رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منابع آموزشی پایتون
یک از مهمترین قسمت های آموزش بحث منبع است

منبع معمولا خیلی زیاد است ولی مشکل اینجاست که منابع خوب کدام است

در این تاپیک آقای وکیل زاده خواستم (به علت این که ایشان در ضمینه پایتون تجربه بسیار زیادی دارند ) با توضیحی کوچک در مورد هر منبع

کتاب ها و مقالات را معرفی کنند

با تشکر
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط aliva ، worm ، رضا بهادری
با تشکر از دوست عزیز، مهرداد.

شروع کار بستگی به خود فرد داره چند منبع معرفی می‌کنم که می تونید با توجه به وضعیت فعلی خودتون استفاده کنید.

قبل از معرفی باید دقت کنید که پایتون دو نسخه اصلی پایتون۲ و پایتون۳ هست. هر چند پایتون۳ سال ۲۰۰۸ منتشر شد ولی هنوز خیلی از ماژول‌ها هنوز روی نسخه۲ باقی مانده‌اند ولی پیشنهاد می‌کنم پایتون۳ را یاد بگیرید
تفاوت بین پایتون۲ و ۳ خیلی زیاد نیست و تغییرات در syntax بسیار زیاد نبوده پس شما کار با هر نسخه را که یاد بگیرید استفاده از نسخه دیگر خیلی مشکل نخواهد بود.

قبل از هر چیز پیشنهاد می‌کنم Tutorial را حتما یک بار بخوانید تا یکی دید کلی نسبت به پایتون به دست بیاورید

در صورتی که شما برنامه نویس هستید (هر زبانی که می‌دانید فرقی نمی‌کند) پیشنهاد من کتاب شیرجه در پایتون۳ است. این کتاب با فرض این که شما برنامه نویسی می‌دانید نوشته شده برای همین وقت شما را با توضیحاتی در مورد موضوعات پیش پا افتده مثل عملکرد حلقه‌ها یا تفاوت true , false نمی‌گیرد
این کتاب رایگان است و می‌توانید نسخه pdf آن را نیز دانلود کنید.

در صورتی که برنامه نویسی نمی‌دانید یا این که ضعیف هستید کتاب Beginning Python: From Novice to Professional رو از انتشارات apress (دقت کنید ویرایش دوم کتاب رو بگیرید) این کتاب از مفاهیم پایه تا مطالب سطح بالا رو در پایتون به خوبی پوشش داده.
نکته ‌ای که در مورد کتاب‌های apress هست اینه کتاب‌هاشون متن بسیار ساده و روانی دارند برای همین خواندن کتاب هاشون برای کسی که زبان‌انگلیسی قوی ندارد هم لذت بخشه.
این کتاب در اصل برای پایتون۲ نوشته شده و در ویرایش دوم کتب با پایتون۳ هماهنگ شده.

اگر با یکی از ربان‌های اسکریپتی (perl, php, ruby) آشنا هستید به این سایت نگاهی بیاندازید. در این سایت syntax اصلی این زبان‌های را مقایسه کرده. این کار می‌توانید به یادگیری شما کمک زیادی کند)

مستندات ویکی اصلی سایت پایتون هم بسیار مفید هست کمی در آن بگردید (حتما به این سایت سر بزنید)

برای منابع فارسی سایت pylearn چندین سال هست در این زمینه فعالیت می‌کند می‌توانید از مقالات موجود در ویکی این سایت استفاده کنید

همچنین کتاب یک بایت از پایتون نیز که به فارسی ترجمه شده به صورت pdf قابل دانلود است.

پی‌نوشت: حتما تمام منابعی معرفی کردم نگاه کنید

پیشنهاد:
اگر با خواندن کتاب Beginning Python: From Novice to Professional مشکل دارید و احساس می‌کنید متن بسیار سنگینی دارد (دقت کنید گفتم متن بسیار سنگین) بهتر است زبان انگلیسی خود را قوی کنید.
پاسخ