رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب یک زبان C++ یا C# کدام بهتر است؟
سلام

میشه یکی از دوستان تفاوت های این دو رو بگه و اینکه آدم برای یادگیری تخصصی کدومش وقت بذاره بهتره؟
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

انتظار شما از یک زبان برنامه نویسی چیست؟
میخواهید چه کاری انجام بدهید؟
در چه سطحی میخواهید کد بزنید؟
چقدر اهل مطالعه به زبان انگلیسی هستید؟
مشتریان شما چه کسانی هستند؟
مشتریان شما حاضر به پرداخت چه مبالغی هستند؟
در چه سیستم عاملی ؟
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط alamdar_313 ، worm
- زبانی که خیلی من رو درگیر مباحث کدنویسی نکنه (توابع و ماژول و کامپوننت های زیاد) اما در عین حال توانایی همه کار و سرعت قابل قبولی هم داشته باشه / نیاز به مراجعه به زبان دیگه واسه تکمیل پروژه ها نباشه
- پردازش تصویر ... خواندن متن از عکس ... استفاده در رباتیک و سایر سیستمهای بینایی ماشین / همچنین بشه در برنامه نویسی ربات و کار با درگاه های آی/او هم از اون استفاده کرد
-ایشالا حرفه ای دیگه
-در سطح معمولی ... از کد نویسی خیلی زیاد خوشم نمیاد / رشته اصلیمم سخت افزاره
- ترجیحا کم ... بیشتر به نظرم چون تسلط کافی ندارم مسائل پایه ای رو زبان اصلی بخونم بعدا واسه مباحث تکمیلی خواه ناخواه مجبوریم به منابع بیگانه متوصل شیم
-به بازار های جهانی می اندیشم!!!
- خدا میدونه اما طرح های جالب و نویی واسه اختراع دارم
ویندوز رو ترجیح میدم

ممنون از پاسخ شما
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام

VC++ یک اصطلاح Micro$oft است که از خودش در آورده
اگر تمایل دارید C++ یاد بگیرید با استاندارد های جهانی (نه انحصاری Microsoft ) آن را یاد بگیرید با Qt شروع کنید و لذت ببرید !!!

بگذریم ....

نقل قول:زبانی که خیلی من رو درگیر مباحث کدنویسی نکنه (توابع و ماژول و کامپوننت های زیاد)

C# در این ضمینه پاسخ گوی بهتری خواهد بود

c++ دارای بزرگترین کتابخانه های برنامه نویسی جهان است که از این میان میتوان به Qt GTK wxWiget Boost Win32 MFC , ... اشاره کرد البته کم بودن استاد در این ضمینه مشکلات زیادی را ایجاد میکند

C# با داشتن پشتواینه Microsoft و داشتن کتابخانه دات نت (.net) از محبوبیت بالای برخوردار است کتاب های آموزشی زیاد فارسی کلاس های آموزشی و اساتید زیاد ....

اما یادتان باشد در هیچ کدام نمیتوانید در گیر کد نویسی نشوید !!!

نقل قول: عین حال توانایی همه کار و سرعت قابل قبولی هم داشته باشه / نیاز به مراجعه به زبان دیگه واسه تکمیل پروژه ها نباشه

C++ بی شک درخواست های شما را پاسخ گو خواهد بود

C++ به خاطر native بودن کد های تولید شده و داشتن بیش از ۴۰ کامپایلر در ضمینه های مختلف سرعت قابل قبول و وسعت زیاد نیاز به مراجعه به زبان دیگر را حذف میکند و اگر کاری با C++ نشود انجام داد معمولا با زبان های دیگر هم نمیشود !!!

C# به خاطر وجود دات نت و نداشتن کد های محلی (native) سرعت کم و به خاطر در انحصار بودن Microsoft نیاز به زبان های دیگر و سرعت کم به شدت احساس میشود

نقل قول:- پردازش تصویر ... خواندن متن از عکس ... استفاده در رباتیک و سایر سیستمهای بینایی ماشین / همچنین بشه در برنامه نویسی ربات و کار با درگاه های آی/او هم از اون استفاده کرد

هر دو مشکل خاصی ندارند

البته با در نظر گرفتن این موضوع که منظور شما برنامه نویسی برای میکرو کنترلر ها یا ... نباشد که اگر منظور شما این موضوع باشد

#C حذف میشود !!!

نقل قول:ایشالا حرفه ای دیگه

اگر واقعا قصد دارید حرفه ای کد بزنید و میخواهید بعدا مشکلی پیدا نکنید ++C گزینه بهتری است برای انتخاب

نقل قول:از کد نویسی خیلی زیاد خوشم نمیاد

هیچ کدام گزینه مناسبی نیستند !!!

موفق وپیروز باشید !!!
پاسخ
سپاس شده توسط مهدی ابراهیمی ، lord67 ، علیرضا حر
سلام مجدد به شما دوست عزیز

منظور شما رو از اصطلاح من درآوردی مایکروسافت متوجه نشدم! به نظر من که ویژوال استودیو خیلی امکانات جالبی به سی++ اضافه کرده (یعنی در اصل برای کاربر اضافه کرده) که میشه به راحتی از قابلیت های گرافیکی سی# تو ویندوز اپلیکیشن و ... استفاده کرد!

من تا حالا فکر میکردم کل خانواده سی مال مایکروسافت باشه یا حداقل مایکروسافت امتیازشو خریده باشه ... پس اگر اینطوره زبان سی++ ربطی به مایکروسافت نداره و هنوز هم در حال پیشرفت و تکمیله؟
چون همیشه واسه خودم این سوال بود که اگر سی++ کامله پس چرا مایکروسافت سی# رو زد؟ و اگر فقط هدف راحتی کاربر بود خوب پس ویژوال سی++ چیه این وسط؟!!

کلا همیشه واسم سوال بود دوران سی++ با اومدن سی# به سر رسیده یا اگر نه پس سی# چی میگه این وسط!!

در مورد درگیری در کدنویسی منظورم این هستش که مثلا شاید برای ایجاد یک شی یا کلاس یا هرچی در سی # شما با 20 خط کد این کارو انجام بدی اما تو سی++ باید 100 خط کد بنویسی و این پرفورمنس رو از این طرف(یعنی از طرف کاربر) پایین میاره و جلوی رشد و سرعت توسعه برنامه رو میگیره ...نظر شما چیه؟

ضمنا تازگی ها هم که سخت افزار ها پیشرفت زیادی کردند و هر روزم رو به پیشرفتند و شاید کم کم مشکل کم سرعت بودن سی # به چشم نیاد .... میکرو های جدید خانواده آرم هم قابلیت پروگرام شدن با سی# رو دارند

این native بودن رو هم کامل توضیح میدید یعنی چی؟ منظور اینه که به پلت فرم خاصی برای اجرا نیاز نداره اما مثلا سی# حتما باید روی .نت اجرا بشه؟

در آخر نمیخوام از سی# طرفداری کنم اما توی یک سایت خارجی خوندم تا زمانی که سیستم ها تک پردازنده بود سی++ حرف اول رو میزد اما با اومدن چند پردازنده ای ها و عدم داشتن اشاره گرها تو سی# ، سی# گزینه بهتری هست و ...

به نظرم کد زدن تو سی# راحت تر و کم دردسر تره

اما یک منبع کامل فارسی پیدا نکردم منو سریع به هدفم برسونه

مثلا کتاب آموزش سی# 2005 آقای هاشمیان رو نگاه میکردم تا نزدیک صفحه 600 داره ابزارهای تول باکس رو توضیح میده ( که من تقریبا بلدم) و بعدشم فکر کنم میره تو قسمت وب و یه 200-300 صفحه ای هم راجع به وب میگه که به کار من نمیاد ... تنها 100-150 صفحه ای فکر کنم در مورد پایگاه داده میگه که فکر کنم به کارم بیاد

کسی از دوستان کتابی در زمینه هایی که گفتم ( پردازش تصویر و بینایی ماشین و یا کار با درگاه های آی/او مخصوصا یو-اس-بی نداره؟)

