رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتتان پیرامون دوره تکمیلی و پذیرش در سپاه را اینجا مطرح کنید
خیلی ممنون از پاسخ قبلی، اما یک سؤال آیا کسری تکمیلی در امریه قابل قبول هست؟(مثلا در ارگان بنیادشهید ک سرباز رو از سپاه میگیره) مخصوصا اگ طرف حسن سابقه داشته باشه…(منظورم بند پ برای پذیرشه!)
۲.الان ک میگن پذیرش سیستمی شده اگ ی نفر بخواد سرباز یگان خاص سپاه استان بشه راهش چیه؟(خ مهم)
پاسخ
سپاس شده توسط
(03-26-2015, 02:29 AM)سرباز دیپلم نوشته: خیلی ممنون از پاسخ قبلی، اما یک سؤال آیا کسری تکمیلی در امریه قابل قبول هست؟(مثلا در ارگان بنیادشهید ک سرباز رو از سپاه میگیره) مخصوصا اگ طرف حسن سابقه داشته باشه…(منظورم بند پ برای پذیرشه!)
۲.الان ک میگن پذیرش سیستمی شده اگ ی نفر بخواد سرباز یگان خاص سپاه استان بشه راهش چیه؟(خ مهم)

سلام. امیدوارم خوب باشید. ببینید بنده هم مثل شما سربازم(امریه اموزش پرورش هستم و متناسب با چیزی که دیدم به شما پاسخ میدم. 
هم در مورد این پستتون و هم در مورد خصوصی. ببینید در مورد کسری یه چیزی رو به ما که رفتیم امریه شدیم(اموزش پرورش ) گفتن که شما باید 24ماه فیکس خدمت کنی خواه یه روز کسری داشتی باشی خواه یه سال خواه بچه شهیده باشی بسیجی باشی یا هر چی به خاطر همین مثلا یکی از دوستای من که 9 ماه کسری داشت رفت همون 21 ماه توی پادگان خدمت کردن و 9 ماه کسری رو استفاده کنه (هر کدومش یه سری مزایا معایب داره) ولی خوب یه سری ها هم خدمت 21 ماه(اون زمان ما الان شده فک کنم 24 ماه  اطلاعاتتون به روز باشه) رو ول کردن و رفتن 24 ماه یعنی سه ماهم تازه اضافه تر خدمت کردن. پس اگه خیلی کسری میخورید به این فکر کنید که شاید پادگان هم خوب باشه! در مورد تکمیلی اگه منظورتون برگ سبز و ایناس چیزی که برای ما اتفاق افتاد روزی که گفته بودن همه رفتیم پادگان مربوطه و همه چه اونایی که تکمیلی برگ سبز داشتن چه ما که هیچی نداشتیم باهم رفتیم تو فقط اونا رفتن سمت نیروی انسانی برای تقسیم شدن و رفتن سره یگان خودشون (یعنی مثلا کسی که اموزش پرورشی بود برگشت شهرش رفت اموزش پرورش) و کسایی مثل ماهم که هیچی نداشتیم رفتیم سمت اسایگاه برای 58 روز خدمت خفن!
در مورد تاریخ ها هم والا ما 15 روز مونده بود به اعزام که کدمون همچنان سیرجان بود چون نامه ها رو دیر ارسال کرده بودن حتی خیلی از بچه ها صبح رفته بودن سره هنگ که برن سیرجان به خیالی که درست نشده ولی همونجا گفته بودن برید پادگان فلانی چون امریه تون تایید شده یعنی میخوام بگم اینجورم هست و ناامید نشدید ضمنی که پیگیر باشید.راستی کسایی که تکمیل برگ سبز داشتن قرار نبود سه ماهی که ما توی پادگان خدمت کردیم رو برن خونه بخوابن بلکه رفته بودن توی قسمتهای اداری و مشغول بودن فقط ما تو پادگان بودیم و اونا زیر کولر توی اداره و البته هر دو گروه باهم خدمتامون تموم میشه!!در مورد اینکه میگید سپاه دیپلمه رو میخواد نشنیدم ولی فکر میکنم چون این روزه روزها همه ماشالله مهندس و دکتر هستن و خیلی نمیتونن برن بالای دکل سپاه اینجور سربازایی رو میخواد که دیگه کف پادگان باشن . من بودم روی امریه تمرکز میکردم چون توی پادگان اغلب قشر دانشجو هستن شما درجه ی پایین تری میگیرید و خوب روتون فشار میاد ولی امریه خوب دیگه بحث خیلی نظامی نیست و اداری میشید و خوب دیگه درجه و پست خیلی معنی نداره. مثلا الان من توی مدرسه از همون احترامی که یه معلم رسمی داره منم برخوردارم.فقط پیشنهادی که میکنم به حرف کسی حتی سرهنگشم اعتماد نکنید یعنی نه مایوس بشید و نه امیدوار و کلا ول کنید..یعنی تا تاییده رو روی کاغذ نگرفتی ول کن نباش. فقط پیگیر باشید چند جا هم میتونید باهم اقدام کنید یه دفعه این نشد بعدی بشه.همه ی گزینه ها رو برای خودتون نگه دارید.توکلتون به خدا باشه و خیلی هم روی این جمله که  این دو سال هم میگذره تمرکز نکنید سعی کنید خوب بگذره و لازمش اینه پیگیری شدید کنید !!!

