رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساخت لاگین در پایتون
سلام دوستان
من ميخواستم براي سايتم که با پايتون مي نويسم يک لاگين بنويسم

درست بودن نام کاربري و رمز و خوندن نام کاربري از ديتابيس را انجام ميدم اما

ميخوام بعد از پيدا شدن نام کاربري اسم کاربر در برچسبي که بطور پيش فرض مقدار

"مهمان" را دارد قرار گيرد و با رفرش صفحه نيز اسم کاربر از اون برچسب پاک

نشود اما هر کاري کردم نشد.

در ضمن فرم لاگین هم داخل همون صفحه اصلی قرار داره

لطفا هر کی بلده راهنمایی کنه
ممنون
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام

سوال شما خیلی گنگه ولی حدس میزنم مشکل شما سر ایجاد sessions ایجاد شده

خود سشن به این صورته که شما یک cookie روی کامپیتور کاربر ذخیره می‌کنید که توش یک id هست
توی سرور هم متناظر با اون id اطلاعاتی ذخیره می‌کنید. حالا برای دفعات بعدی که سایت داره باز می‌شه از اطلاعات سشن استفاده می‌:نید.

مثلا وقتی کاربر login کرد شما یک کوکی روی سیستم کاربر ذخیره می‌کنید (مثلا با id = 100)
از اون طرف هم تو سرور جای ذخیره کردید که id=100 مربوط به کاربر x هست که login = true هست
حالا هر بار که صفحه‌ای رفرش میشه شما با استفاده از اطلاعات سشن می‌فهمین که کاربر که بود و مثلا تو برچسب نام اسمشو قرار می‌دین و یا اجازه مطلب فرستادن بهش می‌ین و غیره

اگر از django استفاده می‌کنید:
جنگو پشتیبانی خوبی از سشن داره در این صفحه راهنمای خود خود جنگو هست. شما باید اول سشن رو فعال کنید و بعد از توابعش استفاده کنید (پایین همون صفحه چند مثال خوب داره) کار خیلی راحته و شما کار با کوکی‌ها و نحوه ذخیره سازی رو سرور ندارین (با سشن مثل یه لیست رفتار می‌کنید که خیلی راحته)

اگر از پایتون به صورت cgi استفاده می‌کنید:
کل کار گردن خودتونه. کمی جستجو کنید شاید لایبرری خوبی پیدا کردید. من این نمونه کد رو پیدا کردم که به نظرم دید خوبی بهتون می‌ده
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، علیرضا حر
اگر از پایتون به صورت cgi استفاده می‌کنید:
کل کار گردن خودتونه. کمی جستجو کنید شاید لایبرری خوبی پیدا کردید. من این نمونه کد رو پیدا کردم که به نظرم دید خوبی بهتون می‌ده
[/quote]

آقای وکیل زاده من نمونه کد را دیدم اولا خیلی پیچیده است ثانیا برای لاگین فکر نمی کنم اونقدری که اونجا نوشته کد لازم باشه
اگر شما با یک کد، یک نمونه سشن برام بنویسید و قاعده کلی دستم بیاید شاید یه چیزایی سر در آوردم
اگر هم در این مورد منبع فارسی هم دارید لطفا برام بفرستید
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام

اون نمونه کد که لینک دادم خیلی ساده است. شما از تابع main خوندنشو شروع کنید.

متاسفانه من فرصت ندارم براتون کد بزنم. اگه توی کلیت سشن و توی کدی زدین به مشکلی بر خوردین بگین تا در موردش صحبت کنیم.
پاسخ
سپاس شده توسط
(08-20-2012, 01:54 PM)aliva نوشته: اگر از پایتون به صورت cgi استفاده می‌کنید:

من تونستم کوکی بسازم و بخونمش اما یه مشکلی هست و اون اینکه ساخت کوکی حتما باید قبل از عبارت
"content-type:text/html" باشه و من میخوام در صورت نادرست بودن نام کاربری یا رمز،با استفاده از جاوا اسکریپت یک پیغام صادر کنم اما قبل از عبارت "content-type:text/html" نمیشه از کدهای html و javascript استفاده کرد(یعنی اصلا کار نمی کنن )
الان من چیکار کنم که این مشکل حل بشه؟
پاسخ
سپاس شده توسط