رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قوانین جدید نظام وظیفه شامل معافیت های تحصیلی جدید و بخشش غیبت تا3ماه (07 اسفند 1390)
#1
خبرهاي تازه از سربازي
جام جم آنلاين: جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت:مشمولان نظام وظیفه در گذشته به هر میزان غیبت دارند تا سوم خرداد 91 فرصت دارند، خود را معرفی کنند که در این صورت هم از اضافه خدمت معاف می شوند و هم از ارجاع به مراجع قضایی؛ اما بعد از سوم خرداد، برابر قانون جدید با آنان برخورد خواهد شد.


به گزارش واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ کمالی امروز در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس این قانون، مشمولانی که تا سه ماه غیبت کرده باشند، سه ماه اضافه خدمت خواهند داشت.
سردار کمالی گفت: مشمولانی که سه ماه تا یک سال غیبت داشته باشند، شش ماه اضافه خدمت خواهند داشت و مشمولانی که بیش از یک سال غیبت داشته باشند علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیورهای مسلح افزود: بر اساس قانون جدید، دو سوم اضافه خدمت انضباطی همه کارکنان وظیفه شاغل در نیروهای مسلح که تا تاریخ 22 بهمن سال 90 تنبیه شده اند، بخشیده شد.
سردار کمالی گفت: بر اساس این قانون، شرط صدور معافیت تحصیلی برای دانشجویانی که صرفاً از طریق کنکور سراسری در دانشگاه ها پذیرفته می شدند، برداشته شد ؛ بنابراین کسانی که در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور مثل دانشگاه علمی- کاربردی، مؤسسات آموزشی کیش و قشم و مؤسسات آموزشی که مورد تأیید وزارت علوم هستند از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند شد.
وی ادامه داد : پیش از این فقط دانشجویانی که از طریق کنکور وارد دانشگاه می شدند، از معافیت تحصیلی بهره مند می شدند.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بر اساس قانون جدید، یکی از فرزندان مادر فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از خدمت وظیفه عمومی معاف است.
سردار کمالی گفت: همچنین خانواده های تحت پوشش کمیته امداد یا سازمان بهزیستی که دارای یک پسر و سه فرزند دختر یا بیشتر باشند، تنها پسر خانواده آنها از خدمت سربازی معاف است.
وی افزود: همچنین مشمولانی که دارای یک فرزند معلول باشند نیز از خدمت سربازی معاف خواهند بود.

سردار کمالی گفت: مشمولانی که با زنان معلول جسمی- حرکتی ازدواج کنند تا پنج سال به صورت موقت معاف و بعد از پنج سال اگر زندگی آنان ادامه داشته باشد، از معافیت دائمی برخوردار خواهند بود.
وی افزود: مشمولی که همسرش فوت کرده و دارای فرزند صغیر باشد تا زمانی که ازدواج نکرده از خدمت معاف است.

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مشمولی که تنها مراقبت کننده از پدرش است و در صورتی که پدرش واقعا به مراقبت نیاز داشته باشد، از خدمت معاف است.
سردار کمالی افزود: به ازای هر شهید فاقد فرزند، آزاده با 24 ماه اسارت فاقد فرزند، جانباز با 25 درصد جانبازی فاقد فرزند و مفقودالاثر فاقد فرزند، یک نفر از برادران آنان از خدمت وظیفه معاف می شوند.
وی گفت: یک فرزند خوانده قانونی جانباز که به علت جانبازی خود صاحب فرزند نمی شود، نیز از خدمت معاف است.

سردار کمالی افزود: بر اساس قانون نظام وظیفه جدید، سن فراخوان به خدمت سربازی یک سال افزایش یافت و بر اساس آن، افرادی که وارد سن 19 سالگی می شوند به خدمت فراخوانده خواهند شد؛ پیش از این افرادی که وارد سن 18 سالگی می شدند، به خدمت احضار می شدند.
وی گفت: بر اساس قانون جدید، شرط داشتن کارت پایان خدمت، برای هرگونه نقل و انتقالات و خرید و فروش در دفاتر ثبت اسناد رسمی کشور حذف شد.
سردار کمالی گفت: همه مشمولان دیپلم و بالاتر، از زمانی که مشمول خدمت وظیفه شدند، یک سال فرصت دارند خود را برای انجام خدمت معرفی کنند؛ پیش از این مشمولان 4 تا 6 ماه فرصت داشتند ، خود را به نظام وظیفه معرفی کنند.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: به دانشجویان انصرافی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی کشور برای یک بار دیگر قبل از انجام خدمت سربازی اجازه ادامه تحصیل داده شده است؛ پیش از این دانشجویانی که انصراف می دادند و یا از دانشگاه اخراج می شدند، فرصت ادامه تحصیل نداشتند و باید به خدمت اعزام می شدند.
سردار کمالی گفت: مراکز نظامی کشور، مکلف شدند، در مراکز و پادگان های آموزشی و یگان های نظامی، برای سربازان دفتر مشاوره و راهنمایی دایر و همچنین آموزش های عقیدتی، سیاسی، خدماتی، فنی و حرفه ای و سوادآموزی ارائه کنند.
وی افزود: بر اساس قانون جدید، همچنین مشمولانی که در شورای عالی پزشکی حضور می یابند و رأی برای آنها صادر می شود می توانند به رأی صادره از شورای عالی پزشکی اعتراض کنند و سپس پرونده آنان مجدداً بررسی شود.
سردار کمالی از جوانان خواست به نشریات زرد یا سایت هایی که تبلیغ فروش سربازی یا بخشودگی سربازی می کنند هیچ گونه توجهی نداشته باشند، زیرا نه فروش سربازی وجود دارد نه بخشودگی سربازی.
وی گفت: مدت زمان خدمت در حال حاضر در مراکز عادی 18 ماه، در مناطق عملیاتی 16 ماه و برای مناطق محروم 17 ماه است؛ همچنین سربازان متأهل در محل سکونت همسرشان خدمت سربازی را سپری می کنند.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: بر اساس قانون جدید، برای امریه خدمت در دستگاه ها و سازمان ها، 17 ماده جدید اضافه شده است، بنابراین امریه همچنان وجود دارد.
سردار کمالی از رایزنی برای افزایش حقوق سربازان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم حقوق سربازان را افزایش دهیم.

وی افزود: ایرانیان خارج از کشور هم مشمول قانون جدید خدمت وظیفه هستند و یک مزیتی که برای آنها در نظر گرفته شده این است که آنها می توانند امور مربوط به مشمولیت خود را در سفارتخانه ها و یا نمایندگی های کشورمان انجام دهند.
سردار کمالی گفت: پیش از این مشمولان خارج از کشور، باید برای انجام امور خود به ایران مراجعه می کردند.

قانون جدید خدمت وظیفه عمومی بیش از 50 تغییر و ماده جدید نسبت به قانون قبل دارد، گفت: این قانون 22 آبان امسال در مجلس تصویب و در تاریخ دوم آذر به تأیید شورای نگهبان رسید.
رئیس جمهور این قانون را 22 آذر ابلاغ کرد و مشمولان این قانون از همان تاریخ 22 آبان که مصوب مجلس است، خواهند بود.
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.


«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Bug پذیرش با توجه ب تغییر قوانین ۹۳ سرباز دیپلم 1 4,652 05-10-2015, 01:01 AM
آخرین ارسال: سرباز دیپلم
  راهنمایی در مورد معافیت پزشکی am_71 2 6,486 11-21-2013, 05:15 PM
آخرین ارسال: شیشه بری
  مراحل معافیت پزشکی مهرداد عباسی 15 49,606 11-12-2013, 09:59 PM
آخرین ارسال: hesam1364
  درخواست راهنمایی در مورد کسری خدمت در قانون جدید myreza_12345 0 6,661 07-21-2012, 07:08 PM
آخرین ارسال: myreza_12345
  کد مراکز خدمت نظام وظیفه مهرداد عباسی 2 7,485 04-05-2012, 03:22 PM
آخرین ارسال: مهرداد عباسی
  معافیت پزشکی دانیال بیننده 0 5,243 02-26-2012, 03:20 PM
آخرین ارسال: دانیال بیننده
  امریه های جدید مهرداد عباسی 7 17,081 11-02-2011, 09:28 PM
آخرین ارسال: مهدی ابراهیمی
  گرفتن امریه در دانشگاه در حالی که غیبت دارم elmiitra 1 5,163 10-01-2011, 08:43 PM
آخرین ارسال: مهرداد عباسی
  حداکثر معافیت تحصیلی برای مقاطع مختلف تحصیلی مشخص شد مهرداد عباسی 1 7,337 09-14-2010, 02:16 PM
آخرین ارسال: morteza ghaem
  مجلس معافیت جدید کفالت را تصویب کرد مهرداد عباسی 0 4,819 09-12-2010, 02:05 PM
آخرین ارسال: مهرداد عباسی

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان