رتبه موضوع:
  • 1 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالات روز مصاحبه (امریه اموزش پرورش)
سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز

امیدوارم خوب باشید

بالاخره هر چی باشه روزی میاد که یه پسر باید دنبال کارای سربازی و... بیافته که شاید همه تجربشو داشته یا بعدا بدست میاریم

سوال من در مورد سوالات مصاحبه برای اموزش پرورش هست؟لطفا دوستانی که این مرحله رو رد کردن یه کمکی بدن!!!!!

من رشته ی کامپیوتر هستم.ایا سوالات از نحوه ی نصب ویندوز (دی)، راه اندازی سرور، سایت و مباحث شبکه و امنیت و از این چیزاست؟!!!!!!!109...

یا قراره سوالات عقیدتی 30یا30 بپرسن؟؟؟ ایا دوستان تجربه ای دارن؟؟؟
پاسخ
سپاس شده توسط majid69
با سلام خدمت همه ی دوستان

فرصتی شد تا در مورد سوالات و نحوه ی مصاحبه یه توصیفی داشته باشم شاید دوستانی مثل خودم من(قبلا) نیاز داشته باشن که یه دیدی داشته باشد

چند مورد که به نظرم باید در مورد مصاحبه بدونید

تعداد سوالات برای من تقریبا حدود 50 تا بود که بیش از 90 درصدش سوالات فقهی و کشور و یکی دو سوال هم درباره ی رشته تحصیلیم(کامپیوتر ) پرسیدن

کلا جو دوستانه ای هست

اما چی بخونیم و چیکار کنیم
1-ابتدا به تیپ تون یه سرو سامونی بدید.و با عرف جامعه جلو برید مثل یه فرد عادی اگه جایی که شرکت میکنید حساس هستن باز بسته با سلیقه و موقعیت خودتون

اما نکته ی مهمی که باید بدونید اینکه چی قرار بپرسن و چیکار باید بکنید

سعی کنید درست محکم صحبت کنید.خیلی با فرد سوال کننده نه پسرخاله بشید و نه خیلی ازش فاصله بگیرید.سعی کنید اگه جایی رو نمیدونم و بهتون گفت قبول کنید و قبول کردنتون از روی تفکر باشه .چون یه فرد حرف گوش کن در یه اداره خیلی به درد میخوره 

اما سوالات چی هست؟؟

ابتدا سوالات مربوط به رشتتون(البته ممکنه این سوالات رو اخر بپرسه): من در مورد رشته ی خودم میگم فکر نکنید قراره ازتون تنظیمات پیشرفته ی san رو بپرسه و توی جیبش یه سرور در بیاره بگه برام کانفیگ کن!!!!! سعی کنید اصلاحاتی که پیش پا افتاده هست و اکثر میدونن رو بلد باشد.مثلا در رشته ی من مواردی مثلا  IT یا ...چون شما رشتتون این پس از قسمتهای پیشرفته که البته قرارم نیست بپرسن بر میاید ولی اگه از چیزای بیس رشتتون اطلاعی نداشته باشید فکر میکنن هیچی دیگه بلد نیست/این بیشتر برای دوستانی هست که وارد بازار کار شدن و مثلا مودم ADSL رو چشم بسته کانفیگ میکنن ولی نمیدونن مخفف چه کلماتی هست!!!!ولی خیلی به این قسمت حساس نباشید یکی دو سوال میپرسن که حتما میتونید پاسخ بدید.

اما سوالات فقهی -کشور؟؟
از 50 سوال حدود 48 تاش از این مورد بود.من قبول دارم که این موارد رو باید در این زندگی بیست و چند ساله دیگه باهاش مچ شده باشید ولی با یکی دو روز مطالعه میتونید به بیشتر از 80-90 درصد و حتی بیشترش هم جواب بدید

چی میپرسن:
سوالات فقهی درباره ی نماز.فروع و اصول دین.مرجع.ولی فقیه.روزه.حج و ذکرها .نمازات واجب و مستحب وممکنه ترجمه ی یکی دو ایه که در نماز میخونیدو..... هست و کشوری یا به نوعی 30 یا 30 شامل اسم افراد (وزرا-سمتهاشون-اسم افراد معروف شهرتون مثل شهردار استاندار-نماینده مجلس و ولی فقیه و امام جماعت محله تون و برخی از تاریخ های که در مراسمات شرکت کردید مانند راه پیمایی-نماز جمعه-انتخابات و...که هر فردی که توی اجتماع باشه باید این موارد کلی رو بدونه)

من چی بخونم حالا؟؟
من بهترین سایتی که میدونم لینکش رو میزارم.(اینجا)/ اول صفحاتش رو بخونید و بعد با پرداخت هزینه ی کم (2000 تومان) سوالات پی دی افیش رو اگه زمان داشتید بخونید.از سرچ اینجوری واژه های بپرهیزید سوالات امریه ی فلان جا!!! خوبه اگه این عناوین رو بخونید ولی در این موردا اگه سوالات بانک یا... رو هم بخونید میتونید به کتابداری یا اموزش پرورش و یا... پاسخ بدید. فقط زمانتون رو برای خوندن اطلاعات سایت بزارید نه سرچ واژه ی مختلف توی اینترنت که با حجم زیادی اطلاعات روبرو بشید و زمانتون صرف سرچ بشه(البته این برای کسایی هست که وقت ندارن).در نظر داشته باشید که سوالات جنبه ی فقهی کشوری عمومی دارن پس خیلی مهم نیست کدوم ارگان شرکت میکنید(نظر من).در مورد این سایت ،سایت خوبی هست و از نظر احکامی راتون میندازه. دربارهی موارد 30یاسی کشوری هم مطالبی رو داره ولی دقت کنید اپدیت باشه چون ممکنه وزیری یا.. عزل و نصب شده باشه.

با خیالی اسوده برید و جواباتون روی فکر و محکم و شمرده شمرده باشه .از ترس و استرس شدیدا بپرهیزید.و خودتون رو اروم اما نه بی خیال نشون بدید.

***این پست تجربه ی بنده در شرکت در مصاحبه امریه ی سربازی بود و ممکنه برای شما فرق کنه!!!!!

بدونید این نیز بگذرد پس هر چی که بشه شما موفقید

با ارزوی موفقیت برای شما دوستان
سلام شیشه بری دلیل بازبینی اینهای که امریه گرفتن چیه دیشب توی اخبارگفتویعنی امریه کشک ول شده؟تشکر
پاسخ
سپاس شده توسط