رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرویس اینترنت 1 گیگابیتی گوگل فیبر راه اندازی شد
ممکن است افراد زیادی ندانند که گوگل در ارایه اینترنت هم فعالیت می کند، اما با شروع به کار سرویس جدید «گوگل فیبر» احتمالا شهرت این شرکت در ارایه اینترنت پر سرعت چندین برابر خواهد شد. گوگل از روز گذشته ارایه اینترنت پرسرعت را در کانزاس‌سیتی آغاز کرده است. سرویس اینترنتی که همانطور که از اسمش مشخص است با فیبر نوری کار می کند. اما چیزی که این سرویس را نسبت به دیگر اینترنت های پرسرعت متمایز می کند، سرعت ۱ گیگابیتی آن و قیمت های فوق العاده است.

اینترنتی که نسبت به اینترنت های پرسرعت رایج در آمریکا ۱۰۰ برابر سریع تر است و جالب تر اینکه گوگل این اینترنت را بدون محدودیت دانلود در اختیار کاربران قرار می دهد و بنابراین می توانید با سرعت ۱ گیگابیتی هر چقدر که خواستید دانلود اطلاعات داشته باشید. ضمن اینکه سرعت اینترنت نیز متقارن است یعنی هم سرعت دانلود و آپلود ۱ گیگابیت در ثانیه است. حتما می دانید که سرعت یک گیگابیت در ثانیه به معنی دانلود با سرعت ۱۲۵ مگابایت در ثانیه است و در این حالت می توانید یک فیلم ۷۰۰ مگابایتی را در کمتر از ۶ ثانیه دانلود کنید.
برای استفاده از این سرویس، گوگل تا درب منزل شما فیبرنوری را می آورد و یک Network Box (تصویر پایین) در اختیار شما قرار می دهد که دارای ۴ پورت شبکه یک گیگابیتی است که با اتصال کامپیوترتان به یکی از آنها می توانید از اینترنت پرسرعت استفاده کنید. این دستگاه همچنین اینترنت را به صورت وای-فای هم در اختیارتان قرار می دهد و خودش مجهز به یک فایروال داخلی نیز هست.
[عکس: network-box_narenji.jpg]
اما قیمت این خدمت چقدر است؟ گوگل سه پلن متفاوت را در اختیار کاربران قرار می دهد. اگر فقط به دنبال استفاده از اینترنت باشید، می توانید پلن ۷۰ دلاری گوگل را انتخاب کنید. در این پلن با پرداخت ماهیانه ۷۰ دلار یک اینترنت ۱ گیگابیتی با دانلود نامحدود در اختیار دارید و علاوه بر آن Network Box را هم به رایگان دریافت می کنید و گوگل یک سرویس گوگل درایو یک ترابایتی هم به شما می دهد.
اما اگر به اینترنت ۱ گیگابیتی نیاز نداشته باشید و دلتان نخواهد ماهیانه ۷۰ دلار پول بدهید می توانید از پلن رایگان گوگل استفاده کنید. در این حالت فقط یک پول اولیه ۳۰۰ دلاری برای فیبرنوری پرداخت می کنید که می توان آن را در اقساط ۲۵ دلاری یک ساله هم پرداخت کرد و در ازای آن باکس شبکه را خواهید داشت و اینترنت ۵ مگابیتی رایگان دایمی دارید. آن هم بدون محدودیت دانلود. گوگل ارایه رایگان این اینترنت را حداقل برای ۷ سال تضمین می کند. و هزینه دیگری هم به جز ۳۰۰ دلار اولیه نمی پردازید.
[عکس: channels_narenji.jpg]
سرویس ۱۲۰ دلاری اما شاید پر طرفدار ترین سرویس باشد که با پرداخت این هزینه در ماه علاوه بر اینترنت یک گیگابیتی، گوگل دسترسی به مجموعه کاملی از شبکه های تلویزیون را هم در اختیار شما قرار می دهد و تازه این اول کار است. با خرید این سرویس گوگل یک تبلت نکسوس 7 هم به شما می دهد به همراه یک TV Box برای دیدن کانال های تلویزیونی به صورت اچ دی و یک Storage Box که دارای ۲ ترابایت حافظه داخلی است که به شما اجازه می دهد برنامه های محبوب تان را روی آن ذخیره کنید و البته یک تربایت فضای رایگان گوگل درایو هم در این سرویس فراموش نشده است.
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
قسمتی از نظرات دوستان نظر شما چیه ؟

