رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پشتیبان گیری از تنظیمات هاستهای esxi
چرا باید از تنظیمات ESX پشتیبان تهیه کرد در حالی ظرف 5 دقیقه میتوان یک هاست esxi را مجددا از اول نصب کرد؟
این تنظیمات شامل موارد زیر هستند
1-Vswitch و تنظیمات آن
2-تنظیمات Datastore ها
3-تنظیمات multipathing
4-کاربران و گروههای کابری
5-اطلاعات لایسنس
و مواردی از این دست
به هر حال بازگرداندن همه آنها به شکل قبل بیش از 5 دقیقه زمان نیاز دارد

راه حل کلاسیک تهیه پشتیبان از تنظیمات ESXi دستور vicfg-cfgbackup به صورت زیر است

vicfg-cfgbackup -s -server 192.168.168.168/tmp/my_backup
برای بازگرداندن پشتیبان هم به شکل زیر عمل میکنیم . فرضا به دلیل اشتباه پاک شدن یک Vswitch نیاز به بازگرداندن تنظیمات قبلی داریم

vicfg-cfgbackup -l -server 192.168.168.168/tmp/my_backup

ابزاری رایگان برای تهیه پشتیبان از تنظیمات هاستهای ESXI پراکنده و پایگاه داده Vcenter

کد:
http://slymsoft.com/download/vSphere+Con...up+1.4.zip
[عکس: 0-conf-backup.png]

لازم به ذکر است برای استفاده از هر دو روش vCLI بایستی از پیش نصب شده باشد

در صورت بهره گیری از لایسنس Enterprise plus میتوان از Host profiles نیز استفاده کرد منتها موارد زیر تحت پوشش قرار نمیگیرند:
*لایسنس
*پالیسیهای VDS
*iSCSI
*Multipathing

منبع
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط
مرسی از حسن توجه مدیر محترم سایت.
چند تا مطلب :
این اسم مستعاره بنده هستش که همه جا ازش استفاده میکنم و فکر نکنم زیاد مهم باشه. تو گوگل سرچ کنید متوجه میشید.
ولی در رابطه با دروغ , کجای حرف من کذب بود؟
ابتدا به ساکن برای مجموعه خودمون احساس نیاز شد و تهیه کردیم,پس میشه گفت برای مجموعه خودمون تهیه کردیم.
و بعد تصمیم به تجاری کردن محصول گرفتیم. و اینکه به درد ما خورد هم واقعیته.چون کاملا فارسی هستش و کلی فیچر عالی داره و دانش فنی انچنانی نمیخواد. کاملا بومی هستش.
ایا این بهتر نیست به جای استفاده از محصولات خارجی که مسایل فنی بالا رو طلب میکنند و ممکنه پشتیبان گیری به صورت کامل انجام نگیره یا ناقص باشه, از محصول کاملا بومی backup ,که  پشتیبان گیری به صورت کامل و راحت انجام  میده  و نیازی به لایسنس نداره استفاده بشه؟! بنده به عنوان یک ایرانی از شما انتظار نداشتم اینطور برخورد کنید. هر چند شما مدیر هستید و هر چی نظر شما باشد همان است.
و برای این گفتم دستشون درد نکنه چون بنده تو این پروژه دستی نداشتم. همکاران محترم بنده این کار رو به این شکل زیبا به سرانجام رسوندن.
و اینکه بنده بازاریاب نیستم.مدیر بازاریاب نیستم.
در هر صورت اگر صلاح میدونید بنده دوباره لینک رو در اختیار عموم قرار بدم.
با تشکر.
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

منظور شما از این که لایسنس نداره چیست ؟ رایگان است ؟ آیا متن باز است ؟

من برای مجموعه خودمان خیلی نرم افزار مینویسم چون خودم انجا هستم معمولا خیلی به درد مجموعه خودمان میخوره چون پشتیانی آنلاین همنجا است مشکلی باشه سریع رفع میکنم

ولی نمیام بگم من یک شرکت جدا هستم میگم محصول خودمه و خودم دارم استفاده میکنم راضی هستم

نقل قول:من یه نرم افزار برای مجموعه خودمون تهیه کردم که از ماشین مجازی تحت ESXi بک اپ میگیره.
کاملا فارسی و قابلیت Restore کردن و کلی قابلیتهای دیگه هم داره.

لینکش اینه :

کاملا از این نوشته مشهود است که
شما یک مشتری از یک شرکت دیگر بودید که از این شرکت خرید کردید
بله میشود ادم محصول خودش را بخره ولی ترجمه یک جمله عمومی آن اهمیت دارد
نقل قول:ابتدا به ساکن برای مجموعه خودمون احساس نیاز شد و تهیه کردیم,پس میشه گفت برای مجموعه خودمون تهیه کردیم.
این حرف را از اول بزنید چرا جوری صحبت میکنید انگار یک شرکت جدا گانه هستید !!!
نقل قول:و بعد تصمیم به تجاری کردن محصول گرفتیم. و اینکه به درد ما خورد هم واقعیته.چون کاملا فارسی هستش و کلی فیچر عالی داره و دانش فنی انچنانی نمیخواد. کاملا بومی هستش.

گروه موج سازان همیشه از محصولات بومی حمایت کرده لینک همایت ها مشخص است ولی با قوانین خودش
نرم افزار های رایگان
متن باز
نرم افزار های آزاد
و ..
نقل قول:ایا این بهتر نیست به جای استفاده از محصولات خارجی که مسایل فنی بالا رو طلب میکنند و ممکنه پشتیبان گیری به صورت کامل انجام نگیره یا ناقص باشه, از محصول کاملا بومی backup ,که  پشتیبان گیری به صورت کامل و راحت انجام  میده  و نیازی به لایسنس نداره استفاده بشه؟!

من توی سایت شما گشتم لینک دانلود پیدا نکردم
اگر نه نرم را دانلود میکردم تست میکردم میدیدم خوب است به دیگر دوستان هم پیشنهاد میدادم
ولی احساس کردم نرم افزار فروشی است (با توجه به صحبت خودتان یک محصول تجاری است فکر نکنم اشتباه کرده باشم)

نقل قول:بنده به عنوان یک ایرانی از شما انتظار نداشتم اینطور برخورد کنید.

به عنوان یک ایرانی از محصولات واقعی حمایت میشه نه تبلیغات آنها ما نرم های متن باز یا آزاد را بسیار حمایت کردیم  ولی چیزی را که نه دیده ایم نه تجربه کرده ایم نمیتوانیم به دروغ از آن حمایت کنیم بگوییم خوبه عالیه برید بخرید

نقل قول: هر چند شما مدیر هستید و هر چی نظر شما باشد همان است.

اگر اینطور بود تا الان پست های شما را پاک کرده بودم اعتقاد به آزادی بیان دارم و اینجا همه میتوانند به آزادی حرف خود را بزنند ولی راست و حقیقت اینجا هستم برای نظم و مدیریت نه برای قلدر گیری و اعمال زور و اجرای نظر های شخصی موج سازان آزاد بوده و خواهد بود ...

نقل قول:و برای این گفتم دستشون درد نکنه چون بنده تو این پروژه دستی نداشتم. همکاران محترم بنده این کار رو به این شکل زیبا به سرانجام رسوندن.
و اینکه بنده بازاریاب نیستم.مدیر بازاریاب نیستم.
در هر صورت اگر صلاح میدونید بنده دوباره لینک رو در اختیار عموم قرار بدم.

واقعا جای تبریک داره و امیدوارم مدیر عامل شما قدر شما را بداند که یک کارمند به این خوبی داره
که بدون چشم داشت همینجوری نشسته توی انجمن های مختلف
از جمله سیسکو این پرشین و پرشین نتورک و موج سازان و ... داره تبلیغ کاری را میکنه که هیچ سودی براش نداره
و همینجوری چون خودش استفاده کرده و خوب بوده داره این همه توی همه انجمن ها کپی میکنه و پی گیری میکنه که نتیجه چی شد

خدایش من بودم یک حقوق در نظر میگرفتم ...

تا زمان مشخص نشدن وضعیت تبلیغاتی بودن یا نبودن لطفا از قرار دادن لینک خود داری کنید
از این که وقت گذاشتید برای شفاف سازی تشکر میکنم

با تشکر از شما
پاسخ
سپاس شده توسط
دوست عزیز بنده از شما کمال تشکر رو دارم.
مرسی از حسن توجهتون
دقیقا  نرم افزار فردا پشتیبان برای اینکه یک نرم افزار اپن سورس خارجی نیست که با فارسی سازی و اضافه کردن اپشن انتخاب زبان(English,فارسی) ! ,یک نرم افزار تجاری محسوب میشه.
و خوب بودنش رو هم قبل از خرید ,مشتریان میتونند با گرفتن نسخه تست و کار با اون تایید کنند.
این نرم افزار کامل از بیس نوشته شده.بدون کپی برداری از نسخه خارجی خاصی.
سپاس
پاسخ
سپاس شده توسط
سپاس بسیار از حسن توجه شما مدیر محترم.
ولی لکن منظور بنده از کامنت قبلی این بود که من حرف کذب نزده ام.
درسته این نرم افزار تجاری هستش. ولی برای این میگم خوبه چون خوبه.و ما این رو از کسانی که کار کردند شنیده ایم.
و اینکه این برنامه نسخه تست داره. و در صورت رضایت مشتری نسخه تحویل داده میشه. نمیخواهیم مجموعه ای را به مشتری بدیم که رضایتی از بابت اون وجود نداشته باشه.
و من از انجا این لینک رو گذاشتم چون رِیت شما بالا بود  و گفتگوها بسیار.
قیمت این نرم افزار در خارج از مرزهای این مرز و بوم حداقل 15 برابر میباشد, ولی نرم افزار تهیه شده بدون نیاز به لایسنس ESXi هستش و با apiهای بدون لایسنس  ESXi هم کار میکنه.
این نرم افزار یک اپن سورس نیست که فارسی سازی شده باشد. بلکه یک نرم افزار از بیس نوشته شده هستش.
و در آخر هم در صورتی که مدیر محترم صلاح بدانند لینک رو در اختیار عموم قرار بدهیم.

پ.ن : امیدوارم این سخن بسیار زیبا و شیوای شما در کامنت اخرتون رو مدیر محترم ما هم ببیند و تاثیرات از نوع خودش را بگذارد !
با تشکر.
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوستان گرامی

خارج از اینکه این پست میتونه توی فروم باشه یا نه ... یه نکته ای بود که خواستم عرض کنم

دوست عزیز چه در جایگاه یه بازار یاب یا مشتری یا کارمند یا برنامه نویسی و یا هر عنوان دیگه که من نمیدونم هستید بهتره برای معرفی یه محصول ویژگیهاش رو بگیم نه اینکه این خوبه . شما روی چه حساب میگید این خوبه؟؟؟
ایا یه مقایسه ای با یکی از نرم افزارهای خارجی داشتید توی فروم؟
کل مجموعه های نرم افزاری که نام بردید ( esxi و...)  ساخت ایران نیستن!!!!!! علمش هم در اختیار اونطرف هست 

پس

به طور معقول نرم افزار پشتیبان گیری که اونطرف (سازنده) میسازه بهتر عمل میکنه چون میدونه چی داره مینویسه

مگر اینکه

یا شما هم به اون علم رسیده باشید و یا ویژگیهای نرم افزارتون(سرعت-قدرت-قیمت-پشتیبانی-امکانات و..) باعث بشه من به جای نرم افزار خارجی از نرم افزار شما استفاده کنم
دلیل اینکه برای سیستم شما که میکنه و خوب جواب داده دلیل نمیشه توی سیستم منم درست کار کنه چون برای مجموعه ی خودتون نوشتید فکر کنم
نرم افزار شما چی ویژگی داره که این نرم افزاری که معرفی کردن نداره؟؟؟؟

موفق باشید و سربلند....

پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی
با سلام دوست عزیز و گرامی,ادمین آزمایشی
سپاس از حسن توجه شما

من نگفتم خوبه,گفتم به درد ما خورد.
نرم افزار فردا پشتیبان طوری تهیه شده که به راحتی میتواند بر روی هر سروری کار کند.
من ویژگی ها رو از دیروز دارم میگم.خوشحال شدم که باز هم شما پرسیدید. برخی عبارت اند از(برای مثال در مقایسه با محصول خارجی ویم)  :
- ویم   esxi free را بکآپ نمی گیرد که اکثر esxi ها در ایران free هستند.(http://www.veeam.com/blog/veeam-and-free-esxi.html)
2- ویم از api های esxi استفاده می کند ولی ما در این محصول از آنها استفاده نمی کنیم و در نتیجه محدودیتهایی را که vmware اعمال می کند را دارا نیستیم.
3- در مواقع اضطراری قابلیت ارسال کارشناس را داریم که ویم ندارد
4- نرم افزار ما دارای رابط کاربری کاملا فارسی که هر کاربری به راحتی می تواند از آن استفاده کند
5- پشتیبانی 24 ساعته
6-قیمت ارزانتر
و ...
من لینک محصول رو گذاشته بودم که توش توضیحاتی ایراد شده بود.به صورت کم گوی و گزیده گوی.
ولی ادمین محترم لینک رو از پاک کردند.
هر سوال دیگه ای داشتید من در خدمتم.
و اینکه من کامنتت اول هم ادیت میکنم و اینکه به درد میخوره یا نمیخوره موکول میکنم به نظر کاربران گرامی.
و اگر صلاح دونستید لینک رو انتشار بدهید.

با سپاس
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

من بازم هم تاکید میکنم ما داریم از نرم افزار های آزاد و متن باز حمایت میکنیم

شما اینجا را مشاهده کنید

نرم افزار هایی که با ما صحبت شده و حمایت کردیم
مثل
سیلیکون،ابزاری آزاد،متن‌باز و ایرانی برای مدیریت دیسک‌های نوری
ذکر (نرم‌افزار)
نرم افزار حسابداری امیر
چغوک (نرم‌افزار)

شما جوری میفرمایید
نقل قول:این نرم افزار یک اپن سورس نیست که فارسی سازی شده باشد. بلکه یک نرم افزار از بیس نوشته شده هستش.
مگر ما نرم متن باز ایرانی نداریم !!!

بگذریم دیگر نمیخواهم این بحث را ادامه دهم

اگر شرایط زیر را قبول دارید لینک دانلود را قرار دهید

توضیح کامل تفاوت نسخه آزمایشی با نسخه اصلی محدودیت ها به صورت کامل نوشته شود
لینک مستقیم دانلود (تاکید میکنم مستقیم دانلود) نسحه آزمایشی

افراد دانلود کنند استفاده کنند در صورت علاقه با شما تماس خواهند گرفت

موفق باشید
پاسخ
حتما و سپاس از حسن نظر مجدد شما.
بنده نرم افزار تست رو تا چند روز آینده در سایت قرار میدم.
و خواهش دارم این پست رو نبندید.
تا من لینک رو در اختیار دوستان همراه با جزییات قرار بدهم.
با تشکر
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام دوباره خدمت دوستان و ادمین گرامی
دوستان لینک دانلود آزمایشی نرم افزار فردا پشتیبان با محدودیت دو ماهه بر روی سایت قرار گرفت.
همینطور لینکی به منظور پرسش و پاسخ و همچنین برخورد مشکل با نرم افزار ایجاد شد که کاربران میتونند در اونجا مشکلات و سوالاتشون رو مطرح کنند.
لینک سایت تولید کننده : شرکت فردا فراز فاوا
لینک محصول تولید شده : فردا پشتیبان
ممنون میشم دوستان هم نظراتشون رو در اینجا برای ما بگن تا استفاده کنیم.
با تشکر
پاسخ
سپاس شده توسط