا مثلا اختراعی توی حوزه نظامی داشته باشن کسر خدمت میخورن ... یا مخصوصا اونایی که عضو هیدت علمی میشن ...یعنی میرن توی دانشگاه تدریس میکنن به جای سربازی

میخوام ببینم من اگه طرح 45 روزه رو برم ، بعدش میتونم برم یکی از دانشگاه های کشور و به عنوان هیئت علمی پذیرش بگیرم و بعدش دیگه بدون گذروندن دوره آموزشی مستقیما شروع به تدریس کنم؟

و یا مثلا کسی که عضو بنیاد ملی نخبگان هستش و به جای سربازی میتونه بره کار کنه ، اگه طرح 45 روزه رو هم داشته باشه دیگه آموزشی نمیره؟

یا مثلا من اگه وارد دوره کارشناسی ارشد بشم ، چطور باید برم از این طرح ها و پروژه های سربازی بگیرم که معاف بشم و آیا در اونصورت هم گذروندن دوره آموزشی اجباریه؟ (اگه تکمیلی داشته باشم چطور؟ )

این شده بزرگترین دغدغه ذهنی من

امیدوارم که بتونی راهنماییم کنی یا بگی از کی برم جواب دقیق رو بپرسم؟

بازم ممنون و امیدوارم که موفق باشی
متاسفانه باید بگم که جواب قسمت مهم سوال شما رو نمیدونم. اما تا اونجایی که اطلاع دارم دوره تکمیلی رو فقط سپاه و اگه اشتباه نکنم نیروی دریایی قبول داره. پس اگه مجری هر کدوم از این طرحها سپاه باشه به طبع دوره تکمیلی رو هم از شما قبول میکنه.
جواب این سوال رو میتونید از یکی از پادگانهای سپاه که مسئول صدور کارت تکمیلی هست بپرسید.(بیشتر سراغ قسمت آموزش برید) اگه اهل اصفهان باشید بیشتر میتونم کمکتون کنم که کجا برید

ممنون میشم اگه هر وقت جواب سوالها رو پیدا کردید این جا هم قرار بدهیدچشمک

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام مجدد

پس دفاتر پلیس +10 نمیتونن کمکی بکنن بهم؟
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
بعید میدونم.
دوره تکمیلی مربوط به سپاهه و خودشون بیشتر اطلاع دارند.
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام دوستان
خواهشا منو راهنمایی کنید
از هر کی می پرسم یه جوابی بهم میده
من حدود 5 سال سابقه ی بسیجی فعال دارم
و دوره ی تکمیلی بسیجم گذروندم
من هم میتونم امریه ی وزارت دفاع بگیرم
و هم با توجه به گواهی تکمیلی که دارم تو پادگان سپاه شهرمون پذیرش بگیرم
حالا سوالم اینه که الان امریه ی وزارت دفاع چند ماهه و آیا کسری بسیج و گواهی تکمیلی رو قبول میکنن که دیگه نخوام آموزشی برم؟
موندم بین وزارت دفاع و سپاه کدومو انتخاب کنم
سپاه خوبیش اینه که حدودا 5 ماه کسری بسیج میگیرم و اینکه آموزشی ام نمیرم،وزارت دفاع خوبیش اینه که ممکنه بعدا بتونم استخدامش بشم
دوستانی که تجربه و آگاهی دارن لطفا راهنمایی کنن
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
تکمیلی رو برای نرفتن آموزشی قبول نمی کنند و فکر نمی کنم کسری ها رو هم قبول کنند
البته باز هم بپرسید
اگه تصمیم به استخدام دارید امریه رو پیشنهاد می کنم ، به هر حال سربازی رو هم جزء استخدامتون در نظر بگیرید
اما اگه میخواهید زود تموم بشه و برید سر یه کار دیگه سپاه رو پیشنهاد می کنم
پاسخ
سپاس شده توسط mehdiit
سلام خسته نباشید من دوره تکمیلی رو تابستون 91 گذروندم اسفند رفتم که مدرکمو بگیرم گفتن فرستادن سپاه الان میخام دفترچه رو پست کنم نوشته مدرک دوره رو باید همراه مدارک دیگه پست کنم یکی میتونه کمکم کنه بگه من مدرکمو چه جوری باید بگیرم و پست کنم؟
ممنون
پاسخ
سپاس شده توسط
(07-19-2013, 03:52 PM)mahdi-sarbaz نوشته:  سلام خسته نباشید من دوره تکمیلی رو تابستون 91 گذروندم اسفند رفتم که مدرکمو بگیرم گفتن فرستادن سپاه الان میخام دفترچه رو پست کنم نوشته مدرک دوره رو باید همراه مدارک دیگه پست کنم یکی میتونه کمکم کنه بگه من مدرکمو چه جوری باید بگیرم و پست کنم؟
ممنون

با سلام خدمت شما دوست عزیز
امیدوارم خوب باشید
ببنید معمولا این دوره ی تکمیلی برای سپاه به درد میخوره که شما اموزشی دیگه نرید .البته اگه ارتش افتادید بهتون برای این موضوع معادلش رو کسری میدن ولی اموزشی  رو دارید(نیروی انتظامی رو  نمیدونم ولی فکر کنم به ارتش نزدیکتر باشه)
حالا چیزی که بنده میدونم اینکه شما وقتی رفتی پست!!!!!(پست نیست شما میری یه دفترچه میگیری پلیس + 10 میری یه روزه واکسن و معاینه میشی و...) بعدش میبری پلیس +10 و مدارک رو میدی و همون جا برات ثبت نام میکنه.و البته میگه یه هفته دیگه نامش میاد در خونتون که کجا و کی افتادی که البته اگه بخوای میتونی فردا یا یه دو روز بعدش بری همون جا یه ذره خواهش... نگاه کنه بهت بگه کجا افتادی.
در هر صورت چیزی که بنده میدونم کسایی که من دیدم وقتی مشخص شد میرن دنبالش و اگه سپاه افتادن نامه شون رو ببرن سپاه منطقه و یا جایی که اعزام شدن و بعدش اموزشی رو تخفیف بگیرن.حتی دوستی داشتم که برگه ش رو گم کرده بود وسط اموزشی پیدا کرد رفت!!!!!
 روال کار تا جایی که بنده میدونم اینه که شما باید اول ببینی کجا میگیرنت(سپاه.ارتش.نیروی انتظامی).راستی میتونی دفترچه رو ببری گزینش سپاه شهرتون و بخوای که پذیرشت کنن هر چند سپاه برای پذیرش کسایی که کفایتی یا بسیجی دارن رو بهتر میگیره.
پیشنهاد میکنم بری سپاه قسمت هسته ی گزینش و از اونجا مراحل رو دنبال کنی.هر روز قانونها فرق میکنه .
موفق باشید..

________________________________________________________________________________​​
    باران که می بارد همه پرنده ها به دنبال سرپناهند 
         اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن به بالاتر از ابرها پرواز می کند
               این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند

پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، mahdi-sarbaz
باسلام ایا می توان با داشتن بسیج عادی دوره تکمیلی رو گذروند ویا اینکه پذیرش بشیم در سپاه
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
من تازه عضو سایت شدم و خواستم چند تا سوال از شما دوستان داشته باشم
دوستان عزیز بنده لیسانس عمران - عمران هستم و فقط یک درسم برای ارجا مونده و ممدرکمو می گیرم اصلا عضو بسیج نبودم و کارتی از این قبیل ندارم
حال این دوره 45 روزه که اگر این دوره را بگذرونیم آموزشی دیگه نداریم لطفا در این باره توظیح دهید و اینکه به کجا باید برای ثبت نامش مراجعه کنم بسیج و یا سپاه و اینکه این دوره چه بدردی به حال ما می خوره و توظیحات کامل شما رو برای من بگذارید لطفا
پاسخ
سپاس شده توسط