امیدوارم قبل از مرگم یک بار سرعت یک گیگ رو تجربه کنم ینی من داغون شدم یه دیوار بدین من با سر برم تو دیوار.... از اول تا آخر مطلب حرص خوردم مو به تنم سیخ شد اشک تو چشمام حلقه زد ای خداااااااااااا به کدامین گناه من تعجب میکنم اینا اینقدر دارن راحت زندگی میکنن دیگه واقعا چی میخوان چرا اینقدر معترضن ؟ خدایا نکنه اینجا همون جهنمه ؟ 300 دلار 7 سال اینترنت 5 مگابایت! نامحدود،
ما اینجا اینترنت با سرعت ۱ مگابیت نامحدود رو با قیمت ۴۰۰ هزار تومان میخریم ، که تازه سرعت واقعی که باید ۱۲۸ کیلوبایت برای دانلود باشه رو به ما نمیده !! یک سوال تو بهشت هم همچین سرویسهایی ارائه میدن؟! با دانلود نا محدود + مودم رایگان ماهی فقط 70 دلار!!!!!!! با این سرعت میتونی از صبح تا شب تمام مرغداری های دنیا رو به صورت آنلاین نگاه کنی !یاده این خبر که چند وقت پیش خوندم افتادم وزیر ارتباطات: سرعت فعلی اینترنت در خانه‌ها مناسب است...اگه قرار باشه پلن آخری رو تو ایران داشته باشیم،فقط حدود 600-700 تومن پول هارد،حدود 500تومن نکسوس7 باید بدیم.قیمت tv box &network box و همچنین 1ترابایت گوگل درایو رو خودتون تصور کنین.حالا با توجه به اینکه تو ایران مخابرات اینترنت نامحدود میده،اون هم 1مگ ماهی 40تومن،حساب کنین 1گیگ میشه ماهی چند؟اون وفت من اگه اینفدر پولدار باشم میرم تو پروژه گوگل فیبر سهام دار میشم سرعتش تقريبا ٢٥٠٠ برابر سرعت اينترنت منه یک سوال اونوقت برای استفاده ازش نیازی به کارت ملی و نامه از دانشگاه نداری ؟
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
همین اینترنت ۱۲۸ کیلوی ۲۴ ساعت پاشیم.
یه همچین چیزی رو بدن به ما خودمونو خفه می‌کنیم.
اینا همش لطف خداست گوگل واسه ما اینترنت نمی‌اره. شما نمی‌فهمین
پاسخ
واقعا نمیدونم الان چی باید بگم؟؟؟!!!
گریه کنم؟؟؟ داد بزنم؟؟؟ با کله برم تو دیوار؟؟؟ از شصت پا خودمو دار بزنم؟؟؟
آخه شما چرا این خبرا رو منتشر میکنین؟؟؟ مگه به فکر بیماران قلبی مثل من نیستین؟؟؟
تازه این خبر رو زمانی منتشر کردین که من در بدترین شرایط روحی و روانی به سر میبرم...

هیچ شرکتی که بهمون ADSL نمیده...
میگن خط شما DLC هست و توسط ما پشتیبانی نمیشه...
میگن در انحصار شرکت مخابراته...
میریم مخابرات میگن فعلا پورت خالی نداریم، شرکت توسعه مهندسی قراره پورت جدید بخره نصب کنه...
میریم شرکت توسعه مهندسی، یا میگن بودجه نداریم، یا میگن پورت ها رو خریدیم، اما نصبش نکردیم...
و این داستان بیش از دو ساله که ادامه داره...
تااااااازه... اینترنت Gprs ایرانسل هم الان بیشتر از یک هفته است که قطع شده...
میگن اختلال Gprs داریم...

یعنی اگه دیگه منو ندیدین همگی حلال کنین...

عشق، عینک سبزی است که انسان با آن کاه را یونجه می بیند..... <<مارک تواین>> [عکس: 41519046592302695883.gif]
پاسخ
سپاس شده توسط aliva ، علیرضا حر
بعد از کلیا دو دو تا چارتا کردن و استفاده از پس اندازم در دانلود(آخه 6ماهه ایرانسل دارم با 24 گیگ دانلود) گذاشتم 8 گیگ دانلود کردم. بعد از دانلود دیدم دوتا ا بسته خراب دانلود شدند و دوباره گذاشتم 2 گیگ دانلود. الان قند خونم افتاده. دارم خدا خدا می کنم تا آخر 6 ماه این حجم باقی مونده به همن جواب بده وگرنه باید هر گیگی رو 7000 تومن بخرم.
حالا صحبت من اینه تو این اوضاع وااصفا مهرداد جان شما این خبرا رو میذاری چیکار؟!
مرغ کیلویی چنده؟؟؟؟؟
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط aliva ، علی عرفانی