رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب یک UTM
یه UTM دیگه هم هست که یکی از شرکت های آشنا خریداری کرده بود و ازش زاضی بود. اسمش آیرونگیت (IRONGATE) از شرکت سانای و یکی از امکانات خوبی که داشت این بود که هر امکانات اضافی که به نظر خودشون نیازه و نیست و یا امکاناتی که مختص خودشون میتونه باشه و به درد بخوره اضافه میکردن واسشون. همینطوریشم انکاناتش به قدری بود که خیلی هاش اصلا یا به کارشون نمیومد یا اصلا وقت نمی شد سر بزنن. من خودم هم یه خورده باهاش کار کردم و دیدم، البته دموش هم تو سایتشون هست و از لحاظ قیمت هم میگفت از همه شرکت ها، قیمتش پایین تر بود و واسه اینا که شرکتشون خصوصی بود، همچین چیزی خیلی خوب بود. شاید همون مهمترین خوبی که داشت پشتیبانی عالی بود که همیشه در دسترس بود. سایتشونم اینه:
آیرونگیت - سانای
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز  (یا بهتره بگویم مدیریت محترم تبلیغات شرکت سانای یا بازاریاب شرکت سانای)

ببخشید من به این صورت صحبت کردم چون چند بار در پست های قبل تذکر دادم تبلیغات بدون مباحث فنی ممنوع

در پست های قبلی گفته بودم مشکلی به حمایت از محصول ایرانی ندارم

ولی مشکلی اینه هیچ کدام از افرادی که فقط تبلیغ میکنند حاضر به بحث فنی و مقاییسه فنی  و دلایل علمی نیستید

مثال عرض میکنم پست خودتان را ببیند یک کلمه بحث فنی توش نیست فقط خوبه گل است ماه است بیا بخر

نقل قول:یه UTM دیگه هم هست که یکی از شرکت های آشنا خریداری کرده بود و ازش زاضی بود.

این شرکت آشنا تا الان چند تا UTM تست کردن که از این راضی بودن

یعنی مثلا فرض کنیم اگر من محصولات سیسکو یا جونیپر یا فورتیگیت بدم ناراضی هستند ؟ (یا دیگر محصولات ایرانی؟)

نقل قول:اسمش آیرونگیت (IRONGATE) از شرکت سانای و یکی از امکانات خوبی که داشت این بود که هر امکانات اضافی که به نظر خودشون نیازه و نیست و یا امکاناتی که مختص خودشون میتونه باشه و به درد بخوره اضافه میکردن واسشون.

تقریبا همه این کار را میکنند میشه یک شرکت اسم ببرید که نیروی فنی موقع نصب برای تبلیغات این کار را برایشان انجام ندهد ؟

نقل قول: همینطوریشم انکاناتش به قدری بود که خیلی هاش اصلا یا به کارشون نمیومد یا اصلا وقت نمی شد سر بزنن

شما فکر کنم اصلا با محصولات سیسکو و دیگر شرکت ها آشنایی ندارید
سرویس اضافی که به کارشون نمیامد چرا روی UTM فعال است؟
اگر وقت نمیکنند سر بزنند پس نیروی فنی اختصاصی ندارند !!!

نقل قول: من خودم هم یه خورده باهاش کار کردم و دیدم، البته دموش هم تو سایتشون هست و از لحاظ قیمت هم میگفت از همه شرکت ها، قیمتش پایین تر بود

واقعا ؟!!!
میشه لیست قیمت همه شرکت ها و امکانات و ... را بزارید کنار هم و گزارشات آزمایشگاه ها تا از قیمت مطمئن شویم
؟
همه شرکت ها، ایرانی و خارجی منظور شما است واقعا ؟!!میشه لیست مقایسه بزارید تا برسی کنیم ؟!!

