رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حل مشکل کاهش سرعت نرم افزارها پس از join شدن(AD)
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان

امیدوارم خوب باشید

یکی از مشکلاتی که پس از join کردن سیستم به Active Directory مشاهده کردم این بود که سیستم ها به شدت توی لود نرم افزارها کند میشن

مخصوصا نرم افزارهایی مثل Autocad وغیر حتی word !!!!

به دنبال این بودم که چطوری میشه این مشکل رو رفع کرد که دیدم زیر سره IE هست!!!!!!!!!!!!دی:

این مورد رو تست کردم و جواب داد برای این کار این مراحل رو انجام بدید (در واقع برخی تیک های امنیتی رو برمیدارید(فکر کنم))

فرقی نمیکند کدام نرم افزار کند کار میکند برای این کار این مراحل رو انجام بدید تا سرعت لود نرم افزارها بهتر بشه

IE (اینترنت اکسپلورر) رو باز کنید

TOOls>Internet option> advanced

بعد در لیستی که روبروی شماست به قسمت security بروید و سه تیک Check رو بردارید

check for publishers....
check for server...
check for signatures...

و بعد ok و تمام.

چیزی که من میدونم در واقع غیرفعال کردن چک لیستهای امنیتی هست!!ولی مهمه اینکه کار میکنه و خیلی جواب میده

امیدوارم مفید باشه

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی
با سلام خدمت شما

جا داره تشکر خاصی بکنم از این که لطف میکنید و تجربیات خود را در اختیار دیگر دوستان قرار میدهید

سوالی که برای من پیش امد این است که app های شما remote هستند مثلا با XenApp یا نه لوکال هستند ؟
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط
(01-03-2013, 06:16 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما

جا داره تشکر خاصی بکنم از این که لطف میکنید و تجربیات خود را در اختیار دیگر دوستان قرار میدهید

سوالی که برای من پیش امد این است که app های شما remote هستند مثلا با XenApp یا نه لوکال هستند ؟

با سلام و عرض ادب

راستش من برای لوکال میخواستم و این رو روی سیستمی که نرم افزارها به صورت لوکال نصب شده بودند تست کردم که جواب داد و سرعت هم خیلی فرق میکنه ولی

فکر میکنم روی XenApp هم باید کار کنه چون توی سرچام به این فرومها هم برخورد میکردم .

موفق باشید

________________________________________________________________________________________
اگر گویی که بتوانم ,قدم در نه که بتوانی اگر گویی که نتوانی, برو بنشین که نتوانی
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام و عرض ادب

در xenapp هم تست شده که جواب میده

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما

سوالی که برای من پیش امده بحث ربط مثلا Word به IE است xenapp شاید ربط داشته باشه ولی word یا فوتوشاپ ربطش را متوجه نمیشوم این خیلی عالی است که شما این راه را پیدا کرده اید ولی دنبال این موضوع هستم چرا ؟
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط
(01-04-2013, 08:04 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما

سوالی که برای من پیش امده بحث ربط مثلا Word به IE است xenapp شاید ربط داشته باشه ولی word یا فوتوشاپ ربطش را متوجه نمیشوم این خیلی عالی است که شما این راه را پیدا کرده اید ولی دنبال این موضوع هستم چرا ؟

سلام و عرض ادب

راستش این راهکار بیشتر روی همون بحثxenapp جلو میره و من هم توی اون فروم ها بود که داشتم سرچ میکردم و این رو دیدم که البته روی لوکال هم کار میکنه که خیلی هم به نظرم غیر منطقی نیست بلاخره شما الان تحت امر سرور شدید(AD).هر چند این ویژگی بیشتر برای نرم افزارهای .net هست ولی خوب من تاثیرش روی نرم افزارهای غیر .net رو هم تا حدودی دیدم. در واقع این چک لیست وقتی نرم افزار میخواد اجرا بشه میخواد از طریق سرور و وصل شدن به crl.microsoft.com یه سری امضاها و لایسنس ها و.. خودش رو چک کنه که حدودچند ثانیه طول میکشه که اگه نرم افزار سنگینتر و فول نصب شده باشه باز بیشتر طول میکشه که در واقع با برداشتن این چک لیستها بهش میگیم دیگه نمیخواد چک کنی و زمانی رو برای وصل و چک هدر بدی.حالا این تنظیمات رو توی ie میتونیم انجام بدیم یا
Open User Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Internet Explorer > Internet Control Panel > Advanced Page.
و یا جاهای دیگه مهم اینکه به این تنظیمات برسیم و غیر فعالش کنیم!!!

من همین قدر ازش میدونستم باز اگه چیز بهتری رو دیدید بفرمایید.

این لینک بهتر توضیح داده امیدوارم راهگشا باشه

موفق باشید

________________________________________________________________________________​​________
اگر گویی که بتوانم ,قدم در نه که بتوانی اگر گویی که نتوانم, برو بنشین که نتوانی
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، morteza ghaem