شاد باشید و موفق ارزوی بهترینها برای شما.
پاسخ
سپاس شده توسط
واقعا متشکرم، خ دلگرم کننده بود… موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام من میخوام بسیج عادی ثبت نام کنم برای علاقهو مزایاش و دوره ی تکمیلی . از مسئول بسیج که پرسیدم گفتن حداکثر تا 6 ماه باید فعالیت داشته باشی و یه سری آموزش ها باید ببینی و بعد از اون که کارت فعال بسیح رو گرفتی با به گردان امام حسین (ع) بری و باز هم حدود 6 ماه رو اونجا فعال باشی تا بتونی دوره ی تکمیلی رو بری . یعنی در کل حدود 1 سال رو باید فعال باشی تا بتونی دوره ی تکمیلی رو بری .
حالا سوال من از شما اینه که نمیشه کاری کرد زودتر به دوره ی تکمیلی رفت و با زمان کمتری اونو تموم کرد . آخه من دانشجو هستم و معافیت تحصیلی ممکنه محلتش تموم بشه و از اون جایی که تا 6 ماه قبل از سربازی باید دوره تکمیلی رو تموم کنیم میترسم به مشکل بخورم.
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام من میخوام بسیج عادی ثبت نام کنم برای علاقهو مزایاش و دوره ی تکمیلی . از مسئول بسیج که پرسیدم گفتن حداکثر تا 6 ماه باید فعالیت داشته باشی و یه سری آموزش ها باید ببینی و بعد از اون که کارت فعال بسیح رو گرفتی با به گردان امام حسین (ع) بری و باز هم حدود 6 ماه رو اونجا فعال باشی تا بتونی دوره ی تکمیلی رو بری . یعنی در کل حدود 1 سال رو باید فعال باشی تا بتونی دوره ی تکمیلی رو بری .
حالا سوال من از شما اینه که نمیشه کاری کرد زودتر به دوره ی تکمیلی رفت و با زمان کمتری اونو تموم کرد . آخه من دانشجو هستم و معافیت تحصیلی ممکنه محلتش تموم بشه و از اون جایی که تا 6 ماه قبل از سربازی باید دوره تکمیلی رو تموم کنیم میترسم به مشکل بخورم.
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام دوستان. من تاریخ اعزامم 1 اسفنده و پذیرش سپاه شدم ولی متاسفانه یه هفته پیش پام تو یه حادثه ای شکست و الان تو گچه.میخاستم ببینم با توجه به اینکه من خیلی تلاش کردم که بیفتم تو سپاه و دوس دارم موعد اعزامم برم،و قصد تمدید دوره ام را هم ندارم ، آیا با توجه به وضعیت پام منو قبول میکنند یا میگن برو واس تجدید دوره؟؟یا تمدید اجباری میکنن؟؟؟
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام دوستان- خواهش میکنم که جواب بدین- سوال داشتم درباره حذف دوره آموزشی بخاطر داشتن کارت سبز یا دوره تکمیلی بسج- من چند سال پیش دوره تکمیلی رو رفتم و کارت سبز رو گرفتم و تا الان درس میخوندم- حالا میخام برم خدمت میگن قانون عوض شده و دیگه دوره آموزشی با کارت سبز و دوره تکمیلی حذف نمیشه و باید بری آموزشی- این درسته و حقیقت داره ؟؟//؟
خواهش میکنم جواب بدین ممنون
پاسخ
سپاس شده توسط