نقل قول:واسه اینا که شرکتشون خصوصی بود، همچین چیزی خیلی خوب بود. شاید همون مهمترین خوبی که داشت پشتیبانی عالی بود که همیشه در دسترس بود. سایتشونم اینه:

پشتیبانی همه شرکت های ایرانی خوبه (;
امکان داره یک شرکت معرفی کنید که بگه من پشتیبانیم بده ؟!!
یا پشتبانی اون بد باشه
میشه سند بیارید کدام شرکت پشتیبانیش بد است
موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط شیشه بری ، علیرضا حر
سلام و عرض ادب خدمت شما و تمامی دوستان عزیز

یادمه بعد از X سال کار توی قطعات سخت افزاری کامپیوتر یه بار یکی اومده بود از تهران گفت این مادربرد چطوره ؟گفتم نه این خوب نیست این یکی سرعتش بالاتره!!! ادم فنی نبود ولی یه حرفی زد؟گفت شما چقدر دستگاه تست دارید؟چطوری تستش کردید میگید این سرعتش بالاتره؟ایا با قطعات و سخت افزاری که توی سایتش نوشته چک کردید؟دستگاه تستون کجاست؟؟ ایا پیشرفته تر از کارخانه ی سازندس؟یا فکر میکنید کارخانه ی سازنده ی مثل asus-elite-msi-giga و...صبح بلند میشن میگن بریم مادربرد درست کنیم!!!! راستش سنم که کم بود ولی خجالت کشیدم بهش بگم من دو تا سیستم بستم و این تعداد لودین ویندوز رو شمردم یکی 6 تا بود یکیش 10 تا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حالا شما دوست عزیز.با چند تا دستگاه کار کردید؟؟ایا فورتیگیت رو دیدید؟؟من اکثر UTM های ایرانی رو بررسی کردم از نظر تئوری و کارایی(محدود) باز اینجوری نمیتونم بگم فلان بهتره یا بدتر.خدمت سانای هم که گفتید ارادت داریم!!!!!همه ی شرکتهای ایرانی (اکثرا) یه لیست مقایسه دارن که خودشون رو با محصولات بزرگ مقایسه کردن.یه مقایسه رو دیدم همون بحث icap تیک زده بود ما داریم فورتیگیت نداره!!!!!!!یکی نبود بگه این پروتکل فک کنم منسوخ شده یا نه؟کارایی داره یا نه؟؟

(05-08-2013, 03:11 PM)alimz نوشته:  هر امکانات اضافی که به نظر خودشون نیازه و نیست و یا امکاناتی که مختص خودشون میتونه باشه و به درد بخوره اضافه میکردن واسشون.
باهاشون تماس بگیرید بگید من این چیزا رو میخوام
1-ساختار روت به صورت داینامیک
2-asic
3-خوب با AD ارتباط برقرار کنه و یوزها رو هم به صورت لوکالی و هم به صورت اتوماتیک خودش از چند تا AD مختلف بخونه.
4-چک کردن پکتهایش به چه شکل هست؟؟ایا همه رو دانلود میکنه و بعد اسکن میکنه ؟یعنی یه فایل 20GB رو دانلود میکنه و بعد کنترل میکنه یا در حین دانلود چک میکنه؟؟؟ایا میتونه 64bit چک کنه؟؟؟؟
5-من DNS R.R میخوام داره؟؟ برای لود بلانس چیکار میکنه؟؟
6-گواهی نامه ی معتبر از خارج رو نه ولی از داخل گواهی داره؟؟(هرچند من شخصا قبول ندارم نتایجشون رو)
7-بی خیال همین ها رو داشته باشه کافیه بقیش پیش کش
مطمئن باشید یا میگه دارم خوبشم داره و یا میگه نه به درد نمیخوره و یا...

(05-08-2013, 03:11 PM)alimz نوشته:  از لحاظ قیمت هم میگفت از همه شرکت ها، قیمتش پایین تر بود و واسه اینا که شرکتشون خصوصی بود، همچین چیزی خیلی خوب بود. 
ببینید 15mb رو میده 5-6 تومن میده؟؟؟قیمت یه محصول خارجی رو گفتما

(05-08-2013, 03:11 PM)alimz نوشته:   خیلی خوب بود. شاید همون مهمترین خوبی که داشت پشتیبانی عالی بود که همیشه در دسترس بود.

یادمه یکی از محصولات خارجی برای شرکتي ..... که توی یکی از ادارت دولتی تهران نصب کرده بودن به خاطر اینکه با یکی از محصولات ایرانی سینک شده بود و زیر ساخت شبکه شون هم مشکل داشت و اصلا ربطی به اون UTM نداشته زمان یک هفته دقت کنید یه هفته مداوم شب و روز به سایتشون ریموت زده بودن و تیم فنی اون شرکت داشتن یکی از معقوله های روت ش رو درست میکردن بدون هزینه.ایا اینجوری پشتیبانی میدن؟؟؟؟؟

از دوستان خواهش میکنم تبلیغات رو اینجا نگذارن و یا اگه میگن حداقل دلیل فنی بزارن اقا این دستگاه این رو داره فلان نداره یا کمتر داره یا حداقل محصولی مثل فورتیگیت-جونیپر-سیسکو و.. اینا رو دارن اینم داره

موفق باشید و سربلند...

پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، علیرضا حر
(05-08-2013, 03:29 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما دوست عزیز  (یا بهتره بگویم مدیریت محترم تبلیغات شرکت سانای یا بازاریاب شرکت سانای)

ببخشید من به این صورت صحبت کردم چون چند بار در پست های قبل تذکر دادم تبلیغات بدون مباحث فنی ممنوع

در پست های قبلی گفته بودم مشکلی به حمایت از محصول ایرانی ندارم

ولی مشکلی اینه هیچ کدام از افرادی که فقط تبلیغ میکنند حاضر به بحث فنی و مقاییسه فنی  و دلایل علمی نیستید

مثال عرض میکنم پست خودتان را ببیند یک کلمه بحث فنی توش نیست فقط خوبه گل است ماه است بیا بخر

نقل قول:یه UTM دیگه هم هست که یکی از شرکت های آشنا خریداری کرده بود و ازش زاضی بود.

این شرکت آشنا تا الان چند تا UTM تست کردن که از این راضی بودن

یعنی مثلا فرض کنیم اگر من محصولات سیسکو یا جونیپر یا فورتیگیت بدم ناراضی هستند ؟ (یا دیگر محصولات ایرانی؟)

نقل قول:اسمش آیرونگیت (IRONGATE) از شرکت سانای و یکی از امکانات خوبی که داشت این بود که هر امکانات اضافی که به نظر خودشون نیازه و نیست و یا امکاناتی که مختص خودشون میتونه باشه و به درد بخوره اضافه میکردن واسشون.

تقریبا همه این کار را میکنند میشه یک شرکت اسم ببرید که نیروی فنی موقع نصب برای تبلیغات این کار را برایشان انجام ندهد ؟

نقل قول: همینطوریشم انکاناتش به قدری بود که خیلی هاش اصلا یا به کارشون نمیومد یا اصلا وقت نمی شد سر بزنن

شما فکر کنم اصلا با محصولات سیسکو و دیگر شرکت ها آشنایی ندارید
سرویس اضافی که به کارشون نمیامد چرا روی UTM فعال است؟
اگر وقت نمیکنند سر بزنند پس نیروی فنی اختصاصی ندارند !!!

نقل قول: من خودم هم یه خورده باهاش کار کردم و دیدم، البته دموش هم تو سایتشون هست و از لحاظ قیمت هم میگفت از همه شرکت ها، قیمتش پایین تر بود

واقعا ؟!!!
میشه لیست قیمت همه شرکت ها و امکانات و ... را بزارید کنار هم و گزارشات آزمایشگاه ها تا از قیمت مطمئن شویم
؟
همه شرکت ها، ایرانی و خارجی منظور شما است واقعا ؟!!میشه لیست مقایسه بزارید تا برسی کنیم ؟!!

نقل قول:واسه اینا که شرکتشون خصوصی بود، همچین چیزی خیلی خوب بود. شاید همون مهمترین خوبی که داشت پشتیبانی عالی بود که همیشه در دسترس بود. سایتشونم اینه:

پشتیبانی همه شرکت های ایرانی خوبه (;
امکان داره یک شرکت معرفی کنید که بگه من پشتیبانیم بده ؟!!
یا پشتبانی اون بد باشه
میشه سند بیارید کدام شرکت پشتیبانیش بد است
موفق باشید

سلام.
من یکی از اعضای گروه فنی irongate هستم.
اگه سوالی هست بفرمایید؟
داشتم سرچ میکردم توی گوگل در مورد utmایرانی که دیدم سایت شما تو صفحه اول گوگل اومده و یه بحثی هم در مورد دستگاه ما انجام دادن! سریع عضو شدم تا بیام به سوالاتون جواب بدم!
جواب شمارو که خوندم احساس کردم شما وارد کننده یا دلال خرید و فروش محصولات خارجی به ایران هستید که این همه ازشون دفاع میکنید؟
ولی از این بابت که محصولات ایرانی ضعیف تر از محصولات خارجی اند هیچ شکی نداشته باشید، ولی اگه سوال رو یه بار دیگه بخونید این بوده که «یکی ایرانی و یکی خارجی» توی ایرانی ها شاید محصول ما بد نباشه! البته قطعا شرکت های رقیب هم امکانات خوبی دارن. بعضی جاها ما از اونا بهتریم و بعضی جاها اونا از ما بهترن!
 در مورد پشتیبانیشم خیلی زیاد اغراق شده و اتفاقا ما پشتیبانی خوبی نداریم (به نظر خودم!) و فقط مزیتمون نسبت به دیگران و محصولات خارجی قابلیت customize محصول به دلخواه مشتری و اضافه کردن امکانات باتوجه به نیاز مشتری است.
پاسخ
سپاس شده توسط
(05-09-2013, 05:09 PM)shishabori نوشته: سلام و عرض ادب خدمت شما و تمامی دوستان عزیز

یادمه بعد از X سال کار توی قطعات سخت افزاری کامپیوتر یه بار یکی اومده بود از تهران گفت این مادربرد چطوره ؟گفتم نه این خوب نیست این یکی سرعتش بالاتره!!! ادم فنی نبود ولی یه حرفی زد؟گفت شما چقدر دستگاه تست دارید؟چطوری تستش کردید میگید این سرعتش بالاتره؟ایا با قطعات و سخت افزاری که توی سایتش نوشته چک کردید؟دستگاه تستون کجاست؟؟ ایا پیشرفته تر از کارخانه ی سازندس؟یا فکر میکنید کارخانه ی سازنده ی مثل asus-elite-msi-giga و...صبح بلند میشن میگن بریم مادربرد درست کنیم!!!! راستش سنم که کم بود ولی خجالت کشیدم بهش بگم من دو تا سیستم بستم و این تعداد لودین ویندوز رو شمردم یکی 6 تا بود یکیش 10 تا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

حالا شما دوست عزیز.با چند تا دستگاه کار کردید؟؟ایا فورتیگیت رو دیدید؟؟من اکثر UTM های ایرانی رو بررسی کردم از نظر تئوری و کارایی(محدود) باز اینجوری نمیتونم بگم فلان بهتره یا بدتر.خدمت سانای هم که گفتید ارادت داریم!!!!!همه ی شرکتهای ایرانی (اکثرا) یه لیست مقایسه دارن که خودشون رو با محصولات بزرگ مقایسه کردن.یه مقایسه رو دیدم همون بحث icap تیک زده بود ما داریم فورتیگیت نداره!!!!!!!یکی نبود بگه این پروتکل فک کنم منسوخ شده یا نه؟کارایی داره یا نه؟؟

(05-08-2013, 03:11 PM)alimz نوشته:  هر امکانات اضافی که به نظر خودشون نیازه و نیست و یا امکاناتی که مختص خودشون میتونه باشه و به درد بخوره اضافه میکردن واسشون.
باهاشون تماس بگیرید بگید من این چیزا رو میخوام
1-ساختار روت به صورت داینامیک
2-asic
3-خوب با AD ارتباط برقرار کنه و یوزها رو هم به صورت لوکالی و هم به صورت اتوماتیک خودش از چند تا AD مختلف بخونه.
4-چک کردن پکتهایش به چه شکل هست؟؟ایا همه رو دانلود میکنه و بعد اسکن میکنه ؟یعنی یه فایل 20GB رو دانلود میکنه و بعد کنترل میکنه یا در حین دانلود چک میکنه؟؟؟ایا میتونه 64bit چک کنه؟؟؟؟
5-من DNS R.R میخوام داره؟؟ برای لود بلانس چیکار میکنه؟؟
6-گواهی نامه ی معتبر از خارج رو نه ولی از داخل گواهی داره؟؟(هرچند من شخصا قبول ندارم نتایجشون رو)
7-بی خیال همین ها رو داشته باشه کافیه بقیش پیش کش
مطمئن باشید یا میگه دارم خوبشم داره و یا میگه نه به درد نمیخوره و یا...

(05-08-2013, 03:11 PM)alimz نوشته:  از لحاظ قیمت هم میگفت از همه شرکت ها، قیمتش پایین تر بود و واسه اینا که شرکتشون خصوصی بود، همچین چیزی خیلی خوب بود. 
ببینید 15mb رو میده 5-6 تومن میده؟؟؟قیمت یه محصول خارجی رو گفتما

(05-08-2013, 03:11 PM)alimz نوشته:   خیلی خوب بود. شاید همون مهمترین خوبی که داشت پشتیبانی عالی بود که همیشه در دسترس بود.

یادمه یکی از محصولات خارجی برای شرکتي ..... که توی یکی از ادارت دولتی تهران نصب کرده بودن به خاطر اینکه با یکی از محصولات ایرانی سینک شده بود و زیر ساخت شبکه شون هم مشکل داشت و اصلا ربطی به اون UTM نداشته زمان یک هفته دقت کنید یه هفته مداوم شب و روز به سایتشون ریموت زده بودن و تیم فنی اون شرکت داشتن یکی از معقوله های روت ش رو درست میکردن بدون هزینه.ایا اینجوری پشتیبانی میدن؟؟؟؟؟

از دوستان خواهش میکنم تبلیغات رو اینجا نگذارن و یا اگه میگن حداقل دلیل فنی بزارن اقا این دستگاه این رو داره فلان نداره یا کمتر داره یا حداقل محصولی مثل فورتیگیت-جونیپر-سیسکو و.. اینا رو دارن اینم داره

موفق باشید و سربلند...

دوست عزیز صحبت های شما خیلی منطقی و خوبه
من فکر میکنم شما توی بخش فنی utm کارکردید و یا اینکه دارید کار میکنید که نقاط ضعف معمول utmها رو میدونید.
در مورد اینکه توی تبلیغات معمولا امکانات بزرگ نمایی میشه اصلا هیچ شکی نباید کرد گفته شما کاملا منطقیه که تماما کار این بازاریاب ها و مسئولای فروشه که معمولا فنی ها باهاشون نمیسازن!
البته این اتفاق برای محصولات خارجی هم میفته ها ولی تو ایران دیگه خیلی بزرگ نمایی میشه!
در مورد گواهینامه ها خواستم یه موردی رو بگم که این محصول گواهینامه پدافند غیرعامل و مرکز تحقیقات رو داره.
راستی در مورد ترافیک عبوریش هم بد کار نکردیم، فکر میکنم ارزونترین محصولمون باید 2-3 تومن باشه که ترافیک عبوریش 25-30 mb هست که البته بخاطر ضعیف بودن سخت افزار بعضی امکانات غیر لازم رو روش نداره!
راستی از شما میخواستم اگه توی این زمینه کار کردید، برای پیشرفت اینجور محصولات ایرانی ما رو راهنمایی کنید.
باتشکر
پاسخ
سپاس شده توسط شیشه بری
با سلام خدمت شما

نقل قول:داشتم سرچ میکردم توی گوگل در مورد utmایرانی که دیدم سایت شما تو صفحه اول گوگل اومده و یه بحثی هم در مورد دستگاه ما انجام دادن! سریع عضو شدم تا بیام به سوالاتون جواب بدم!

