رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقایسه بین دو زبان برنامه نویسی؟
با سلام خدمت دوستان انجمن(موج سازان)

برای من یک سوال پیش امده شاید این که بی مقدمه می روم سر اصل مطلب بد باشد اما نمی خوام وقت شما رو بگیرم برای همین اصل سوالم رو مطرح می کنم

(؟) بین دو زبان ++c و زبان #c شما چه زبانی را پیشنهاد می کنید ؟

قبل از هر چیز باید بگم سوالی شبیه به همین در انجمن شما مطرح شده که جواب خودم را در ان نیافتم چون سوال کننده ایده ال های مرا نداشت !
احساس می کنم در این 2 ماه که در مورد انتخاب یک زبان برنامه نویسی تحقیق می کنم حدودا توانسته ام به این نتیجه برسم که این دو زبان بهترین زبان های موجود در دنیا هستند یا حد اقل در ایران اما نتوانستم به این نتیجه برسم که کدام از دیگری بهتر است اما اولویت های من....
1.سادگی در کد نویسی و کاربری
2.پردازش و انجام ان در ویندوز
3.منابع فارسی در مورد ان زیاد باشد( البته من دانشجوی زبان خارجی بوده ام و زبان کار می کنم تقریبا مشکلی ندارم)
4.کاربرد در کد نویسی های مهم حالا از هک و تروجان و ویروس گرفته تا کد های بازی نویسی و غیره........
5.مستقل بودن زبان منتخب و این که وابسته به زبان غیر و نیاز به جمع اوری اطلاعات در زبان های دیگر برای ان نباشد
6.زبانی که ارزش وقت گذاشتن 10 ساله به صورت جدی را داشته باشد؟! و تقریبا تمام نیاز های یک ادم خلاق را بر طرف کند؟

احساس می کنم تمام خواسته هایم را گفتم سوال دیگری بود بفرمایید؟ از اساتید خودم خواهش می کنم مرا راهنمایی کنند؟
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
با توجه به شماره های سوالات شما نظر خودم رو اعلام می کنم:
1- c# از نظر من ساده تر هست
2- هردو
3- c++ کتابخانه ها و منابع آموزشی خیلی بیشتری داره اما فارسیشو نمیدونم
4- c++
5- منظورتون رو متوجه نشدم
6- c++
بسته به کاری که قصد انجام اونرو دارید باید زبان مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید.
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط aliva
جناب ابراهیمی از توجه شما ممنونم ابتدا جا داره اینو بگم که همان گونه که طبیعت شاگردی هست وقتی استادی سخن می گه اشکالات شاگرد رفع می شه اما با توجه با سخت استاد مطلب برای اون مهم تر و وسوالاتش دقیق تر میشه برای همین ابتدا اجازه می خواهم در مورد جوابهای شما مطالبی رو بگم
در مورد سوال سوم من که شما ++c رو فرمودید باید بگم اگر زبان هم بلد باشی دست رسی به منابع انگلیسی نیست و حتی اگر دسترسی داشته باشی برای فردی مبتدی که می خواهد از اغاز شروع کنه خیلی داستان فرق می کنه پس طبیعی هست که کار با ++c برای من مشکل میشه در این رابطه اگر توضیحی دارید بفرمایید؟ و اگر میشه کتابخونه هایی که گفتید رو معرفی کنید؟

در مورد گزینه 5 منظورم این بود این زبان دارای استقلال در نوع خود باشد و مثلا وسط کار نیاز نباشه از زبان دیگری کمک بگیری؟

اما اگر امکان داره بفرمایید که....
1.من جدا و با تمام توان می خواهم یک وقت زیادی برای اموزش زبان برنامه نویسی بگذارم و بیشتر دوست دارم این زبان جامع و کامل باشد و برای کد نویسی های پیشرفته مفید باشد؟
2.کار اصلی من بر روی نوشتن ویروس و هک و تروزان است ؟ چون دوست دارم به شکل فوق حرفه ای این فن را یاد بگیرم!به خاطر استعداد!
3.دغدغه اصلی من در این تحقیق دو چیز است یک قدیمی نشدن و قدیمی نبودن زبان مورد نظر دلیلش هم انست که الان با هر کسی مشورت می کنم می گویند زبان (#c ) شی ء گرا است و خیلی خوبه ساده هست و متون فارسی داره و جدیده و برای مایکروسافته اما از طرفی یه عده دیگه می گویند (++c )خیلی بهتر است و جامع تر و کامل تره و خیلی از این زبان خوب می گویند برای همین گیج شده ام ! تازه همین هم نیست عده ای هم می گویند کلا برو زبان برنامه نویسی © رو یاد بگیر که انگار این دو زبان یک منشا دارند و ما بی خبریم یا این که تداخل دارند و بازهم ما نمی دانیم !!! برای همین از شما به عنوان یک فرد با تجربه و استاد در این ضمینه می خواهم بدانیم داستان چیست؟؟؟ و شما بین این دو زبان نسبت به شرایطی که گفتم در کل چه چیزی را پیشنهاد می دهید؟؟؟

خیلی ببخشید که وقت شما را گرفتم اما خواهش می کنم به پست من جوابیه کامل و مشروح تری بدهید و اگر زمان کافی را برای این کار ندارید محل و مرجعی برای این کار و رفع مشکل من ارائه کنید!
بی نهایت ممنون از توجه شما.
پاسخ
سپاس شده توسط
(08-12-2012, 12:04 AM)rector نوشته: در مورد سوال سوم من که شما ++c رو فرمودید باید بگم اگر زبان هم بلد باشی دست رسی به منابع انگلیسی نیست و حتی اگر دسترسی داشته باشی برای فردی مبتدی که می خواهد از اغاز شروع کنه خیلی داستان فرق می کنه پس طبیعی هست که کار با ++c برای من مشکل میشه در این رابطه اگر توضیحی دارید بفرمایید؟ و اگر میشه کتابخونه هایی که گفتید رو معرفی کنید؟
چرا دسترسی به منابع انگلیسی نیست؟ این حرف رو قبول ندارم
برای شروع کتابهای فارسی هست
برای کتابخانه ها باید بگم مثلا من کارم پردازش تصویر هست و کتابخانه opencv مخصوص زبان ++C نوشته شده و در این زمینه خیلی به من کمک می کنه

(08-12-2012, 12:04 AM)rector نوشته: در مورد گزینه 5 منظورم این بود این زبان دارای استقلال در نوع خود باشد و مثلا وسط کار نیاز نباشه از زبان دیگری کمک بگیری؟
++c رو پیشنهاد می کنم

(08-12-2012, 12:04 AM)rector نوشته: اما اگر امکان داره بفرمایید که....
1.من جدا و با تمام توان می خواهم یک وقت زیادی برای اموزش زبان برنامه نویسی بگذارم و بیشتر دوست دارم این زبان جامع و کامل باشد و برای کد نویسی های پیشرفته مفید باشد؟
2.کار اصلی من بر روی نوشتن ویروس و هک و تروزان است ؟ چون دوست دارم به شکل فوق حرفه ای این فن را یاد بگیرم!به خاطر استعداد!
3.دغدغه اصلی من در این تحقیق دو چیز است یک قدیمی نشدن و قدیمی نبودن زبان مورد نظر دلیلش هم انست که الان با هر کسی مشورت می کنم می گویند زبان (#c ) شی ء گرا است و خیلی خوبه ساده هست و متون فارسی داره و جدیده و برای مایکروسافته اما از طرفی یه عده دیگه می گویند (++c )خیلی بهتر است و جامع تر و کامل تره و خیلی از این زبان خوب می گویند برای همین گیج شده ام ! تازه همین هم نیست عده ای هم می گویند کلا برو زبان برنامه نویسی © رو یاد بگیر که انگار این دو زبان یک منشا دارند و ما بی خبریم یا این که تداخل دارند و بازهم ما نمی دانیم !!! برای همین از شما به عنوان یک فرد با تجربه و استاد در این ضمینه می خواهم بدانیم داستان چیست؟؟؟ و شما بین این دو زبان نسبت به شرایطی که گفتم در کل چه چیزی را پیشنهاد می دهید؟؟؟

خیلی ببخشید که وقت شما را گرفتم اما خواهش می کنم به پست من جوابیه کامل و مشروح تری بدهید و اگر زمان کافی را برای این کار ندارید محل و مرجعی برای این کار و رفع مشکل من ارائه کنید!
بی نهایت ممنون از توجه شما.
در این زمینه قبلا در انجمن بحث شده. لطفا این لینک رو ببینید:

انتخاب یک زبان C++ یا C# کدام بهتر است؟
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، aliva
جناب ابراهیمی این لینک رو مطالعه کردم کاملا جوابگوی نیاز من بود اما یک درخواست دارم لطفا توضیح دهید
چرا برنامه نویسی در #c که تحت وب هست دست و پای ادم رو می بنده و محدوده؟ ولی در ++c چون تحت وب نیست چنین چیزی وجود نداره؟
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

منظور شما را از تحت وب متوجه نشدم ؟

لطفا بیشتر توضیح دهید ؟

تحت وب یعنی :

چارچوب نرم‌افزاری تحت وب
(به انگلیسی: Web application framework)
به چارچوب‌های نرم‌افزاری گفته می‌شود که برای تسهیل و پشتیبانی در امور مربوط به ساخت وب‌سایت‌های پویا، نرم‌افزارهای تحت وب، و خدمات تحت وب طراحی و تولید می‌شود.

با #C تحت وب کد نمیزنند بلکه در بستر ASP کد زده میشود ،مشکل با #C سر این موضوع نیست ربطی هم به این موضوع نداره
با ++C هم میشه تحت وب کد زد نمیدانم چه کسی گفته نمیشود ؟

بهر حال بیشتر توضیح دهید
موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط مهدی ابراهیمی
سلام دوست عزیز
اولا بگم من یه برنامه نویس C++ ام و دارم تو یه شرکت کار میکنم .. و تجربه کاری چند ساله دارم ..

دوست عزیزم خوب و بد زبان و فعلا ولش کن اول مشخص کن که چی میخوای !

میخوای پول دربیاری یا فقط زبان برنامه نویسی خاصی رو میخوای یاد بگیری ؟

1- اگه میخوای تا آخر عمرت یه برنامه نویس حرفه ای باشی که داره تو یه شرکت کار میکنه و بعد چند سال خوره میشه و ماژول های بزرگی رو میدن بهش و خفن میشه هیچ فرقی نداره چی انتخاب میکنی ( سی یا سی پلاس پلاس یا جاوا یا سی شارپ )

تنها چیزی که تو انتخاب مهمه اینه که کدوم یکی همیشه حمایت میشه و زنده میمونه که تقریبا این چهارتا تا آخر سرپا هستند .. و اونقدر گستردگی دارن که دنیایی از شاخه های متنوع کاری جلوی پات میذارن .. که میتونی خیلی پیشرفت کنی !

که به نظرم با این هدف میتونی جاوا و سی پلاس پلاس رو به عنوان پردرامد ترین در نظر داشته باشی ..!
(الان متوسط حقوق جاوا کارها یک میلیون و سیصد هست و متوسط حقوق سی پلاس پلاس کارهایی که کار poss انجام میدن یک میلیون و هشتصد هست )

2- ولی اگه میخوای یه سرنخ واسه ایده های خودت و آینده علمی خودت داشته باشی و نهایتا یه محصول رقابتی داشته باشی باید بند به زبان نباشی ..
همیشه به این فکر کن که چیکار میخوای انجام بدی ؟

آیا طرحی داری ؟ یا تاحالا یک زمان خاصی گذاشتی ببینی چه بستر و نیازی و یا چه ابزاری هست که هنوز کسی توش مانور نداده و میتونی با زحمت زیاد کاری انجام بدی و محصولت رو وارد بازار کنی ..

هدف مهمترین چیزه ..!
البته نیاز به تجربه هم داری میتونی انتخاب بلند مدت داشته باشی یه زبان رو انتخاب کن و بعد تو یه شرکت کارکن و تجربه کسب کن در کنارش هدف های خودت رو دنبال کن !

اما درباره مقایسه بین سی پلاس پلاس و سی شارپ ..!
اینها فیلدشون باهم فرق داره نمیشه مقایسه کرد .. تقریبا کارهایی که باس سی پلاس پلاس میشه کرد رو با سی شارپ هم میشه انجام و بالعکس اما نکته اینجاس که هردکدوم رو واسه یه کاری استفاده میکنند ..

مثلا یه سوییچ بانکی رو با سی پلاس پلاس مینویسن ..
و یه نرم افزار حساب داری حرفه ای رو با سی شارپ ...

هیچ کی نمیاد جای ایندو رو عوض کنه ..!

تو ایران کار واسه سی شارپ کار و جاوا کار زیاد هست و حقوقش هم خوبه ..
اما واسه سی پلاس پلاس کار کمتر کار پیدا میشه که یا حقوقش پایینه یا خیلی بالاس ..!

هدف داشته باشی موفقی ..!
پاسخ
سپاس شده توسط مهدی ابراهیمی ، علی عرفانی ، aliva ، digicom