رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب یک زبان C++ یا C# کدام بهتر است؟
با سلام
نقل قول:فقط سکو که بالاتر گفتید منظورتون همون سخت افزاری هستش که برنامه قرار هست روش اجرا بشه؟

بله هم سخت افزاری هم نرم افزاری

یعنی فرقی نمیکنه لینوکس ویندوز مک و ...

فرقی نمیکنه i386 arm و ...

نقل قول:محیط qt هم خیلی شبیه .نت میمونه ... جالبه

از وب سایت نوکیا دریافت کنید و باهاش کار کنید جالب تر هم میشود !!! لینک در قسمت Qt انجمن موجود است

نقل قول: تنها سوالی که موند برای من ... به قول شما هزاران کتابخانه برای سی++ موجود هستش ... اما من به عنوان برنامه نویس اولا چطور از وجود این کتابخانه ها باید آگاه بشم؟ و ثانیا چطور توابع و کار کرد این کتابخانه ها رو باید بدونم؟

ببینید برنامه نویس فقط با نوشتن برنامه برنامه نویس میشود
شما که خدا را شکر مبانی رابلد هستید

مثل
data abstraction
, encapsulation, messaging,
modularity
, polymorphism,
inheritance

این ها باید به کار بسته بشه سر کلاس ها دانشجو های زیادی داشتم که بلد بودن ولی نمیتونستند توی پروژهای که به اونها میدادم استفاده کنند

بعد خوب یک انجمن مثل موج سازان برای همین اینجاست که با هم مشکلاتمون را حل کنیم

به طور مثال شما میخواهید بدانید slot در qt به چه معنایی است خوب اینجا سوال را مطرح میکنید و با مراجع آشنا میشود و میتوانید کارتان را ادامه دهید

نقل قول:آیا همیشه باید سرچ کرد و برای آموزش هم از سایت یا جایی که اون کتابخانه رو نوشته کمک گرفت و یا راه بهتری هم هست؟

سرچ گزینه خیلی خوبیه به نظر من کار انجمنی بهتره توی انجمن وقتی مطرح بشه شما از تجربیه بقیه دوستان استفاده میکنید و میتوانید زمانی را که انها صرف پیدا کردن منبع خوب شدند را بخرید

نقل قول:سایتی چیزی هست که همه این کتابخانه ها رو جمع آوری و دسته بندی کرده باشه؟ و برای هر کدوم یک چیزی شبیه help که همه توابع و ... رو توضیح داده باشه ؟ کلا از کجا بفهمم تابع ()X چه کار میکنه؟

یک سری سایت هست خوب نیود دسته بندی اشتباه بود

معمولا خود کتابخانه ها سایت دارند و میتوانید انجا به مراجع آموزشی هم مراجعه کنید مثل مرجع qt
http://doc.qt.nokia.com/

با تشکر

عباسی
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط alamdar_313 ، مهدی ابراهیمی
ضمن تشکر از جناب عباسی عزیز

شما که اینقدر زحمت کشیدین میشه لیست لینک هایی که باید از اون آدرس دانلود کنم رو هم قرار بدین؟

و اینکه ایکیلیپس یا بورلند و سایر محیط ها نسبت به این محیط ارجهیتی ندارند؟

و در آخر اینکه توی این فروم هم راجع به کیوت بحث شده؟ کدوم قسمت؟ پیدا نکردم :D
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز امیدوارم مطالب مفید بوده باشه

نقل قول:لیست لینک هایی که باید از اون آدرس دانلود کنم رو هم قرار بدین؟

کیت توسعهٔ نرم‌افزار یا SDK مجموعه توابع و کتابخانه‌های کامپایل شده‌ای که تولیدکنندگان نرم‌افزار برای آسان کردن برنامه‌نویسی برای محیط یا سکوی خاصی فراهم می‌کنند و در اختیار برنامه‌نویسان کاربردی قرار می‌دهند.

The Qt SDK includes the tools you need to build desktop, embedded and mobile applications with Qt from a single install. This is the recommended way to get started with Qt. The latest SDK has a self updater feature that will keep you up to date as new versions are made available.

The Qt SDK version 1.2 released on
February 1st
contains:
  • Qt libraries version 4.8
  • Simulator for Symbian phones and the Nokia N9
  • Qt Creator IDE version 2.4.1
  • Qt Mobility version 1.2
  • Qt development tools
  • Remote compilers

Windows*:
Linux/X11 32-bit:
Linux/X11 64-bit:
Mac OS X 10.6 or later 64-bit:

نقل قول: و اینکه ایکیلیپس یا بورلند و سایر محیط ها نسبت به این محیط ارجهیتی ندارند؟

درباره Eclipse

یک
محیط توسعه نرم افزاری
چندزبانه برای
محیط توسعه مجتمع
با قابلیت اضافه کردن افزونه می باشد. این محیط توسعه در ابتدا با زبان جاوا و برای توسعه برنامه‌های این زبان استفاده می شد. در ادامه با افزوده شدن افزونه هایی به آن امکان توسعه زبان هایی چون
سی
، سی++،
روبی
، کوبول، پایتون،
پرل
،
پی اچ پی
و لاتک را فراهم می کند.

میتونم بگم یکی از بهترین هاست یک کم کانفیگش نیاز به وقت گذاشتن داره مخصوصا در ویندوز (توی لینوکس هیچ مشکلی نداره مخصوصا برای Arm پلاگین های قوی داره میتونه به gnuarm راحت کار کنه) در کل برای شروع کار توصیه نمیکنم

Borland C++ 5.5
را خدایی نکرده که نمیگویید ؟

فکر کنم منظور شما C++Builder باشه نسخه XE2

خوبه ولی cross-platform نیست سعی کنید از ابزار های دیگه استفاده کنید

ببینید ابزار زیاد است

Anjuta ,C++Builder, Code::Blocks, CodeLite ,Dev-C++ ,Eclipse, Geany ,GNAT Programming Studio,KDevelop,LabWindows/CVI,LccWin32,MonoDevelop,NetBeans C/C++ pack,
OpenWatcom
,
PellesC
,Philasmicos Entwickler Studio,Qt Creator,Sun Studio,
Rational Software Architect
Turbo C++ Explorer,Turbo C++ Professional,,Ultimate++ TheIDE,,Microsoft Visual Studio,wxDev-C++,Xcode

تک تک این ها IDE هایی هستند برای ++C یادتون باشه ++C یک زیان جهانی و بسیار پر قدرت است پس وقتی کاربر یک زیان زیاد شود
تنوع IDE ها زیاد میشود بیشتر سلیقه ای است

سعی کنید برای شروع از همان Qt Creator استفاده کنید چون مطمئن هستید راحت و حرفه ای است و حرفه ای های Qt هم از همین ابزار استفاده میکنند

نقل قول:و در آخر اینکه توی این فروم هم راجع به کیوت بحث شده؟ کدوم قسمت؟ پیدا نکردم :D

برنامه نویسی در محیط QT

به اینجا هم یک سر بزنید بد نیست

موفق و پیروز باشید
پاسخ
سپاس شده توسط مهدی ابراهیمی ، alamdar_313
بازم تشکر از زحمات شما ... بله حتما مفید بوده

فقط اینکه این آنلاین اینیستالر شبیه برنامه های گوگل هستش که ابتدا یک تکه کم حجم دانلود میشه و بعد دوباره باید صبر کنیم قسمت اصلی برنامه دانلود و اینیستال بشه؟

فکر میکنم instaler آفلاین بهتر باشه و از قطع شدن برنامه وسط دانلود و نصب جلوگیری کنه...مخصوصا با این سرعت های بالای اینترنت ما
پاسخ
سپاس شده توسط
بله آنلاین اینستالر اینترنت خیلی خوبی نیاز داره
به نظر من هم بله آفلاین را دانلود کنید بهتر است

موفق و پیروز باشید
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام من داشتم روی یک پروژه کار میکردم که توی سرچ ها برخوردم به

تكنولوژي جديد Microsoft .Net Micro Framework SDK 3.0 برای ارتباط با USB و Wi-Fi و غيره

اسمش Microsoft .Net Micro Framework SDK 3.0 است.

براي برنامه نويسي سخت افزار (USB, 64K RAM,Wi-Fi و ...) ، secure socket layer ، web services for devices و غيره است.

البته ورژن هاي پايين تر هم دارد (2 , 2.5) .برای اولین بار هم micro framework مربوط به vs 2005 ارائه شده (من اطلاع نداشتم !!!).

براي اطلاعات بيشتر :
http://msdn.microsoft.com/en-us/embedded/bb267253.aspx

براي دانلود :
http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

ورژن 3.0 رویه Vs2008 نصب میشه. برا نصب رویه vs2010 باید ورژن 4 رو دانلود کنید

این hello wold با این فریم ورک :
http://www.christec.co.nz/blog/archives/174

لینک های مفید
http://www.seanliming.com/NETMicroFramework.html
و
http://en.wikipedia.org/wiki/.NET_Micro_Framework
و
http://zone.ni.com/devzone/cda/pub/p/id/786

موفق باشيد.

منبع
پاسخ
سپاس شده توسط alamdar_313 ، مهدی ابراهیمی
سلام

یک سوال دیگه

چطور تو ویندوز کد سی++ بنویسم که توی همه ی سیستم عامل ها اجرا بشه؟ (فکر کنم فقط باید از توابع استاندارد سی استفاده کنم)

و سوال بعدی اینکه ، کدوم بستر رو توی ویژوال استدیو انتخاب کنم که اون قابلیت که گفتم رو بهم بده؟
پاسخ
سپاس شده توسط
قسمت اول که بله باید کد استاندارد باشد

ولی در کل این نکته را فراموش نکنید microsoft یک شرکت انحصار طلب است علاقه ای به اجرای کد هایش در سیستم عامل های دیگر ندارد

پس اگر از win32 استفاده کنید Api ویندوز است جواب نمیدهد در سیستم دیگر MFC استفاده کنید کتابخانه ویندوزی است جواب نمیدهد . Net هم که معرف حضور هستند با Mono میشه یک کارای کرد ولی به درد نمیخوره

به قول یک شاعر موج سازانی میگه

صد بار در ویندوز کد زدی و دیدی ثمرش را نرم افزار آزاد چه بدی داشت که یک بار توش کد نزدی
پاسخ
سپاس شده توسط
من الان یه پروژه تو ویژوال سی++ با CLR باز کردم

این کد هارو پیش فرض داده

کد:
#include "stdafx.h"

using namespace System;

int main(array<System::String ^> ^args)
{
    Console::WriteLine(L"Hello World");
    return 0;
}

پرانتز جلو main رو داخلش رو متوجه نمیشه
همچنین حرف L که قبل از hello world گذاشته
پاسخ
سپاس شده توسط
دوست عزیز

شما اگر blog گروه C++ ماکروسافت را دنبال کنید میبینید که خود توسعه دهنده ها میگویند برای برنامه نویسی در C++ از .Net استفاده نکنید

.net در ++C فقط برای ارتباطات خاص استفاده میشود یک برنامه توی #C مثلا نوشته اید یک تکه را توش مانده اید نمیدانید چه کار کنید فقط هم با ++C میشه این کار را انجام داد ....
پاسخ
سپاس شده توسط