فعلا پردازش تصویر و خواندن متن واسم در اولویته

من تو فروم Aforge.net در مورد اینکه با Aforge میشه متن از تصویر خواند یا نه و چطور سوال کردم منتهی جواب دادن که نه نمیشه ...و بهترین کار استفاده از tesseract هست که متاسفانه اونم با ویژوال سی++ کار میکنه انگار اما مثل اینکه میشه از DLL هاش یا با یک سری طرفند در سی # هم ازش استفاده کرد

نمیدونم چه کنم ...خسته شدم
پاسخ
سپاس شده توسط
(02-16-2012, 09:41 PM)alamdar_313 نوشته: من تو فروم Aforge.net در مورد اینکه با Aforge میشه متن از تصویر خواند یا نه و چطور سوال کردم منتهی جواب دادن که نه نمیشه ...و بهترین کار استفاده از tesseract هست که متاسفانه اونم با ویژوال سی++ کار میکنه انگار اما مثل اینکه میشه از DLL هاش یا با یک سری طرفند در سی # هم ازش استفاده کرد
سلام
دوست عزیز کجایه انجمن گفته شده که با« Aforge نمیشه متن از تصویر خواند!!!!» Aforge یک کتابخانه است برایه راحتی کاره شما و خواندن متن از تصویر نیاز به الگوریتها و روشهایه خاص این کار داره که به خواندن متن های چاپی OCR و به خواندن متن های دست نویس HCR گفته میشه. شاید این کتابخانه ها دارای توابعی برای راحتی کار شما باشند اما شما میتونید از هیچکدام از اونها استفاده نکنید و حتی فقط با متدهای getpixel و setpixel (در #C)برنامه های پردازش تصویر بنویسید.

در تاپیکی با عنوان
خواندن متن از تصویر شما سوالی پرسیدید در رابطه با
Aforge که فکر میکنم اونجا اشتباه برداشت کرده باشیدچشمک

بنابراین شما با C , C# , delphi, VB و ... میتونید برنامه تشخیص متن از تصویر بنویسید.
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی
نقل قول:منظور شما رو از اصطلاح من درآوردی مایکروسافت متوجه نشدم!

ما در اصل درخانواده ++C چیزی با نام زبان ++VC نداریم این اصطلاح را ماکروسافت استفاده میکنه که در اصل منظورش یک
محیط توسعه مجتمع
(IDE) است که در برای تسهیل کار برنامه‌نویسی به زبان سی یا سی++ است

نقل قول:به نظر من که ویژوال استودیو خیلی امکانات جالبی به سی++ اضافه کرده (یعنی در اصل برای کاربر اضافه کرده)

فکر کنم منظور شما اینه که امکانات جالبی به محیط ویرایش ++C اضافه کرده
نمیدونم چقدر تجربه کار با ++C در ویژوال استادیو دارید ولی ویژوال استادیو فقط یک IDE است پس ویژوال استادیو امکانی را به ++C اضافه نمیکنه
ویژوال سی ++ مجموعهٔ به هم پیوسته‌ای است که تمامی زنجیرهٔ ابزار توسعهٔ برنامه را یکجا گرد آورده.
زنجیرهٔ ابزار فوق‌الذکر شامل
ویرایشگر
،
کامپایلر
،
لینکر
،
دیباگر
و
اسمبلر
مخصوص ویژوال سی++ می‌باشد که هریک علاوه بر داشتن خواص برنامه‌های قدیمی‌تر، دارای قابلیت‌های منحصر به فردی هم می‌باشند.
محیط ویژوال سی++ همانند بسیاری از
محیط‌های برنامه‌سازی
دارای وی ویژگی خودتکمیلی است.ولی این محیط توسعه با #C اصلا قابل مقایسه نیست به نظر شخصی بنده محیط توسعه #C بسیار قدرتمند تر است و کار با آن راحت تر

ماکروسافت برای توسعه ++C معمولا کتابخانه های MFC و Win32 را توسعه میدهد فریمورک .net اصلا به درد ++C نمیخوره البته که میشه استفاده کرد !!!

نقل قول:هنوز هم در حال پیشرفت و تکمیله؟

بله استاندارد اخر ++C به نام ISO/IEC 14882:2011

C++11 سال ۲۰۱۱ ارائه شد

نقل قول:چون همیشه واسه خودم این سوال بود که اگر سی++ کامله پس چرا مایکروسافت سی# رو زد؟

ببینید #C و ++VC هدف های کاملا متفاوتی را دنبال میکنند

#C مادر زبان های دات نت است
++VC یک زبان با قابلیت های کد نویسی native و همچنین کار کرد بسیار عالی با API های ویندوز سرعت عالی ولی یاد گیری یک کوچولو سخت تر

خیلی دلایل زیادی داره که از حوصله این بحث خارجه !!! در کل هر کدام جایگاه خاص خود را دارند

نقل قول:اگر فقط هدف راحتی کاربر بود خوب پس ویژوال سی++ چیه این وسط؟!!

اگر فقط به این دید هم نگاه کنیم ++VC اصلا در مقابل #C حرفی برای گفتن ندارد !!! البته راحتی از نظر IDE نه از نظر قدرت کد نویسی راحتی کاربر یعنی کاربر بیشتر پول بیشتر برای ماکروسافت فقط پول مهمه حالا بعد از یک مدت که کاربر حرفه ای شد و به این نتیجه رسید .NET دست و بالش را میبنده مهم نیست

نقل قول:کلا همیشه واسم سوال بود دوران سی++ با اومدن سی# به سر رسیده یا اگر نه پس سی# چی میگه این وسط!!

++C یک زبان جهانی دارای بزرگترین کتابخانه جهان چند سکویی فوقالعاده قدرتمند و البته یک کوچولو سخت تر نصبت به #C اون هم فقط به خاطر IDE

#C اهداف NET. را دنبال میکنه کاری به ++C نداره

نقل قول: در مورد درگیری در کدنویسی منظورم این هستش که مثلا شاید برای ایجاد یک شی یا کلاس یا هرچی در سی # شما با 20 خط کد این کارو انجام بدی اما تو سی++ باید 100 خط کد بنویسی و این پرفورمنس رو از این طرف(یعنی از طرف کاربر) پایین میاره و جلوی رشد و سرعت توسعه برنامه رو میگیره ...نظر شما چیه؟

خیر اصلا این طور که شما فکر میکنید نیست تمام این احساس به خاطر وجود IDE ی قدرتمند VS است در #C شما یک بار کد نویسی را در Qt Creator امتحان کنید نظرتان عوض میشود به این مثال توجه کنید
C++ Version:
#include <iostream>
class MyClass
{
public: void doSomething()
{
std::cout << "This is some text";
}
};
void main()
{
MyClass mc;
mc.doSomething();
}

C# Version:

using System;
class MyClass
{
public void doSomething()
{
Console.WriteLine("This is some text");
}
}
class EntryPoint
{
public static void Main()
{
MyClass mc = new MyClass();
mc.doSomething();
}
}

به نظر من تفاوت زیادی ندارند

نقل قول:ضمنا تازگی ها هم که سخت افزار ها پیشرفت زیادی کردند و هر روزم رو به پیشرفتند و شاید کم کم مشکل کم سرعت بودن سی # به چشم نیاد .... میکرو های جدید خانواده آرم هم قابلیت پروگرام شدن با سی# رو دارند

من نمیدانستم با C# میشه Arm را پروگرم کرد(البته امیدوارم منظور شما پروژه مونو قسمت AOT نباشه !!!) خیلی عالیه ممنون میشوم اگر آموزشی چیزی سراغ دارید در انجمن قرار دهید یا لینک های مفید قرار دهید ما هم استفاده کنیم لبخند
اگر منظور شما همان است بهتر است یک کم تحت mono کد بزنید متوجه منظور من میشوید فورا به سراغ ++C خواهید رفت !!!

نقل قول: این native بودن رو هم کامل توضیح میدید یعنی چی؟ منظور اینه که به پلت فرم خاصی برای اجرا نیاز نداره اما مثلا سی# حتما باید روی .نت اجرا بشه؟
native بودن کد یعنی بعد از عملیان لینک شما دقیقا زبان ماشین در اختیار دارید و برای اجرا نیاز به واسطه ندارید و مستقیم برنامه اجرا میشود

بله دقیقا برای اجرای #C شما به دات نت احتیاج دارید موقع کامپایل برنامه شما به زبانی میانی به نام CIL ذخیره میشود بعد زمان اجرا CLR زبان CIL را به زبان ماشین تبدیل میکند (به صورت موقت ) یک چیزی شبیه ماشین مجازی جاوا

نقل قول:در آخر نمیخوام از سی# طرفداری کنم

روی هیچ چیزی تعصب نداشته باشید و طرفداری بی جهت نکنید هر کدام کارتان را راه می اندازه استفاده کنید

نقل قول: اما توی یک سایت خارجی خوندم تا زمانی که سیستم ها تک پردازنده بود سی++ حرف اول رو میزد اما با اومدن چند پردازنده ای ها و عدم داشتن اشاره گرها تو سی# ، سی# گزینه بهتری هست و ...

حرف اول و اخر نداریم
کی گفته ما توی #C اشاره گر نداریم !!؟؟

static void Main(string[] args)
{
unsafe
{
int magicno= 786;
int* magicno_ptr;
Console.WriteLine("magic number = {0}", magicno);
}
}
نقل قول:به نظرم کد زدن تو سی# راحت تر و کم دردسر تره

قبول دارم ولی به خاطر NET. دست و پای شما یک کم بسته است
نقل قول: کسی از دوستان کتابی در زمینه هایی که گفتم ( پردازش تصویر و بینایی ماشین و یا کار با درگاه های آی/او مخصوصا یو-اس-بی نداره؟)

LibUsbDotNet کار شما را راه می اندازد

موفق و پیروز باشید

پاسخ
سپاس شده توسط مهدی ابراهیمی ، علیرضا حر
با سلام خدمت جناب ابراهیمی عزیز ... بنده فروم اصلی Aforge منظورم بود ...به این لینک :

http://www.aforgenet.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=2562

همچنین سلام خدمت جناب عباسی عزیز

پس با همه این بحث ها شما میگید برم سراغ همون سی++ ؟
تردید من همیشه از این بود که با روند رو به رشد سخت افزار ها که با سرعت زیاد دارن دارای حافظه های بالا و قدرت بالای پردازشی میشن ، به مرور زمان بحث سرعت زبانها و نیاز داشتن به پلتفرم خاصی برای اجرا منسوخ بشه و دیگه تنها زبانی به صرفه باشه استفاده ازش که کتابخانه های بیشتر و کدونیسی کمتر و راحت تری داشته باشه تا بشه به سرعت برنامه های مورد نظر رو توش نوشت و طراحی کرد ... حالا نمیدونم این حرف تا چه حد درسته

بحث تعصب هم نیست چون خودم سی++ رو از سی# بیشتر بلدم و اتفاقا اون رو خیلی بهتر درک میکنم کدهاش رو به نسیبت سی# ، اما فکر میکردم واسه کارهای پیشرفته مثلا ساختن فرم و کار با توابع گرفیکی و ... من چطور با سی++ کار کنم (چون من اصول رو بلدم) و دیدم سی شارپ همه کارو راحت کرده واسه همین گفتم برم سمت سی#

در مورد میکرو ها هم من نمیتونم راجع به بحث تخصصی برنامه نویسی نظر بدم ولی تو سایت ایران میکرو سری های جدید آرم که تو فروشگاه میذاره مینویسه قابلیت پروگرام شدن با سی# رو هم دارن
mono هم نمیدونم چیه ...توضیح بدین ممنون میشم :D

و در آخر ضمن تشکر، این کتابی که معرفی کردید لینک دانلودی چیزی ازش دارید؟ این دقیقا چه آموزشی هستش؟

راستی پس کار با VC++ رو هم توصیه نمیکنید؟ اینم .نت میخواد برای اجرا؟

کتاب C++ how to program کتاب کاملی هست برای آموزش C++ ? من اینو از یکی از دوستام گرفتم البته جلد یک ویرایش پنجم 2006 رو ...نمیدونم جلد دو هم لازمه بگیرم یا نه؟

و اینکه منبع مختصر و مفیدتری از این نیست که جامعیت هم داشته باشه؟ اصلا همین کتابی که گفتم جامعه و همه مباحث رو پوشش میده؟

من با توجه به چیزی که گفتم ( پردازش تصویر و سیگنال و برنامه نویسی رباتیک) میخوام یاد بگیرم
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام

نقل قول:پس با همه این بحث ها شما میگید برم سراغ همون سی++ ؟

خودتون تصمیم میگیرید ما فقط راه را نشان میدهیم انتخاب راه با شماست

نقل قول:تردید من همیشه از این بود که با روند رو به رشد سخت افزار ها که با سرعت زیاد دارن دارای حافظه های بالا و قدرت بالای پردازشی میشن ، به مرور زمان بحث سرعت زبانها و نیاز داشتن به پلتفرم خاصی برای اجرا منسوخ بشه و دیگه تنها زبانی به صرفه باشه استفاده ازش که کتابخانه های بیشتر و کدونیسی کمتر و راحت تری داشته باشه تا بشه به سرعت برنامه های مورد نظر رو توش نوشت و طراحی کرد ... حالا نمیدونم این حرف تا چه حد درسته

تا حدودی درسته آیا شما زبانی را سراغ دارید که کتابخانه های بیشتر از ++C داشته باشه؟

کمتر زیانی را دیدم (معروف ها ) که سینتکس خود را از خانواده ++C به ارث نبرده باشه

کمتر زبانی را دیدم که IDE به اندازه ++C داشته باشه از VS گرفته تا Eclipse Netbeans codelite Codeblox ,...

کمتر زبانی مثل ++C را دیدم که روی اکثر سکو ها را جواب بده

نقل قول:بحث تعصب هم نیست چون خودم سی++ رو از سی# بیشتر بلدم و اتفاقا اون رو خیلی بهتر درک میکنم کدهاش رو به نسیبت سی# ، اما فکر میکردم واسه کارهای پیشرفته مثلا ساختن فرم و کار با توابع گرفیکی و ... من چطور با سی++ کار کنم (چون من اصول رو بلدم) و دیدم سی شارپ همه کارو راحت کرده واسه همین گفتم برم سمت سی#

شما باید از کتابخانه های که محیط های بصری را برای شما فراهم میکنند استفاده کنید برای شروع Qt را توصیه میکنم
هم برای ویندوز هم برای لینوکس هم برای سیستم های توکار

نقل قول: در مورد میکرو ها هم من نمیتونم راجع به بحث تخصصی برنامه نویسی نظر بدم ولی تو سایت ایران میکرو سری های جدید آرم که تو فروشگاه میذاره مینویسه قابلیت پروگرام شدن با سی# رو هم دارن mono هم نمیدونم چیه ...توضیح بدین ممنون میشم

من یک مثال میزنم میگن روی گوشی های اندوریدی ویندوز 98 را اجرا کردند آیا به نظر شما میشه من به عنوان سیستم عامل گوشی از اون استفاده کنم ؟
مطمئنا خیر چون فقط اجرا میشه نمیگم کار نمیده ولی بهتر است با همون اندورید کار کنید درسته از ویندوز سخت تره ولی در کل بهتره
توضیح بیشتر نمیدم قضاوت با خودتون

اما mono
یک پروژه متن‌باز و
رایگان
می باشد که توسط
ناول
شکل گرفته است هدف این پروژه امکان اجرا برنامه‌ها‌ی
دات‌نت
در پلتفرم‌ها‌ی مختلف و ایجاد ابزار‌های برنامه‌سازی بهتر برای توسعه‌دهندگان لینوکس می باشد هم اکنون مونو توانایی اجرا بروی لینوکس, یونیکس, بی‌اس‌دی, آی‌او‌اس,
مک‌او‌اس‌
,
آندروید
و سولاریس را دارد.
ببینید مونو پروژه خوبی است ولی خیلی جوان است ...
نقل قول: و در آخر ضمن تشکر، این کتابی که معرفی کردید لینک دانلودی چیزی ازش دارید؟ این دقیقا چه آموزشی هستش؟

این کتاب نیست یک کتابخانه برای #C است میتوانید به آن وصل بشوید و برای USB کد بزنید مستندات داخل سایت سازنده مجود است

نقل قول:راستی پس کار با VC++ رو هم توصیه نمیکنید؟ اینم .نت میخواد برای اجرا؟

برای کار با کتابخانه های MFC و WIN32 البته چرا که نه

خیر فقط در شرایطی که کتابخانه Net. را در ++C صدا بزنید در غیر این صورت خیر البته اصلا توصیه نمیکنیم مگر این که مجبور شدید
نقل قول: کتاب C++ how to program کتاب کاملی هست برای آموزش C++ ? من اینو از یکی از دوستام گرفتم البته جلد یک ویرایش پنجم 2006 رو ...نمیدونم جلد دو هم لازمه بگیرم یا نه؟

نمیدانم منظور شما از کامل چیست
اگر مقدمات بله بد نیست برای شروع بد نیست
ولی این کتاب ها خیلی سریع قدیمی میشوند سعی کنید تا جایی که ممکن است استاد مطمئن پیدا کنید و از او کمک بگیرید و زمان خود را بخرید پولش اصلا به نظر من مهم نیست مهم این است که یک مطلب را که شما توی 1 سال میخوانید او میتوانید با تکیه بر سال ها تجربه در ضمینه کد نویسی و جزوات همان مطلب را در کمتر از 3 ماه یاد شما بدهد

نقل قول:و اینکه منبع مختصر و مفیدتری از این نیست که جامعیت هم داشته باشه؟ اصلا همین کتابی که گفتم جامعه و همه مباحث رو پوشش میده؟

منبع جامع دکتر گوگل تا بخواهید میتواند به شما کمک کند

بله همه از مطالب مقدماتی را پوشش میده

نقل قول:من با توجه به چیزی که گفتم ( پردازش تصویر و سیگنال و برنامه نویسی رباتیک) میخوام یاد بگیرم

بیشتر توصیه میکنم ++C را بیاموزید و خیلی Qt بخوانید

یک توضیح مختصر راجبع Qt
کیوت مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها و سرآیندهای نوشته‌شده به زبان سی++ است که به برنامه‌نویس امکان توسعه آسان نرم‌افزارهای کاربردی را می‌دهد. کیوت شامل چندین کلاس برای کار با واسط گرافیکی، چندرسانه، ابزارهای پایگاه‌داده، شبکه و ... است. نرم‌افزارهای نوشته شده با ابزار کیوت قادرند تا با استفاده از یک کامپایلر زبان سی‌پلاس‌پلاس برای طیف وسیعی از سیستم‌عامل‌ها از جمله
گنو/لینوکس
(نسخه‌های رومیزی و وسیله‌های قابل حمل )،
ویندوز
، ویندوز CE،
مک‌اواس
و ... همگردانی شوند. بدین ترتیب حمل نرم‌افزار نوشته شده بدون تغییر در متن کد نوشته شده امکان‌پذیر است. از کیوت در زبان‌های برنامه‌نویسی متعددی مانند سی++ و جاوا و پایتون می‌توان استفاده‌کرد.
این هم یک عکس از محیط طراح کیوت
[عکس: Qt_Designer_4_4_3.png]

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط مهدی ابراهیمی
خیلی ممنون از توضیحات نسبتا جامع و مفیدتون

فقط سکو که بالاتر گفتید منظورتون همون سخت افزاری هستش که برنامه قرار هست روش اجرا بشه؟

محیط qt هم خیلی شبیه .نت میمونه ... جالبه

آره این کتابی که گفتم همه مباحثش رو بلدم (دیروز برای اولین بار نگاه کردم مباحثش رو :D ) و به قول شما مقدماتی هستش

تنها سوالی که موند برای من ... به قول شما هزاران کتابخانه برای سی++ موجود هستش ... اما من به عنوان برنامه نویس اولا چطور از وجود این کتابخانه ها باید آگاه بشم؟ و ثانیا چطور توابع و کار کرد این کتابخانه ها رو باید بدونم؟
آیا همیشه باید سرچ کرد و برای آموزش هم از سایت یا جایی که اون کتابخانه رو نوشته کمک گرفت و یا راه بهتری هم هست؟

سایتی چیزی هست که همه این کتابخانه ها رو جمع آوری و دسته بندی کرده باشه؟ و برای هر کدوم یک چیزی شبیه help که همه توابع و ... رو توضیح داده باشه ؟ کلا از کجا بفهمم تابع ()X چه کار میکنه؟
پاسخ
سپاس شده توسط