رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طراحی وب سایت همراه با شام و نهار فقط 1000 تومان
تعجب نکنید , ما برای شما سایت طراحی می کنیم فقط با 1000 تومان با یک وعده نهار و شام . سایت های ما بسیار پیشرفته هستند به صورتی که تمام امکانات سایت Face Book فقط ماژول اجتماعی سایت شما خواهد بود , سایتی مانند YouTube ماژول تفریحی شما خواهد بود , Rapidshare هم ماژول فایل شیرینگ شما خواهد بود . اصلا هر امکاناتی که شما بخواهید را ما می تونیم طراحی نماییم . یکی از مسئولین بلند پایه کشوری به خاطر دست یافتن ما به این اقتدار ملی و سربلندی چنین گفت :
نقل قول: به به به به عجب افتخاری خودش هم از نوع تیم ملی . واقعا این جوانان ما در وب برای تیم ملی و ما افتخار آفریده اند . در گام بعدی ما خواهیم توانست غ*ن*ی ساز*ی را توسط وب سایت ها انجام بدهیم و این برای اولین بار در جهان است . تشویق (این پاراگراف بدلیلی نهان کمی سانسور شد)

اگر شما در گوگول کلید واژه “طراحی سایت فقط” را جستجو نمایید به 1 میلیون و چهار صد هزار مورد بر خورد می کنید . ما این همه طراح وب سایت در کشور داریم که همه اشان مفت واسه شما سایت طراحی می کنند ؟! رنج و حدود قیمتی که من توانستم به دست بیارم این است : طراحی سایت از 5 هزار تومان داریم تا 5 میلیون ریال و هاستینگ هم داریم از 3 هزار تومان تا 300 هزار تومان . به به , کی میگه ما تورم داریم ؟ این همه ارزونی , واقعا مفته .

واقعا چرا اینگونه شده است ؟ آیا طراحی وب سایت های اینترنتی اینقدر آسان شده است که بچه هایی که کشاورزی خونده اند هم در کنار باغبانی سایت هم طراحی می کنند ؟ یا ما متخصص در زمینه نرم افزار زیاد داریم ؟ آیا دانشگاهای ما Web Designer تولید و عرضه می نماید ؟

فرض کنید سایتی به مبلغ 20 هزار تومان ساخته می شود . این سایت حداقل 5 صفحه دارد . اگر ما از تکنولوژی پیچیده HTML و از محیط بسیار مشکل Front Page هم برای طراحی سایت استفاده نمایم حداقل 1 روز باید وقت بگذاریم . حداقل باید 5 یا 6 تا عکس در فتوشاپ حاضر نماییم . کل سایت رو فرض کنیم در دوروز کاری 10 ساعته برپا کردیم . برای هر روزه این بنده خدا 10 هزار تومان می افتد . آیا عمله ها هر روز بیشتر از این در نمی یارند ؟

مشکل کجاست ؟ چه کسی مشکل دار است ؟ چه کسی گناه کار است ؟

چند تا دلیل را می توانم برای این مشکل بشمارم که اگر ناقص بود شما تکمیل نمایید :

1. بی صاحاب بودن رشته نر م افزار و عدم داشتن نظام مهندسی – آقا هر کی با هر رشته ای حتی نساجی (من خودم سراغ دارم) میره یک دوره طراحی وب سایت میگذرونه و میاد میشه وب Designer . آقا این واقعا جفاست . آقا من میام نساجی بکنم ؟ آقا من میام کشاورزی بکنم ؟ بردار برو رشته خودت دیگه . اگر نظام مهندسی داشتیم جلوی این مورد گرفته می شد و از هرکجا مانده و از هر کجا رانده طراح سایت و یا مهندس نرم افزار نمی شد .
2. فارغ التحصیل نرم افزار هزار هزار – من نمی دونم ما فقط تو ایران رشته نرم افزار رو داریم ؟ بابا برید هوا فضا , برید معدن , برید باغچه بانی , برید فوتبالیست بشید والله این رشته نه پول داره و نه هیچ چیز دیگر .
3. عدم اعتنای مسئولین به این هزار هزار فارغ التحصیلان - این طوری می شود که این برادر و اون خواهر کار گیرش نمی یاد و میره واسه 5000 تومان سایت طراحی می کنه و میزنه چشم بازار رو در میاره .
4. بیکاری و عدم وجود فرصت های شغلی مناسب و زیاد - بدلیل بی اعتنایی مسئولین و یا عدم توانایی در زمینه اشتغال زائی فارغ التحصیلان دانشگاهی و برده کشی و بیگاری کشی بخش خصوصی از این فارغ التحصیلان و بیکاری اینطوری می شه که این عزیزان برای نان شب سایت طراحی می کنند.
5. توهم وب Designer بودن : بعضی از عزیزان و به خصوص کسانی که تازه با مقوله طراحی سایت آشنا شده اند با یاد گیری Front page و کمی HTML توهم وب دیزاین میزنند . برادر طراحی وب سایت به همین سادگی ها نیست . سایت فقط Template نیست که اون را از Template Monster کش بری و بشی طراح سایت . هر روز یک تکنولوژی تازه میاد هرروز یک Framework هروز یک شماره به web اضافه می شود , راستی الان تو وب چندیم ؟ 2 یا 3 .
6. توهم راحت بودن طراحی Web site نسبت به Desktop Application .
7. در دسترس بودن CMS های فراوان به خصوص برای PHP کارها . من به جرات می توانم یکی از مشکلات اساسی و بازار خراب کن های صنعت طراحی وب سایت همین PHP کارها هستند . البته نه PHP کار بلکه تعمیر کار Joomla بگوییم بهتر است .

زیاد گفتیم و نوشتیم ولی این مسئله همانند بسیاری دیگر از مشکلات این مملکت درست بشو نیست , پس الکی خودمان را خسته نکنیم . ولی از دوستانی که در این کار هستند یک خواهش دارم :

اگر نرم افزار نخوانده اید , اگر نرم افزار رشته شما نیست , یاحتی اگر نرم افزار خوانده اید , حداقل چشم بازار رو درنیارید کار بکنید ولی نه به هر قیمتی . (آزاده باشید , همان مثال معروف که نمی دونم اگر فلان چیز نباشید فلان چیز نیستید و یا فلان چیز نیستید فلان چیز نباشید یا یه همچین چیزی )

منبع : http://sirasad.wordpress.com
[/size]
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط jalal_k ، Nikkhahan ، Beni_Vanda ، مهرداد ، digicom