رتبه موضوع:
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرباز متخصص و گرفتن امریه
#1
در این تاپیک در این باره میخواهیم صحبت کنیم و نظر دوستان را قرار میدهیم نظر شما چیه ؟

تمام تحقیقات خودم را در این زمینه در اینجا قرار میدهم درست یا غلط بودن مطلب به عهده نویسنده مطلب است
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
#2
محسن در وبلاگ خودش میگوید ....

با سلام خدمت کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی که قصد دارند ایام بسیار خوش و بسیار خوش خدمت سربازی رو بصورت امریه در ادارات و سازمانهای دولتی بگذراننداز انجایی که من در راستای رسیدن به این هدف در زندگی ام سختی ها و مشقت های زیادی کشیدم تا تونستم بالاخره به این هدف برسم و وقت زیادی صرف کردم تا بطور کامل با روال امریه گرفتن اشنا بشم تصمیم گرفتم که یک برنامه منظم رو به دوستان گلم معرفی کنم تا بقیه برای گرفتن امریه وقتشان رو بیهوده صرف نکنند و اصلا بدونند چه کارهایی باید انجام بدهند لطفا این مراحلی رو که میگم خوب به خاطر بسپارید:angel:


1-تسویه حساب با دانشگاه و گرفتن یک نامه از دانشگاه که باید برای سازمان وظیفه عمومی فرستاده شود

2-سر زدن به بخش کارگزینی اداره ها و سازمانهای دولتی که شما میخواهید در انجا بعنوان امریه پذیرفته شوید و گرفتن یه نیمچه قول از انها برای پذیرفتن شما(هر ارگان دولتی یکسری رشته های خاص دانشگاهی را که تاریخ اعزام انها مطابق با قوانین انها باشد را میپذیرند)

3-هر مشمول تنها 6 ماه از تاریخ فارغ التحصیلی فرصت دارد تا مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی ارسال نماید

4-تقریبا بطور متوسط از زمانی که شما مدارک خود را برای سازمان وظیفه عمومی میفرستید یک ماه طول میکشد تا برگ سبز شما به منزل شما فرستاده شودبر روی برگ سبز شما تاریخ اعزام شما درج گردیده است

5-شما باید حداقل 3 ماه جلوتر برگ سبز خود را که تاریخ اعزام ان مطابق با تاریخی است که ان اداره دولتی به شما اعلام کرده است به اداره دولتی مذکور تحویل دهید.پس باید زمانی مدارک خود را به سازمان وظیفه عمومی بفرستید که بین زمانی که برگ سبز به دست شما میرسد و تاریخ اعزام شما 3 ماه فاصله باشدبه طور مثال اگر یک اداره دولتی به شما بگوید که برگ سبزتان را با تاریخ اعزام 1386/12/1 بگیرید شما باید مدارکتان را تقریبا 1386/7/30 برای سازمان وظیفه ارسال نمایید.در ضمن بد نیست که شما از طریق تلفن گویای سازمان وظیفه عمومی درباره کار خود با وظیفه عمومی مشورت کنید

6-بعد از اینکه برگ سبز شما برایتان توسط پست اورده شد سریعا و بدون فوت وقت ان را به اداره دولتی مذکور تحویل داده تا خدای نکرده جای شما گرفته نشود چون هر اداره یا سازمان دولتی تعداد محدودی امریه میپذیرد

7-تنها راه ارتباط با سازمان وظیفه عمومی تلفن است و این سازمان سایت خاصی ندارد
8-قابل ذکر است که کسانی که امریه میشن باید دوره آموزشی خود را در پادگانهای نظامی طی کنند(معمولا50روز)
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط KarDacync ، moocupIdopy ، montazerz ، ehsan.eba ، hgh118 ، رضا بهادری ، hamedreza
#3
بچه های کلوپ میگویند..

نظر هومن

سلام تا آخرین لحظات ، یعنی تا زمان آمدن اخرین حکم شما که همون حکم اعزامه و کد اعزام توش مشخص شده ، هیچ کاری با نظام وظیفه نداره این قضیه .
شرایطش هم اینه :
1- پارتی
2- پارتی
3-پارتی
4- داشتن امتیازات دیگه مثل معدل بالا از یک دانشگاه معتبر و داشتن فوق لیسانس
5- داشتن کارت فعال بسیج
6 - بعدش می ری توی سازمان مورد نظر اقدام می کنی . اگه هنوز پشت سر کسایی که پارتی دارن جای خالی باشه اونوقت باید زرنگ باشی و بتونی امریه بگیری
روزی هم که کد اعزامت می آد برگه امریه رو نشون می دی تا هماهنگی های لازم انجام بشه

نظر Adelante

با سلام
ببینید اولین کار برای امریه این است که شما مشخص کنید که در چه وزارتی می خواهید امریه به خدمت باشید. بعد از انتخاب به یکی از سازمانهای وابسته به آن اداره رفته و فرم مربوطه را پر خواهید کرد و آن را همراه با کپی برگه اولیه اعزام به خدمت که در آن تاریخ اعزامتان ثبت شده است تحویل خواهید داد. بقیه مراحل به این صورت است که وزارت ها اسامی دریافتی را جمع کرده و تحویل ستاد مشترک ارتش میدهند و نهایتا این ستاد است که اسامی نهایی را تحویل سازمان وظیفه عمومی می دهد.

آیا برای امریه می شه برای تدریس توی دانشگاه آزاد یا پیام نور اقدام کرد؟

در مورد سرباز هیئت علمی هم می توانم بگویم که معمولا دانشجویان PHD قبول میشوند ولی شانس قبولی شما هم کم نیست. شما باید با دانشگاه ها تماس بگیرید. هر کدام که به رشته شما نیاز داشت به آنجا مراجعه کنید و فرم مخصوص به سرباز هیئت علمی را از بخش نیروی انسانی پرکنید. سعی کنید فقط از افرادی که مسئول کار هستند در خواست کمک نمایید.

شما باید به دانشگاههایی که حق التدریس و هیئت علمی استخدام می کنند مراجعه نمایید و با ارائه مدارکتون به اون واحئ دانشگاهی در صورت نیاز دانشگاه برای شما امریه صادر می کند، البته رزومه علمی شما کمک یزرگی هست برای اینکار.


نظر اکام

امریه گرفتن دو شرط دارد : اول پذیرفتن خود سازمان مربوطه و دوم موافقت ستاد کل نیروها مسلح . پذیرش سازمان با داشتن شرایط و پی‌گیری و شانس و بند پ درست می شود.با وجود این پذیرش نهایی امریه به عهده ستاد کل نیروهای مسلح است.یعنی مثلاً شما شرایط دارید و سازمان شما را در شهری (مثلاً تهران) پذیرش کرده اما در دقیقه نود معلوم می‌شود که ستاد کل بر اساس یک بخشنامه مبنی بر نگه نداشتن نیروی امریه در تهران کل قضیه را منتفی می کند
بیشتر از خیال راحت به پی‌گیری و توکل نیاز دارید.راستش وقتی صحبت از نظام است صحبت از تصمیمات دقیقه 90 هم هست.یعنی اطمینان صددر صد هیچ وقت وجود ندارد.اما در شرایط عادی باید بعد از پذیرش سازمان مدام با مسئول امریه های آنجا در تماس باشید و مطمئن باشید که اوضاع میزان است و نیازی به فراهم کرده مدارک تازه یا از این قبیل نیست.
وقتهایی که امریه به مشکل برمی‌خورد هم بستگی دارد مشکل از کجا آب بخورد.اشتباه تاخیر و چیزهایی از این قبیل با زحمت و چاشنی استرس معمولاً قابل رفع است اما اگر به یک “نع” سازمانی برخوردید…خب .. بقول انگلیسی ‌ها :ریلکس اند انجوی !

خوبی این طرح اینه که فارغ التحصیلان دانشگاهی با این شرایط می تونن که وارد محیط صنعت و خدمات بشن و تجربه اندوزی کنن و از اون طرف سازمان هم با مبالغ بسیار کمتر یکسری نیروهای تازه نفس و اکثرا با سواد را در اختیار داشته باشه.امریه خصوصا برای کسایی خوبه که نمی خوان لباس نظامی بپوشن و برن توی پادگان. چون اعتقاد دارن که کمتر میشه چیز خاصی رو توی سربازی یاد گرفت. سربازای امریه به سازمانها نسبت به سربازای نظامی حقوق بیشتری هم دریافت می کنن.تا جایی که من اطلاع دارم ادارات و سازمان هایی مثل اموزش و پرورش ، دانشگاهها ، وزارت نیرو، سازمان نوسازی مدارس ، سازمان نوسازی مدارس، گمرک ها ، شهرداریها و ...... سرباز امریه جذب می کنن و چون ظرفیت پذیرش امریه خیلی کمه معمولا باید با یه آشنای گردن کلفت به اداره مورد نظر مراجعه کنید. معمولا حداقل 2 ماه قبل از تاریخ اعزامی که توی حوزه نظام وظیفه مشخص شده باید به سازمان مورد نظر خودتون مراجعه کنید.البته بسیاری از این سازمانها و اداراتی که گفتم شرایط سختی دارن.شاید راحت ترین اداره آموزش و پرورش باشه. که حتی دیپلم ها رو هم جذب می کنه. اونا هم مثل معلم ها یه موظفی دارن که درس می دن و بقیه ساعات هفته در اختیار خودشون هستن. البته سربازای معلم باید دو سال تحصیلی رو به اموزش و پرورش تعهد بدن که در اختیار اموزش و پرورش باشن.البته تمام سربازای امریه باید مثل بقیه سربازا به آموزشی برن


نظر کیانوش

سلام. یکی از راه ها که جواب هم داده اینه که کپی دفترچه خدمت (منظورم برگه سبز) خودتو ببری به مراکز سپاه مانند سپاه منطقه و از این قبیل و درخواست بدی (نکته اینکه اکثر اینها پ میخواد). در ضمن این اقدام و باید حدودا قبل از 45 روز مانده به خدمتت انجام بدی تا این مراکز پر نشده باشند.

نظر مانی

اگه بخوای امریه بگیری باید 3 4 ماه جلوتر از اعزامت دنبالش بیفتی چون کار اداری زیاد داره
هر سازمانی شرایط خاص خودش رو داره
مثلا من برای امریه دو ماه با یکی از سازمانها در رابطه بودم آخرش گفتن باید متاهل باشی یا از خانواده های تحت سرپرستی کمیته امداد و . . . باشی
ولی نا امید نباش هر کاری که فکر می کنی لازمه انجام بده
اصلا پشت گوش ننداز
اگر امریه ردیف نشد خیلی مهمه که خدمتت جای خوبی باشه

نظر فرشاد

من قبلاً این كار رو كردم . هر ساله (البته تا سال قبل) روال به این شكل بود كه توی بهمن ماه دفترچه های سرباز معلم توسط ادارات آموزش و پرورش توزیع وثبت نام میشد.حالا نكته مهم اینه كه توی مدت 6 ماه فراغت از تحصیل مشمول نباشی یعنی غیبت نخوری . طوری تنظیم كن كه بهمن ماه بیفته توی ماه چهارم.معدل بالای 14 هم میخواد . پس شرط معدل مهمه و تاریخ آماده به خدمت (عدم غیبت ) بقیه شرایط عمومی هست كه مطمعن هستم مشكلی نداری.40 روز دوره آموزش نظامی داری 240 ساعت دوره روش تدریس بعد متناسب با رشته تحصیلی و شهر محل سكونت در اختیار آموزش و پرورش یا آموزش عالی قرار می گیری.پس اول به آموزش وپرورش مراجعه كن ببین ثبت نام سرباز معلم كی هست . بقیه اداره ها هم امریه میدن (مثل جهاد كشاورزی)ولی طبق درخواست شما ، باید به آموزش و پرورش مراجعه كنی.

نظر امین

به نظرم واسه سازمان انرژی اتمی اقدام کن از همه جا بهتر می گیرن. بخصوص اگه رشته مرتبط درس میخونی. واسه دانشگاه پیام نور و بخصوص غیر انتفاعیم اقدام کن.


و نکته مهم :

به جواب های دوستان یه چیز دیگه هم اضافه کنم که اگر
در دفترچت مهر غیبت بخوره دیگه نمی تونی امریه بگیری
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط Spittyrortink ، montazerz ، ehsan.eba ، رضا بهادری
#4
دوست عزیزمان حامد در سایت خودش مینویسد...

به رشته عمران امریه میدن؟

امریه گرفتن از سپاه ، مخصوصا برای عمرانیها کار سختی نیست و اگه کارت بسیجی فعال داشته باشی و کمی هم آشنا کارت حل میشه ، چون سپاه چند سالیه توی کارای عمرانی هم وارد شده

برای گرفتن امریه در ادراه جات های دولتی کجا ها باید اقدام کنیم؟

برای گرفتن امریه از ادارات دولتی باید حتما در جاهایی که منطقه محروم حساب میشه اقدام کنید و چون هر اداره ای تو یه زمان خاصی اعلام نیاز میکنه به همین دلیل پیشنهاد من اینه که اداره های مرتبط با رشته تخصصی خودتون رو ، یادداشت کنید و به همشون سر بزنید و البته مرجع اصلی امریه توی استانها ادارات کل اون استان هستن.

رشته تحصیلی فرقی میکنه ؟ معدل مهمه؟
رشته تحصیلی یکی از موارد مهم در گرفتن امریه هست و همچنین خیلی از ادارات هم به تازگی شرط معدل رو هم اضافه کردن و تا جایی که من اطلاع دارم برای دانشگاه دولتی معدل بالای 14 و برای آزاد معدل بالای 15 می خواد و بهتره دقیقا پس از فارغ التحصیلی به همه ادارات کل مربوطه سر بزنی و از بخش کارگزینی اون پرس و جو کنید .

میشه در باره سرباز معلم توضیح دهید؟

در خصوص سرباز معلمی باید بهتون بگم که به نظر من بهترین گزینه هست و آموزش و پرورش معمولا توی ماه بهمن اعلام نیاز میکنه و اونهایی که تو دفترچه هاشون تاریخ اعزام دی ماه تا خرداد سال بعد داره براشون قابل قبوله و اینو هم بهت بگم که تاریخ اعزام دفترچه 2 ماه پس از تاریخ ارسال مدارک میخوره و بعد از فارغ التحصیلی هم فقط 6 ماه برای ارسال مدارک فرصت داری و تاریخ اعزام هم قابل تمدید و یا تغییر نیست. البته طبق اطلاعی که من پیدا کردم مثل اینکه آموزش و پرورش از سال 85 قصد به کارگیری نیرو به صورت سرباز معلم رو نداره حالا شانس خودت ( ولی حتما پیگیرش باش )
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط montazerz ، رضا بهادری
#5
قاصدک نیوز در سایت خود نوشت ...

امریه "سرباز تعاون" برای فارغ التحصیلان

قاصدک:پیش نویس طرح توانمندسازی سربازان وظیفه و قوانین جدید آن به مجلس شورای اسلامی ارائه شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: در این پیش نویس طرح توانمندسازی سربازان ، خوشایند سازی و ارتقای شان و منزلت خدمت سربازی و استفاده مطلوب از دوران خدمت شامل حقوق و مزایا ، آموزش فنی و حرفه ای ، بیمه خدمات درمانی ، بیمه کامل و بیکاری به مدت یکسال بعد از خدمت سربازی و پیشنهاد طول خدمت سربازی در قانون جدید نیز 18 ماه تعیین شده است ولی افزایش و کاهش آن در اوضاع مختلف به فرمانده مقام معظم کل قوا خواهد بود.

سردار محمد جوادزاده کمند همچنین به توسعه عرصه های خدمت اشاره کرد و افزود: پژوهشی و تحقیقات علوم و فناوری ، سازندگی ، بهداشت و درمان و آموزش عالی از جمله برنامه توسعه است به طوری که هم اکنون 114 دستگاه و سازمان دولتی از حضور سربازان در مجموعه های خود استفاده می کنند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پژوهشی هم بیش از هزار و 200 سرباز نخبه مشغول پژوهش های ملی هستند و یا به عنوان استاد و هیات علمی در دانشگاه های ایران تدریس می کنند، افزود: از ابتدای سال آینده نیز عده ای از فارغ التحصیلان علوم اجتماعی ، علوم اقتصادی و علوم مدیریت می توانند به عنوان امریه در اختیار وزارت تعاون به نام سرباز تعاون یار خدمت کنند.