اول از همه تشکر میکنم از این که به عنوان یک نیروی فنی وقت گذاشتید تا پاسخ دوستان را بدهید و حضور شما را در انجمن خوش امد میگویم امیدوارم بتوانیم در کنار هم ساعت خوبی را داشته باشیم و استفاده کنیم از مطالب گفته شده و به حقیقت برسیم

نقل قول:سلام.
من یکی از اعضای گروه فنی irongate هستم.
اگه سوالی هست بفرمایید؟

بحث سوال نیست امکانات که مطرح میشود حقیقت گفته شود و مقایسه فنی انجام شود  من  فقط میگویم چرا فقط تبلیغ بدون بحث فنی ؟!!
همکاره بازاریاب که پست ارسال کردند ایشان صرفا امده فقط میگوید به به خیلی خوبه بیاد بخرید فقط تبلیغ میکنند ما خیلی خوشحال میشویم وقتی جایی میرویم با دلیل و مدرک بگوییم مثلا فلان محصول ایرانی خوب است چیزی کم از محصول خارجی ندارد و همچنین مثلا اگر محصول خارجی فلان امکان را دارد و محصول ایرانی ندارد به جای آن ما مثلا یا احتیاج نداریم (با دلیل فنی) یا مثلا میشود ازش صرف نظر کرد (با دلیل فنی)

نقل قول:جواب شمارو که خوندم احساس کردم شما وارد کننده یا دلال خرید و فروش محصولات خارجی به ایران هستید که این همه ازشون دفاع میکنید؟

من دلال نیستم فروشنده هم نیستم (واقعاتوهین امیز بود من اگر دلال بودم اینجا نبودم و اگر میخواستم تبلیغ کنم نمیزاشتم کسی اینجا درباره محصول ایرانی حرف بزنه خیلی راحت پست را پاک میکردم و در بعضی قسمت ها محصول ایرانی را تبلیغ نمیکردم )فقط کمی به امنیت علاقه مندم همین
دانش فنی خاصی هم ندارم دفاع میکنم چون نصبت به UTM ایرانی ..... و ..... با مشابه خاجی مثل .... و ... که کار کردم بیشتر از اون راضی بودم چون سر من کلاه نذاشتن شاید بهتره بگویم از بعضی از محصولات ایرانی که ببخشید به ما انداختن دلم پره همین مطمئن باشید توی سازمان .... شرکت ایرانی ...  فروشنده UTM ....خیلی به بنده پیشنهاد خوبی داده بودن که محصول ما را بفروش پورسانت خیلی خوبی میدیم (من کارم فروش نیست)

نقل قول:ولی از این بابت که محصولات ایرانی ضعیف تر از محصولات خارجی اند هیچ شکی نداشته باشید

من نگفتم کی ضعیفه کی قویه تبلیغ همکارتان را بخوانید متوجه میشوید من میگویم چرا بدون دلیل فنی بحث میکنید بگوید مثلا ما فلان امکان را داریم واقعیت را بگویید همین
مگر ما بدمان میاید توی جلسات فنی سازمانی تبلیغ محصول ایرانی را بکنیم ؟ (بر اساس واقعیت ... ) خود ما شرکت داریم محصول ایرانی داریم داریم میفروشیم چرا ارز را از کشور خارج کنیم اگر محصول خوب ایرانی است ؟!!

نقل قول:ولی اگه سوال رو یه بار دیگه بخونید این بوده که «یکی ایرانی و یکی خارجی» توی ایرانی ها شاید محصول ما بد نباشه!

خیلی فکر کنم از سوال اولیه دور شده باشیم به هر حال مشکلی نیست

من خیلی خوشحال میشوم که یکی یکی امکانات UTM ها را برسی کنیم تک تک و شما مثلا بفرمایید با دلایل
که ما این امکان را داریم و بابت این حرف مدرک داریم مثلا تست آزمایشگاهی یا ... دسترسی Remote یا فیلم سند مدرک که میتوانید ببینید

نقل قول: البته قطعا شرکت های رقیب هم امکانات خوبی دارن. بعضی جاها ما از اونا بهتریم و بعضی جاها اونا از ما بهترن!

این خیلی عالی است بگویید مثلا فلان رقیب ما این امکان را ندارد و ما داریم یا مثلا فلان رقیب داره تو این ضمینه بهتر کار میکنه دلایل ما هم این ها است که مثلا چرا ما کار نمیکنیم یا ...

نقل قول: در مورد پشتیبانیشم خیلی زیاد اغراق شده و اتفاقا ما پشتیبانی خوبی نداریم (به نظر خودم!)
من همیشه طرف دار صداقت هستم خوب این این مشکل است که پشتیبانی مشکل داره امیدوارم زود تر حل بشه این را هم قبول دارم که برای شرکت ها پشتیبانی هزینه خیلی زیادی داره  ولی مطمئنا شما امکاناتی هم دارید که بتوانید با دلایل فنی آنها را مطرح و دفاع کنید خوشحال میشوم نقاط ضعف و قدرت را با هم مطرح کنید مخصوصا با محصولات دیگر

نقل قول:فقط مزیتمون نسبت به دیگران و محصولات خارجی قابلیت customize محصول به دلخواه مشتری و اضافه کردن امکانات باتوجه به نیاز مشتری است.
چند تا سوال برای بنده مطرح شد

۱ : قابلیت customize کردن چقدر مورد استفاده است ؟!!! مثلا آیا امکانی هست که مثلا شما در Cisco یا Juniper  نداشته باشه بعد شما اضافه کنید !!! (دوباره نگویید تبلیغ میکنه من با این دو محصول خیلی کم کار کردم ادعایی هم ندارم !!! تبلیغ هم نمیکنم)

۲ : آیا دیگر محصولات ایرانی قادر به customize کردن محصول خود نیستند (تا جایی که بنده میدانم همه میگفتند بله این امکان هست )

ببخشید من پست دوستمون را هم جواب میدهم البته خود ایشان هم خوشحال میشویم نظراتشان را بدانیم
نقل قول:در مورد اینکه توی تبلیغات معمولا امکانات بزرگ نمایی میشه اصلا هیچ شکی نباید کرد گفته شما کاملا منطقیه که تماما کار این بازاریاب ها و مسئولای فروشه که معمولا فنی ها باهاشون نمیسازن!
البته این اتفاق برای محصولات خارجی هم میفته ها ولی تو ایران دیگه خیلی بزرگ نمایی میشه!

مشکل اصلی ما همینجاست در مورد محصولات .  ما از نیروی های فنی میخواهیم پاسخ بدهند انها معمولا واقعیت را میگویند در مورد محصولات خارجی ما با این مشکل کمتر مواجه بودیم اما خوشحال میشوم در مورد مخصوصا سیسکو یا جونیپر مثال بزنید که در تبلیغات مثلا فلان جا ( چند نمونه در ادمه اوردم سند قابل ارئه) گفته ما این امکانات را داریم یا فلان است بد بزنه زیرش .... مثل مثال های زیر

نقل قول:در مورد گواهینامه ها خواستم یه موردی رو بگم که این محصول گواهینامه پدافند غیرعامل و مرکز تحقیقات رو داره

خیلی خوشحال میشومی در مورد این گواهینامه ها بیشتر توضیح دهید و بفرمایید ما این تست ها را گذرانده ایم و جواب این بوده که به ما این گواهینامه را داده اندو خیلی خوشحال میشویم توضیح دهید تیم برسی کننده چه اشخاصی بودند و صلاحیت علمی انها برای تست از طرف کجا تایید شده
و لطفا توضیح دهید مثلا فلان تست ها انجام شده و نتایج یه اینصورت بوده که همین تست در مورد دیگر محصولات جواب هایی فلان را داشته

نقل قول:راستی در مورد ترافیک عبوریش هم بد کار نکردیم، فکر میکنم ارزونترین محصولمون باید 2-3 تومن باشه که ترافیک عبوریش 25-30 mb هست

در چه حالتی این Throughput را دارد همه ماژول ها فعال یا فقط مثلا فایروال
مثلا ASA 5505  
ظرفیت پذیرش فایروال : 150 Mbps
ظرفیت پذیرش V/P/N :100 Mbps
ظرفیت IPSec V/P/N peers : 10
ظرفیت SSL V/P/N peers : 10
ظرفیت اتصالات و Session ها : 10000

همین اعداد در مقابل ASA5510
Firewall Throughput  :  Up to 300 Mbps

این ها را مثالی عرض کردم برای این که بهتر بتوانیم با هم مقایسه کنیممن فروشنده نیستم و الان نمیدانم حدودا با توجه به نوسانات قیمت دلار قیمت این فایروال ها چقدر است

نقل قول:سخت افزار بعضی امکانات غیر لازم رو روش نداره!

میشه در مورد این امکانات غیر لازم بیشتر توضیح بدهید با تشکر

با تشکر از شما امیدوارم بتوانیم به پیشرفت محصول ایرانی کمکی هرچند کوچک کرده باشیم

موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط علیرضا حر ، علی عرفانی ، شیشه بری
(05-14-2013, 04:09 PM)irongate نوشته: دوست عزیز صحبت های شما خیلی منطقی و خوبه
من فکر میکنم شما توی بخش فنی utm کارکردید و یا اینکه دارید کار میکنید که نقاط ضعف معمول utmها رو میدونید.
در مورد اینکه توی تبلیغات معمولا امکانات بزرگ نمایی میشه اصلا هیچ شکی نباید کرد گفته شما کاملا منطقیه که تماما کار این بازاریاب ها و مسئولای فروشه که معمولا فنی ها باهاشون نمیسازن!
در مورد گواهینامه ها خواستم یه موردی رو بگم که این محصول گواهینامه پدافند غیرعامل و مرکز تحقیقات رو داره.
راستی در مورد ترافیک عبوریش هم بد کار نکردیم، فکر میکنم ارزونترین محصولمون باید 2-3 تومن باشه که ترافیک عبوریش 25-30 mb هست که البته بخاطر ضعیف بودن سخت افزار بعضی امکانات غیر لازم رو روش نداره!
راستی از شما میخواستم اگه توی این زمینه کار کردید، برای پیشرفت اینجور محصولات ایرانی ما رو راهنمایی کنید.
باتشکر

سلام و عرض ادب خدمت شما و همه ی دوستان امیدوارم خوب باشید

ممنون از وقتی که گذاشتید.خوشحال میشیم یکی از نیرویهای فنی شرکتها که در متن کار config و Develop این جور دستگاهها هستن یه بررسی دقیق و جامعه رو روی این محصول داشته باشم.

البته چون شاید بخوایم از صفر شروع کنیم جالبه برام که شما تعریفی از UTM ارایه کنید.این محصولات باید یه ویژگیهایی داشته باشن و بعد بیام سره محصولات ایرانی و...
من هم خیلی خوشحال میشم که محصولات ایرانی که ساخت هموطنان خودم هست رو استفاده کنم.درسته شاید همه بگیم مثلا دستگاه فلان خارجی از همه بهتره ولی بنده وقتی داشتم بررسی میکردم خیلی از UTM های بزرگ به دلیل تحریم و عدم پشتیانی خوبشون برای ایران کنار میرفتن و البته خیلی هم خوشحال کنندس که روزی همه دیگه از محصولات ایرانی استفاده کنیم .اینکه اونا پدر علم هست درست ولی شاید در بزرگترین شرکتهای دنیا ایرانی ها در پستهای خیلی مهم قرار دارن.مثلا یه جا خوندم 200 نفر از کارکنان ناسا ایرانی هستن.کاش این افتخارات در ایران بودن و در یکی از شرکتهای ایرانی ولی به هر حال قطعا شرکتهایی که به ساخت این محصول دست پیدا کردن توان فنی خوبی داشتن.

به هر حال خوشحال میشم بحث فنی رو باهم شروع کنیم و به جمع بندی برسیم.در ضمن این پست بنده شروع کردم ali-sh (نام کاربری قدیمی) و این دوستان گرامی بودن که لطف کردن جواب دادن تا رسیدیم به اینجا . کسی نمیتونه توی این تاپیک دلال یا... باشه.
اول از استاد، یاد آموختیم
پس، سویدای سواد آموختیم

منتظر نظرات و پستهای خوب همه ی دوستان در مباحث فنی هستیم تا دوستانی که این پست رو میخونن با دید باز نسبت به نیاز خودشون تصمیم بگیرن.شاید در خیلی از موارد کار ما با یه کانفیگ ساده حل بشه ولی به دلیل عدم شناخت نیازمون و یا شناخت دستگاه مقابل دست به خرید دستگاهی میزنیم که خیلی از ویژگیهاش بی استفاده میمونه.

موفق باشید و سربلند

پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، علیرضا حر

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان