رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب برنامه های با استفاده از دستورات بنیادی (بسته های باینری)نصب geant4
آیا این چیزی غیر از اینه که ./configureرا در خود پوشه CHLEPاجرا کنیم که من این کار ار میکنم
؟
پاسخ
سپاس شده توسط
من با ./confiigure به تنهایی خروجی می گیرم
ولی باز در گام بعدی وقتی make را میزنم همرا با erorrfi به قرار زیره که با خروجی قید شده در دستور خود سایت یکی نیست
if g++ -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../Evaluator -I.. -O -ansi -pedantic -Wall -D_GNU_SOURCE -g -O2 -MT Evaluator.o -MD -MP -MF ".deps/Evaluator.Tpo" -c -o Evaluator.o Evaluator.cc; \
then mv -f ".deps/Evaluator.Tpo" ".deps/Evaluator.Po"; else rm -f ".deps/Evaluator.Tpo"; exit 1; fi
Evaluator.cc:773: fatal error: opening dependency file .deps/Evaluator.Tpo: Permission denied
compilation terminated.
make[2]: *** [Evaluator.o] Error 1
make[2]: Leaving directory `/home/mersadkhan/Downloads/2.1.0.1/CLHEP/Evaluator/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/home/mersadkhan/Downloads/2.1.0.1/CLHEP/Evaluator'
make: *** [all-recursive] Error 1
پاسخ
سپاس شده توسط
این هم حل شد مشکل در یک perimision یبود خوانندگان بعدی دقت کنند که بایستی یک دسترسی تمام عیار داشته باشید برا کار لذا پیشنهاد میکنمsudo su در ترمینال وارد کرده و با دسترسی root کلیه اعمال را انجام دهید
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی
در مرحله بعد geant4 برنامه را از سایت بگبریم و بعد pachهای مورد نیاز خود مثلا pach مربوط به انرژیهای کم را گرفته و در پوشه ای به نام data درپوشه برنامه اصلی یعنی geant4از حالت فشرده خارج کنیم (اگه جایی اشتباه کردم بگید)سوال این است که باید فایلهای درون فولدرها ی حاصل از خارج نمودن از حالت فشرده را در data ریخت یا فولدر ها را ؟سوال دوم این است که چرا وقتی دستور ./configure -build را در پوشه geant4 اجرا میکنم میزند sudo: ./Configure: command not found
را پس می دهد با توجه به اینکه در این پوشه فایلی برای makefile نیست؟
fبه طور کلی الن در این مرحله چه باید کرد و این چه جور بسته بندی نرم افزاره؟
پاسخ
سپاس شده توسط
همانطور که میدانید ./Configure یا configure -build یک دستور نیست یک فایل است پس اگر در مسیر جاری فایل ./Configure موجود نباشد

ارور زیر ایجاد میشود

در ارسال ۸ این موضوع را به صورت کامل شرح دادم !!!

[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط mersadkhan
من هم این را خوندم و ازش اطلاع داشتم اما مشکل اینه که در دستور العمل نصب چیزی اومده که در بسته ها نیستبرا همین بارم تعجب انگیز شد و در دانسته خودم شک کردم دستورعمل نصب را در قسمت نصب geant 4 ببین!
پاسخ
سپاس شده توسط
در این مرحله برنامه میگوید در فولدر قسمت اصلی فولدری با نام dataساختع و وابسته ها و توابع نرم افزار را درون آن بریزیم. سپس دستور ./configure -buildرا اجرا کنیم یا آوری این نکته که در بپوشه برنامه اصلی بجز فولدر فایلی با نام cmakeقرار دارد و اثری ار configure نیستو نکته دیگر انکه انگار ترمینال من سویچ build را نمیشناسه چون هر چی tab را میزنم در هر نقطه ای ککش هم نمیگزد و انگار چنین چیزی ندارد ؟حال باید چه کرد وقتی دستور فوق را هم میزنم جواب چنین استbash: ./configure: No such file or directory
که خب حقم داره چون فیلی نیست با عنوان configure چه بایذ کرد؟
پاسخ
سپاس شده توسط