وی گفت: از امروز همچنین همه خدمات مربوط به مشمولان وظیفه عمومی در مراکز استان ها از طریق پلیس +10 صورت می گیرد.
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط montazerz ، mojistar69 ، رضا بهادری
#6
شاهین در وبلاگ خود نوشت ....علت سخت تر شدن اخذ امريه اين امر عنوان شد که در حال حاضر نيروهاي مسلح نيازمند حضور نيروهاي وظيفه هستند و از اين رو شرايط براي دريافت امريه تا حدودي مشکل تر شده است. بر اين اساس شرط لازم براي برخورداري مشمولان از امريه، تاهل، عضو خانواده ايثارگر بودن، قرار داشتن تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره) و بهزيستي و معاف بودن از رزم مي باشد و همچنين طبق ضوابط در نظر گرفته شده در صورتيکه متقاضي امريه در مناطق محروم با ضريب 5 ساکن باشد، تمامي موارد ذکر شده در خصوص وي استثنا مي شود و رعايت اين شروط درباره اين دسته از مشمولان متقاضي امريه صدق نمي کند. روز گذشته نيز سردار موسي کمالي مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح در گفت وگويي با ايسنا در اين باره ضمن ياد آوري قوانين و شرايط جديد اخذ امريه يعني تاهل، عضويت در خانواده ايثارگران، تحت پوشش سازمان بهزيستي يا کميته امداد بودن و يا معافيت از رزم را از عمده اولويت هاي برخورداري از امريه يا ماموريت در مراکز دولتي تاکيد کرد که در مورد کساني که به مناطق برخوردار و غيرمحروم با ضريب 5 به پايين براي خدمت مي روند، برخورداري از يکي از شرايط ماموريت به مراکز دولتي ضرورت دارد. گذراندن دوران خدمت سربازي فارغ التحصيلان مقاطع ارشد و دکتري به صورت امريه از جمله ديگر مباحث مورد توجه مي باشد. مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح، در اين باره اظهار کرد: در مورد اساتيدي نيز که ماموريت خود را در دانشگاهها مي گذارنند، محدوديتي در برخورداري از شروط امريه وجود نداشته و به علاوه براي افراد داراي شرايط ويژه که يک سطح پايين تر از نخبه هستند، مانند رتبه هاي 100 تا 150 رشته رياضي فيزيک در کنکور، تسهيلاتي فراهم مي شود که آنها نيز بتوانند در مراکز دولتي مامور شوند. گفتني است بر اساس اطلاعيه اي که چند روز قبل وزارت علوم منتشر کرد مشمولين طرح سربازي قانون نحوه تامين هيئت علمي دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي و تحقيقاتي کشور بر گذراندن دوره آموزش نظامي فراخوانده شدند. آن دسته از مشمولان اين طرح که بايد دوره آموزش نظامي کوتاه مدت خود را تابستان سال جاري بگذرانند لازم است ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 11مردادماه به پادگان ولي عصر(عج) در تهران، ميدان سپاه مراجعه نمايند.بر اساس اطلاعيه دفتر نظارت و ارزيابي آموزش عالي، مشمولين فوق بايد هنگام مراجعه اصل برگ اعزام يا دفترچه آماده به خدمت، دو قطعه عکس 4x3 و کارت گروه خوني خود را همراه داشته باشند.بر اساس اين اطلاعيه، کساني که به هر دليل در تاريخ يادشده مراجعه نکنند غايب محسوب گرديده و از سهميه هيئت علمي طرح سربازي خارج خواهند شد.همچنين مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح در مورد افرادي که در هيچ يک از گروه هاي داراي شرايط ماموريت به مراکز دولتي قرار نمي گيرند، افزود: اين افراد يا بايد در مناطق محروم مامور شوند، يا بايد خدمت نظام وظيفه خود را در نيروهاي مسلح بگذارنند. سردار کمالي همچنين در رابطه با نخبگان معاف از خدمت وظيفه عمومي گفت: بطور متوسط سالانه حدود 400 نخبه کشور مي توانند واجد شرايط مصوبه ارائه يک پروژه تحقيقاتي به ازاي خدمت نظام وظيفه باشند. البته پيش بيني اين تعداد نخبه معاف از خدمت نظام وظيفه در سال، با در نظر نگرفتن بانوان نخبه، افرادي که خدمت سربازي خود را انجام داده اند يا نخبگاني که طبق قانون از خدمت وظيفه معاف هستند، صورت گرفته است. مدير مشمولان ستاد کل نيروهاي مسلح همچنين در مورد معافيت از خدمت نظام وظيفه تاکيد کرد: هر زمان حتي در حين خدمت ، اگر فردي واجد شرايط معافيت باشد به معافيت وي رسيدگي مي شود. وي افزود: حتي براي مثال اگر فرد واجد شرايطي، پدرش نزديک به سن 60 سالگي باشد، اما او بدون مهر غيبت به خدمت اعزام شده و در حين خدمت يا پس از اخذ دفترچه، پدرش به سن 60 سالگي رسيده باشد، در صورت داشتن شرايط، به معافيت وي نيز رسيدگي مي شود. سردار کمالي در اين رابطه ادامه داد: اما به معافيت کساني که در اعزام به خدمت غيبت داشته باشند، رسيدگي نمي شود، مگر اين که در زماني که به سن مشموليت رسيده اند، واجد شرايط معافيت باشند. وي اعلام کرد : معافيتها طبق ماده 44 قانون خدمت وظيفه عمومي شامل مشمولاني که داراي خواهر مجرد فاقد پدر باشند، نوه جده فاقد شوهر و فرزند، نوه جد فاقد فرزند، مشمولان داراي برادر يا خواهر فقير فاقد پدر و معافيت خانواده ايثارگران، جانبازان، رزمندگان و آزادگان است.از سوي ديگر همزمان با اطلاعيه جذب مشمولين متقاضي قانون نحوه تامين هيئت علمي دانشگاه ها و موسسه هاي آموزش عالي و تحقيقاتي کشور سازمان آتش نشاني نيز چند روز قبل شرايط جديد جذب مشمولين در سازمان آتش نشاني را اعلام کرد.:بر اساس دستورالعمل از ستاد کل نيروهاي مسلح و به منظور ارج نهادن اين سازمان به خانواده هاي ايثارگران و نيازمند از ابتداي امسال اين سازمان بر اساس شرايط جديد اقدام به جذب مشمولين داراي ديپلم و بالاتر مي کند.مدير امور مشمولين سازمان آتش نشاني تهران با اعلام اينکه مشمولين داوطلب خدمت در آتش نشاني بايد از بستگان درجه يک خانواده ايثارگران (شهدا ، مفقودالاثر ، جانبازان و آزادگان) يا مشمولين متاهل يا معاف از رزم و يا از افراد تحت پوشش کميته امداد خميني (ره) و سازمان بهزيستي باشند افزود : مشمولين احضار به خدمت وظيفه عمومي ناجا که داراي شرايط ياد شده باشند مي توانند با در دست داشتن برگه اعزام به خدمت براي ثبت نام و حضور در سازمان آتش نشاني به واحد مشمولين اين سازمان واقع در خيابان آزادي ، نبش ميمنت مراجعه نمايند
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط montazerz ، رضا بهادری
#7
Tiger_AIG از سایت پاتق گفت ....

اولویت ها و شرایط پذیرش امریه سربازی در دانشگاه ها اعلام شد
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم شرایط و اولویت های پذیرش تقاضای امریه در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی (گذراندن خدمت سربازی در دانشگاه ها) را اعلام كرد و گفت: هزار نفر در سال جاری متقاضی گذراندن سربازی در دانشگاه ها هستند.
رضا عامری در گفتگو با مهر افزود: وزارت علوم با در نظر گرفتن سهمیه ای كه هر ساله از ستاد كل نیروهای مسلح برای اعضای هیأت علمی سرباز دارد از میان متقاضیان گذراندن سربازی در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی واجدین شرایط را بر اساس اولویت ها انتخاب می كند. وی افزود: متقاضیان درخواست خود را در ابتدا به دانشگاه، مؤسسه آموزش عالی و یا مركز پژوهشی ارائه می دهند و دانشگاه در صورت واجد شرایط بودن، درخواست را به وزارت علوم ارسال می كند. مدیر كل ارزیابی و نظارت وزارت علوم سهمیه وزارت علوم را برای جذب عضو هیأت علمی سرباز در سال گذشته را ۴۰۰ نفر عنوان كرد و گفت: این تعداد جذب شده اند و سهمیه سال ۸۷ نیز تاكنون به وزارت علوم اعلام نشده است.
وی تعداد متقاضیان برای گذراندن سربازی در دانشگاه ها را در سال جاری بالغ بر هزار نفر دانست و گفت: با در نظر گرفتن اینكه تعداد متقاضیان بیشتر از سهمیه است، وزارت علوم به ناچار بر اساس اولویت ها افراد را انتخاب می كند. عامری درباره اولویت های انتخاب متقاضیان گذراندن سربازی در دانشگاه ها گفت: فارغ التحصیلان دكتری، بورسیه های داخل و خارج، نخبگان و استعدادهای درخشان در اولویت بیشتری برای این منظور قرار دارند. همچنین افرادی كه متقاضی امریه سربازی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محروم هستند نیز مورد توجه قرار می گیرند. وی همچنین با اشاره به شرایط پذیرش تقاضای گذراندن سربازی در دانشگاه ها اظهار داشت: تمامی فارغ التحصیلان تا یك سال از تاریخ فارغ التحصیلی می توانند با استفاده از قانون نحوه تأمین هیأت علمی، جذب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی كشور شوند مشروط بر اینكه دارای برگ اعزام بدون مهر غیبت باشند. قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم گفت: تاریخ برگزاری آموزش نظامی تمامی مشمولین طرح سربازی از طریق سایت وزارت علوم و جراید كثیر الانتشار و خبر شبكه سراسری در تیرماه هر سال اعلام خواهد شد.
وی افزود: بنابراین مشمولینی كه جذب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی شده اند و دارای ابلاغ طرح سربازی از وزارت علوم هستند نباید در تاریخ های اعزام مندرج بر روی برگ اعزام خود را به اداره وظیفه عمومی معرفی كنند چرا كه تمامی مشمولین جذب شده در اولین تابستان پس از جذب به آموزش ۴۵ روزه كه از جانب ستاد كل اعلام می شود، اعزام خواهند شد. عامری گفت: كلیه مشمولینی كه دارای كسر خدمت هستند و دوره های آموزشی نظامی را قبلا گذرانده اند، باید در اواخر خرداد ماه هر سال تحصیلی پس از اخذ نامه از رئیس دانشگاه و موسسه آموزش عالی محل خدمت خود با ذكر دقیق مشخصات شناسنامه ای، اصل گواهیهای مربوط را به مركز عملیات نیروی انسانی سپاه ارائه كنند.
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط montazerz ، رضا بهادری
#8
وبلاگ گروهی کتابداران ایران نوشتند....

امریه سربازی

سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور از دانش آموختگان دانشگاههاي کشور که داراي شرايط زير مي باشند، جهت گذراندن دوره ضرورت سربازي دعوت به عمل مي آورد:

شرايط عمومي و اختصاصي جهت گذراندن دوره ضرورت در سازمان :

- تدين به دين مبين اسلام يا يکي از اديان رسمي کشور مصرح در قانون اساسي

- تابعيت نظام جمهوري اسلامي ايران

- داشتن حداقل مدرک تحصيلي فوق ليسانس در رشته هاي تحصيلي مرتبط با وظايف سازمان

- موفقيت در مصاحبه کميته تخصصي مربوط و گزينش

تبصره 1: در انتخاب افراد اولويت با افرادبومي ؛ خانواده محترم شهدا، ايثارگران و نخبگان است

تبصره 2: ارسال مدارک به دفتر آموزش و توسعه منابع انساني سه ماه قبل از اعزام به خدمت

رشته هاي مورد نياز (حداقل فوق ليسانس ):

- مديريت و حسابداري (کليه گرايشها )

- اقتصاد (کليه گرايشها )

- صنايع

- عمران

- کامپيوتر

- آمار

- برق و الکترونيک

- کتابداريمدارک مورد نياز :

- تکميل برگ درخواست گذراندان دوره ضرورت وظيفه در سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور

- تصوير آخرين مدرک تحصيلي معدل دار

- تصوير صفحه اول شناسنامه

- خلاصه سوابق تحصيلي ، مطالعاتي و تجربي

# در صورت پذيرش در کميته تخصصي حداکثر دو ماه قبل از اعزام ارائه اصل و تصوير دفترچه اعزام به خدمت الزامي مي باشد.

علاقمندان مي توانند مدارک خود را با پست پيشتاز به آدرس : تهران ، ميدان بهارستان ، خيابان صفي عليشاه ، دفتر آموزش و توسعه منابع انساني ، گروه برنامه ريزي وجذب نيروي انساني ارسال نمايند.
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط ali1180 ، KarDacync ، montazerz ، رضا بهادری
#9
اعلامیه های امریه هم زیاد میاد فقط باید دنبال آنها باشید

مثل ...

امریه برای انرژی هسته ای

امریه برای دانشگاه
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط Undeminhido ، montazerz ، رضا بهادری
#10
این هم یک اعلامیه دیگه
باسمه تعالي

قابل توجه دانش‌‌آموختگان

امريه خدمت سربازي

در سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران

سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران در نظر دارد از بين دانش‌آموختگان رشته‌هاي ذيل پس طي مراحل اداري در قالب امريه سربازي اقدام به جذب نمايد.

1- رشته‌ها:

مديريت: صنعتي، بازرگاني، مالي و اجرايي

حقوق

اقتصاد

2- مدرک: کارشناسي و کارشناسي ارشد

3- شرايط عمومي: داشتن حداقل يکي از شرايط ذيل:

تاهل

معافيت از رزم

اعضاي درجه يک خانواده محترم شهدا، جانبازان، آزادگان، مفقودالاثرها

اعضاي خانواده‌هاي تحت پوشش کميته امداد يا سازمان بهزيستي

4- شرايط اختصاصي:

سکونت در تهران

داشتن حداقل معدل کل 15

علاقه‌مندان مي‌توانند جهت ثبت نام اوليه حداکثر تا تاريخ 27/6/87 به روابط عمومي دانشگاه مراجعه نمايند.

روابط عمومي دانشگاه امام صادق عليه‌السلام
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
سپاس شده توسط montazerz ، رضا بهادری


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  گرفتن امریه خاتم الانبیا s.hosein.m 216 429,404 01-04-2018, 02:30 PM
آخرین ارسال: hojjatss
  امریه گرفتن پژمان 0 2,965 10-18-2016, 07:23 PM
آخرین ارسال: پژمان
  لیست مراکز امریه رو اینجا ببینید مهدی ابراهیمی 9 48,123 03-26-2015, 02:02 AM
آخرین ارسال: سرباز دیپلم
  تقاضای امریه mansoor 18 38,660 10-31-2014, 03:56 PM
آخرین ارسال: شیشه بری
Exclamation امریه سربازی roohy66 12 26,303 08-04-2014, 04:22 PM
آخرین ارسال: شیشه بری
  در خواست امریه مهرداد عباسی 13 28,605 05-20-2014, 12:03 AM
آخرین ارسال: hassan1368
Sad پروژه کسری خدمت یا امریه؟ ehsan1989 0 5,688 03-05-2014, 03:52 AM
آخرین ارسال: ehsan1989
  امریه hamedreza 2 8,342 12-24-2013, 04:42 PM
آخرین ارسال: sinads
  سوالات خود پیرامون امریه سربازی را اینجا مطرح کنید s30yavash 150 263,035 12-23-2013, 07:53 PM
آخرین ارسال: osta_ali
  ثبت نام سرباز معلم سال 92.......لطفا راهنمایی کنید. منتظر 1 6,527 12-11-2013, 12:57 AM
آخرین ارسال: شیشه بری

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان