رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ی اپدیت ویندوز 7 و بک اپ گیری از ان
[rtl]سلام خدمت همه ی دوستان

امیدوارم خوب باشید

شاید همه نحوه ی اپدیتویندوز 7 رو بلد باشید و البته بیشتر طریقه ی غیرفعال کردن اون رو.ولی مشکلی که برای همه ی دوستان شاید پیش اومده اینکه ویندوز رو اپدیت میکنیم و پس از تعویض ویندوز باید دوباره حجم زیادی از اینترنتون مصرف بشه تا باز این اپدیتها رو بگیریم  که با یه ترفنده ساده و بک اپ گیری از اپدیتها میشه به این مشکل پایان داد.

[/rtl]
[rtl]نحوه ی آپدیت کردن ویندوز 7 و Backup گیری از Update ها[/rtl]
[rtl]اگر از ویندوز 7 اورجینال استفاده می کنید، این امکان برای شما وجود دارد که ویندوز سیستم خود را آپدیت کنید. برای این منظور مسیر زیر را دنبال کنید.[/rtl]
[rtl]START / Control Panel / System and Security / Windows Update[/rtl]

[rtl]در اینجا چون من از قسمت setting ( در سمت چپ پنجره ) "آپدیت اتوماتیک" و نیز "چک کردن برای وجود آپدیت" را غیر فعال کردم، خودم شخصاً بر روی گزینه ی Check for updates کلیک می کنم. قبل از کلیک برای چک، باید به اینترنت متصل شده باشید.[/rtl]
[rtl][عکس: 1_online.jpg][/rtl]

[rtl]ویندوز شروع به چک کردن آپدیت هایی می کنه که روی سیستم نصب نیستند. و مثلاً پیغام می دهد که 36 آپدیت وجود دارد.[/rtl]
[rtl][عکس: 2_online.jpg][/rtl]

[rtl]با کلیک بر روی گزینه ی important updates is available و Recommended update is available ، پنجره ای باز می شود که به شما اجازه می دهد که آپدیت هایی را که می خواهید دانلود و نصب نمایید، انتخاب کنید. من تیک گزینه های مربوط به برنامه ی Office را برداشته ام.[/rtl]
[rtl][عکس: 3_online.jpg][/rtl]

[rtl]بعد از انجام تنظیمات بر روی OK کلیک کنید. ویندوز شروع به دانلود فایل های آپدیت می کند.[/rtl]
[rtl][عکس: 4_online.jpg][/rtl]

[rtl]اما!!! در این مرحله دقت کنید که چه موقع مرحله ی دانلود به پایان می رسد. در واقع با پایان مرحله ی دانلود، مرحله ی نصب آپدیت ها نیز به طور اتوماتیک اجرا می شود و ما باید قبل از اینکه مرحله ی نصب آپدیت ها شروع شود، از آن ها کپی برداری کنیم. ( به عنوان نسخه ی پشتیبان).   اما چرا قبل از نصب؟؟؟؟ چون با کامل شدن نصب هر آپدیت، ویندوز قسمتی از فایل دانلود شده را پاک می کند و این فایل در برخی موارد دیگر اعتبار لازم را ندارد.[/rtl]
[rtl]بنابراین در آخرین درصد های باقی مانده پیش سیستم باشید و به محظ اتمام مرحله ی دانلود و آغاز مرحله ی Preparing to install ، بر روی دکمه ی Stop installation کلیک کنید.[/rtl]
[rtl][عکس: 5_online.jpg][/rtl]

[rtl]حال برای بک آپ گیری از فایل های دانلود شده به مسیر زیر مراجعه کنید :[/rtl]
[rtl]C:\Windows\SoftwareDistribution\Download[/rtl]

[rtl]حال با توجه به تاریخی که آپدیت را انجام داده اید، از فایل های جدید کپی بردارید. منظورم این است که : از آنجایی که نمی شود پوشه ی مذکور را بعد از هر آپدیت خالی کرد و نیز ما باید فقط از آپدیت های جدید پشتیبان گیری کنیم ( آپدیت های قبلی که ویندوز آن ها را نصب کرده، فاقد اعتبار اند )، از این ترفند استفاده می کنیم که، فایل های موجود را با توجه به "تاریخ اصلاح" مرتب می کنیم ( کلیک چپ -sort by  - Data modified  ) . سپس، مثلاً اگر تاریخ کنونی ویندوز 1/23/2012 است، از فایل هایی که امروز اصلاح شدند ( به وجود آمدند ) کپی تهیه می کنیم.[/rtl]
[rtl]این کپی ها را در فایلی دلخواه نگهداری کنید تا اگر روزی ویندوز را عوض کردید، دیگر برای آپدیت آن لازم نباشد فایل های آپدیت را دانلود کنید.[/rtl]
[rtl]بعد از این مرحله دوباره به قسمت آپدیت در کنترل پنل باز گردید. با توجه به اطمینان از کپی برداری فایل های آپدیت، بر روی دکمه ی Try again کلیک کنید. ( اگر دکمه ی  Try again مشاهده نشد، بدون آنکه لازم باشد به اینترنت متصل باشید، بر روی دکمه ی install updates کلیک کنید ). ویندوز شروع به نصب فایل های آپدیت می کند.[/rtl]
[rtl][عکس: 6_online.jpg][/rtl]

[rtl]در نهایت ویندوز را ریست کنید. در اولین ریست، قبل از خاموش شدن سیستم، ویندوز نصب فایل ها را کامل می کند. در این مرحله صبر پیشه کنید تا مرحله ی نصب تمام شود.[/rtl]
[rtl][عکس: 7_online.jpg][/rtl]

[rtl] [/rtl]
[rtl]نحوه ی استفاده از فایل های بک آپ که از آپدیت ها گرفته شد :[/rtl]
[rtl]کافی است تا فایل های کپی شده را در همان مسیری قبلی یعنی[/rtl]
[rtl]C:\Windows\SoftwareDistribution\Download[/rtl]

[rtl]کپی کنید و با مراجعه به کنترل پنل و بخش آپدیت، بدون نیاز به اینترنت، بر روی Check for updates کلیک کنید. ویندوز فایل های آپدیت را شناسایی کرده و آن ها را نصب می کند.[/rtl]
[rtl] [/rtl]
[rtl]منبع[/rtl]
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی
با سلام خدمت شما و تشکر از آموزش خوب شما

با توجه به این که این کار کمی مشکل است(البته به نظر من قطع کردن و کپی های که شاید خراب دربیاید و ...)

نظر شما راجبع استفاده از نرم افزار های مدیریت آپدیت مثل

WSUS ویندوز (شاید برای افراد مبتدی کمی سخت باشد البته میشه یک Vm ساخت تنظیم کرد دوستان استفاده کنند )

یا wsusoffline که نرم افزاری برای کار کردن ساده تر است چیست ؟ این نرم هم قابلیت ارسال به WSUS دارد هم میتواند سیستم لوکال را همراه با نرم هایی مثل آفیس به روز رسانی کند و ...

این هم فیلم آموزشی این نرم افزار برای کار بر روی windows 7 از اینجا دانلود کنید download لینک دانلود با حجم 19 مگ

مزایا و معایب را میتوانیم با هم برسی کنیم ببینم کدام بهتر است
با تشکر از شما
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط شیشه بری
با سلام و عرض ادب خدمت شما 

ممنون از شما بابت نرم افزار خوبی که معرفی کردید

در مورد
نقل قول:با توجه به این که این کار کمی مشکل است(البته به نظر من قطع کردن و کپی های که شاید خراب دربیاید و ...)

خوب قبول دارم ولی شاید استفاده از این گزینه بهتر باشه

توی تنظیمات update
انتخاب گزینه ی 
download updates but let me choose whether to install them
ولی در کل این راه کار ساده ترین و دم دست ترین راه کار هست.

نرم افزار رو نصب کردم جالب بود اما یکی دو نکته که به نظرم رسید

1- با اینکه گزینه هایی برای انتخاب اپدیت داره که چه مواردی رو اپدیت کنه ولی انصافا خود ویندوز خیلی اپشنالتر عمل کرده

2-اما چیزی که هم در این نرم افزار و هم در روشی که معرفی شد برای خود من هم سوال بود و جای تست داره اینکه اگر ما ویندوزمون .net3.5 داشته باشه و ویندوز رو اپدیت کنیم و پس از تعویض ویندوز بخوایم اپدیت رو اجرا کنیم و .net3.5 روی سیستم نصب نباشه تکلیف چیه؟؟؟؟

ولی در کل نرم افزار خیلی عالی هست

در مورد wsus هم راستش این روش برای سیستم های خانگی که اجرا نمیشه و حتی در شبکه های کوچیک چند کامپیوتری هم خیلی جای کار برای راه اندازی نداره.

***خداییش ویندوز قبل از دانلود میگه چقدر میخوام دانلود کنم ولی این نرم افزار فقط دانلود میکنه(دی)

موفق و سربلند باشید

. مشکلات برای همه وجود دارد، اما این شیوه ی برخورد است که تفاوت ها را بوجود می آورد....
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی