نظرسنجی: کدام زبان را برای کار در هر زمینه ای می پسندید ؟ (دلیل را ذکر نمایید)
سی شارپ
50.00%
1 50.00%
جاوا
0%
0 0%
پایتون
50.00%
1 50.00%
مجموع 2 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب یک زبان جامع برنامه نویسی موبایل - اپلیکیشن - وب - هوش
Question 
با عرض سلام

میخواستم برای کار برنامه نویسی در هر زمینه ای از قبیل ( موبایل - اپلیکیشن - وب - هوش مصنوعی ) یک زبان برنامه نویسی انتخاب کنم ( بین سی شارپ - جاوا - پایتون ) کدوم یک از اینها برای کار مناسب تر هستند ..
چیزهایی که مدنظر هستند اینکه خب اگر مستقل از پلتفورم باشه بهتره ، امکانات خوبی و راحتی و سرعت خوبی داشته باشه ، که تا جایی که تحقیق کردم همه این خصوصیات دارن ، مثلا واسه سی شارپ پروژه مونو که تقریبا پروژه های سی شارپ بازمتن هستند ..
ممنون میشم راهنمایی کنید .
یا برای هر قسمت با یک زبان جدا کار کنم ، مثلا میگن تحت وب فریمورک جنگو با پایتون عالیه ، ممنون میشم یه انتخاب جامع و راهنمایی کاملی نمایید .
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

لینک زیر را تا انتها دنبال کنید جواب خیلی از سوالات شما در آنجا است
انتخاب یک زبان C++ یا C# کدام بهتر است؟

پیشنهاد میکنم شما یک شاخه را پیش بگیرید

موبایل - اپلیکیشن - وب - هوش مصنوعی هرکدام از آنها برای این که شما تبدیل به یک برنامه نویس عالی شوید 10 سال حداقل زمان نیاز دارد

شما چقدر تجربه برنامه نویسی دارید ؟

تا الان چند پروژه انجام داده اید؟

چقدر با مفاهیم آشنا هستید ؟

مثلا با Activities and steps مثل

Requirements
    Specification
    Architecture
    Construction
    Design
    Testing
    Debugging
    Deployment
    Maintenance

چقدر آشنایی دارید؟

یا با Methodologies های مختلف مثل

Waterfall
    Prototype model
    Incremental
    Iterative
    V-Model
    Spiral
    Scrum
    Cleanroom
    RAD
    DSDM
    RUP
    XP
    Agile
    Lean
    Dual Vee Model
    TDD
    FDD
    DDD

مختلف چقدر آشنایی دارید؟

Supporting disciplines

Configuration management
    Documentation
    Quality assurance (SQA)
    Project management
    User experience design

چقدر با Tools های مختلفی مثل

Compiler
    Debugger
    Profiler
    GUI designer
    IDE
    Build automation
کار کرده اید و میتوانید به صورت عالی از آنها استفاده کنید

برنامه نویسی فقط یک سینتکس زبان نیست

در هر صورت همه زبان های بالا خوب هستند

جاوا بیشتر مباحث مورد نظر شما را پوشش میدهد

موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
(08-18-2013, 03:46 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما دوست عزیز

لینک زیر را تا انتها دنبال کنید جواب خیلی از سوالات شما در آنجا است
انتخاب یک زبان C++ یا C# کدام بهتر است؟

پیشنهاد میکنم شما یک شاخه را پیش بگیرید

موبایل - اپلیکیشن - وب - هوش مصنوعی هرکدام از آنها برای این که شما تبدیل به یک برنامه نویس عالی شوید 10 سال حداقل زمان نیاز دارد

در هر صورت همه زبان های بالا خوب هستند

جاوا بیشتر مباحث مورد نظر شما را پوشش میدهد

موفق باشید

با سلام

خیلی از چیزهایی که گفتید نمیدونم ، تجربه برنامه نویسی در سطح مبتدی و اپلیکیشن های تحت دسکتاپ با سی شارپ .
تاپیک که معرفی کردید مطالعه کرده بودم .

من به هوش مصنوعی علاقه دارم  .

جاوا نسبت به سی شارپ از نظر امکانات و ... چطوره ؟
مثلا محیط سی شارپ و امکاناتی که سالانه برای دات نت وجود داره به نظرم قابل قیاس با جاوا نیست ..
برای ساخت برنامه های تحت وب کدام مناسب تر هستند ؟ Asp.NET MVC - Java - Python
میشه ی مقایسه از نظر سرعت و راحتی و سرعت کار و همچنین پیاده سازی در زمان اماده سازی پروژه انجام بدید ؟
تا جایی که تحقیق کردم بهترین فریمورک برای پایتون، جنگو می باشد ، کلا تو پایتون ابزارهای اماده مث دات نت نیست ، درسته ؟
سرعت اجرای بالای سایت شرکت بیان که با پایتون پیاده سازی شده ، به علت این است که با ربان پایتون پیاده سازی شده یا دلیل دیگری دارد ؟
ضمنا با C++ هم میشه تحت وب نوشت ؟ اگر منبع توضیحی فارسی در اختیار دارید ممنون میشم در اختیارم بگذارید .
شاید علت سردرگمی من اینه که نمیدونم تو کدوم بخش میخوام کار کنم . (وب ، موبایل ، اپلیکیشن)
شما با پروژه مونو چقد کار کردید ؟ کارایی خوبی در برنامه نویسی سی شاپ برای لینوکس داره ؟
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما

نقل قول:خیلی از چیزهایی که گفتید نمیدونم

پیشنهاد میکنم اصول برنامه نویسی را در یک زبان که  با نیاز های شما بیشتر هم خوانی دارد مثل جاوا یا #C را کامل فرا بگیرید (همان هایی که در بالا گفتم اصول پایه برنامه نویسی هستند)

نقل قول:من به هوش مصنوعی علاقه دارم  .
دانش هوش مصنوعی نیاز مند مطالعات در مورد هوش مصنوعی است (یاد گیری الگوریتم ها  و .. پیاده سازی معمولا توسط برنامه نویسی جدا انجام میشود و حداکثر در مطلب شما آن را پیاده سازی میکنید)

نقل قول:جاوا نسبت به سی شارپ از نظر امکانات و ... چطوره ؟

خوبه به نظر من زبان خوب وقدرتمندی است

نقل قول:مثلا محیط سی شارپ و امکاناتی که سالانه برای دات نت وجود داره به نظرم قابل قیاس با جاوا نیست ..

محدودیت های #C هم نسبت به جاوا قابل قیاس نیست

نقل قول:برای ساخت برنامه های تحت وب کدام مناسب تر هستند ؟ Asp.NET MVC - Java - Python

بستگی به نوع برنامه تولیدی داره من PHP را توصیه میکنم

نقل قول:میشه ی مقایسه از نظر سرعت و راحتی و سرعت کار و همچنین پیاده سازی در زمان اماده سازی پروژه انجام بدید ؟
در همه زمینه ها این سه زبان عالی هستند و بستگی به تجربه شما دارد

نقل قول:تا جایی که تحقیق کردم بهترین فریمورک برای پایتون، جنگو می باشد ، کلا تو پایتون ابزارهای اماده مث دات نت نیست ، درسته ؟

ابزار آماده شاید به اندازه دات نت نباشه ولی کتابخانه های قدرتمندی داره

نقل قول:سرعت اجرای بالای سایت شرکت بیان که با پایتون پیاده سازی شده ، به علت این است که با ربان پایتون پیاده سازی شده یا دلیل دیگری دارد ؟

سرعت اجرای فیسبوک به دلیل زبان PHP است ؟
سرعت اجرای سایت ماکروسافت به دلیل زبان ASP است ؟
سرعت اجرای ...
این وب سایت را ببیند !!!
http://xahlee.info/comp/website_lang_popularity.html

زبان های معرفی شده همه بسیار قدرتمند و بسیار عالی هستند سرعت وب سایت به مدیریت و تجربه برنامه نویس و تسلط ها بستگی دارد

نقل قول:ضمنا با C++ هم میشه تحت وب نوشت ؟ اگر منبع توضیحی فارسی در اختیار دارید ممنون میشم در اختیارم بگذارید .

شما میتوانید از Common Gateway Interface استفاده کنید آموزش فارسی زیاد است (توصیه نمیشود)
یا از CppCMS  The C++ Web Development Framework میتوانید استفاده کنید (توصیه نمیشود)

نقل قول:شما با پروژه مونو چقد کار کردید ؟ کارایی خوبی در برنامه نویسی سی شاپ برای لینوکس داره ؟

تا حدودی
خیر
من قبلا در انجمن آشیانه (MehrdadLinux) در باره این موضوع با عنوان  مهم کمک کنید : مقایسه mono.net با ms .net framework

بحث کرده ام

مطالعه کنید

که در اینجا قرار میدهم

سوال اصلی

سلام دوستان
میدونم که mono.net پروژه پیاده سازی dotnet framework تو لینوکسه البته فکر کنم منحصرا سی شارپ
اگه دوستان کسی اطلاعات کاملتر و جزیی تری داره که بشه مقایسه ای با دات نت داشته باشیم ممنون میشم کمک کنه
چند سوال اولیه برای شروع
ایا فقط در حد یک کمپایلره یا مثلا IDE هم داره؟
تا چه حد توابع و کتابخانه های دات نت رو پوشش میده؟ کدوم کتابخونه ها و تکنولوژی ها هنوز مونده؟
برنامه های formbase هم میشه باهاش نوشت یا نه؟

تحت وبش چطوره؟
سرعت اجرا و ... در مقایسه با دات نت
و در آخر برای مهاجرت یک برنامه نویس سی شارپ با 8 سال سابقه به لینوکس این نوع فریم ورکها چقدر قابل توصیه است و چه ریسکهایی داره؟

لطفا به سایتش ارجاع ندید

نقل قول:میدونم که mono.net پروژه پیاده سازی dotnet framework تو لینوکسه البته فکر کنم منحصرا سی شارپ

خیر زبان های دات نت مثل vb هم پشتیبانی میشود

نقل قول:اگه دوستان کسی اطلاعات کاملتر و جزیی تری داره که بشه مقایسه ای با دات نت داشته باشیم ممنون میشم کمک کنه

چه جور جزئیاتی؟

نقل قول:ایا فقط در حد یک کمپایلره یا مثلا ide هم داره؟

بله ide هم داره

نقل قول:تا چه حد توابع و کتابخانه های دات نت رو پوشش میده؟

نمیدانم کدام نسخه را استفاده میکنید ولی تا حدود خیلی زیادی به جز موارد خاص که در انجصار ماکروسافت است

نقل قول:برنامه های formbase هم میشه باهاش نوشت یا نه؟

بله مشکلی نیست یک کم باید تمرین کنی به خوش دستی vs نیست

نقل قول:تحت وبش چطوره؟

بله مشکلی نیست

نقل قول:سرعت اجرا و ... در مقایسه با دات نت

سرعتش خوبه سلام میرسونه دات نت کلا سرعتش پایین است ولی خوب کمبود های زیادی نسبت به دات نت داره

نقل قول:و در آخر برای مهاجرت یک برنامه نویس سی شارپ با 8 سال سابقه

اگر برنامه نویس هستید لینوکس بهشت برنامه نویس هاست (شعار نمیدم فقط میگویم یک بار امتحان کنید !!!) اما نه دات نت اگر میخواهید دات نت کار کنید هیچی ویندوز vs و دات نت خود ماکروسافت نمیشه اکیدا توصیه میکنم اگر میخواهید دات نت کار کنید مهاجرت نکنید

نقل قول:به لینوکس این نوع فریم ورکها چقدر قابل توصیه است و چه ریسکهایی داره؟

مهاجرت به لینوکس شما را با دنیای جدیدی از برنامه نویسی اشنا میکنه ولی این فریم ورک را اصلا توصیه نمیکنم چیزی که فکر میکنید نیست (خودمونیش بی خیال شوید ) نمیگویم لینوکس نیاید اتفاقا با یک همچین سابقه ای شدیدا توصیه میکنم ولی نه روی این فریم ورک ها و زبانی مثل #c

#c زبانی خیلی عالی و قدرتمند ولی در ویندوز پای مباحث کراس پلتفرم میاد وسط #c زیاد جالب نیست

نقل قول:مهرداد جان ممنون از پاسخت
شما خودتون با مونو کار کردین؟
خواهش میکنم
آشنایی دارم یک کمی کار کردم

نقل قول:میشه بیشتر از مشکلاتی که ممکنه هنگام استفاده باهاش برخورد کنم بگید
از اولین مشکلاتی که به Mono بر میخورید مشکل data base است MsSql ,Access محدودیت استفاده دارید به صورت لوکال نصب نمیشه و ... اگر در فکر کار با Sybase یا My Sql یا PostgreSQL یا .... شما با توجه به تجربه ای که دارید فکر نکنم نیاز باشه توضیح بدم چرا نمیشه ....

شما مثلا میخواهید گزارش گیری کار کنید احتمالا شما با Crystal یا Fast یا MS reportکارمیکنید اونجا خبری از این چیزا نیست MoMA یا FlexCel.Net هست ولی خوب چه عرض کنم

ببینید شما در کل با مشکلاتی مانند یاد گیری بسیار دشوار و پشتیبانی ضعیف و جامعه کاربری کوچک طرف هستید

دات نت مثل برق و باد در حال پیشرفت است از task parallel library و parallel linq تا Card Space وwf گرفته خیلی دیر به مجموعه Mono اضافه میشه و آموزش های و مستندات پیدا نمیشه (برای یاد گیری یک مطلب باید خیلی سختی بکشید )

نمیگم مونو بده منو حتی چیز هایی داره که .net هنوز نداره مثل SIMD که میدانید در معماری MIPS خیلی استفاده میشه

مونو ورژن 2.8 که اواخر 2010 عرضه شد تازه Parallel Extensions ساپورت میکنه

خوب البته LLVM هم خیلی عالی بهینه سازی شد توی این نسخه مسیریابی های Wcf اضافه شد و امکان استفاده از MEF هم فراهم شد ولی مشکل زیاد داره

نقل قول:به دلایلی به لینوکس مهاجرت کنم مونو جوابگو هست ؟
شما چه سعادتی نصیب شده (به این میگویند توفیق اجباری !!! ) که مهاجرت میکنید تا چند وقت دیگه به این نتیجه میرسید که چرا زود تر مهاجرت نکردم

به نظر من در ایران نه !!! ...

نقل قول:به نظر شما چی رو انتخاب کنم انتخاب بهتری وجود داره ؟
بله به نظر من ++C و یاد گیری کار با کتابخانه های اون مثل Qt (کیوت) خیلی بهتره یا GTK و ...

نقل قول:مثلا جاوا چطوره؟
جاوا خیلی عالیه شکی درش نیست بستگی به اهداف شما داره

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom ، علی عرفانی ، علیرضا حر
با سلام
آقای عباسی با توجه به تجربه هایی که دارید نیاز به کمک و مشورت با شما دارم .
من به هوش علاقه دارم و میخوام در آینده هوش بخونم ، به نظر شما تو این مدت (تازه اول کارشناسی ام) برنامه نویسی مربوط به هوش کار کنم بهتر است یا مثلا برنامه نویسی وب ، منظور از برنامه نویسی هوش فعلا مثلا پردازش تصویر و بینایی ماشین که راحت است برای کسانی که فعلا از هوش چیزی نمیدونن و اینکه کتابخانه های سی شارپ و سی پلاس و مطلب رو میشناسم اما جاوا چه کتابخانه هایی داره ؟؟
سوال دوم : با زبان هایی مث جاوا وقتی برنامه بنویسیم آیا به راحتی میتوان روی لینوکس و ویندوز (MS) به اجرا در آورد ؟ یا نیاز به تغییرات چشم گیری داره ؟ به فرض یک برنامه تشخیص چهره ..
در مورد قسمت اول سوالم ممنون میشم کاملا توضیح بدید ، اینکه شاخه ای انتخاب کنم که راحت کننده و مکمل راهم برای تحصیل در هوش مصنوعی باشه .
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما

در مورد سوال اول
اگر به چیزی علاقه مند هستید بروید همان را کار کنید (وب و هوش دو بحث جدا هستند)
مثلا به نظرم شما کار با نرم افزار مطلب و خواندن مبانی هوش(مثلا در ضمینه ماشین بینایی کتاب گنزالس یا ...)، الگوریتم ها شبکه های عصبی، ژنتیک و همچنین اصول برنامه نویسی را اگر به هوش علاقه دارید را بیشتر توصیه میکنم تا وب ... (کار در ضمینه وب کمکی به شما در ضمینه علاقه شما نمیکند)

در جواب سوال دوم بله به راحتی قابل انتقال است

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom
(08-19-2013, 04:32 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما

در مورد سوال اول
اگر به چیزی علاقه مند هستید بروید همان را کار کنید (وب و هوش دو بحث جدا هستند)
مثلا به نظرم شما کار با نرم افزار مطلب و خواندن مبانی هوش(مثلا در ضمینه ماشین بینایی کتاب گنزالس یا ...)، الگوریتم ها شبکه های  عصبی، ژنتیک و همچنین اصول برنامه نویسی را اگر به هوش علاقه دارید را بیشتر توصیه میکنم تا وب ... (کار در ضمینه وب کمکی به شما در ضمینه علاقه شما نمیکند)

در جواب سوال دوم بله به راحتی قابل انتقال است

موفق باشید

.

سلام ، ببخشید شما تا چه حد جاوا کار کردید ؟
اینکه جاوا مستقل از پلتفورم هست واقعا دلیل بر برتری نسبت به سی شارپ نیست ؟
مثلا اگر یک برنامه ساده نوشته بشه تو لینوکس و ویندوز میشه اجرا کرد اما سی شارپ رو تنها در ویندوز .. درست میگم ؟
و اینکه جاوا با پایگاه اوراکل که بزرگترین پایگاه ها باید باشه کار میکنه و بهتر سازگار هست ، درست میگم ؟ و اینکه پایگاه اوراکل بهتر از اس کیو ال سرور نیست ؟
به نظر شما اینکه از مایکروسافت جدا شد بهتر نیست ؟ جاوا بازار خوبی تو ایران داره ؟ ممنون میشم جاوا و سی شارپ یک مقایسه کوتاهی کنید و بیشتر توضیح بدید ...
برای جاوا هم امکانات خوبی که مایکروسافت در اختیار قرار می دهد وجود دارد ؟ مثلا راحتی کار در محیط که ما دکمه ها و ابزار های دیگه را آماه داریم و مثلا گزارش سازی های خوب و متنوع ...
بابت راهنمایی هاتون واقعا سپاسگزارم .
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام

نقل قول:اینکه جاوا مستقل از پلتفورم هست واقعا دلیل بر برتری نسبت به سی شارپ نیست ؟

خیر

نقل قول:مثلا اگر یک برنامه ساده نوشته بشه تو لینوکس و ویندوز میشه اجرا کرد اما سی شارپ رو تنها در ویندوز .. درست میگم ؟

خیر

نقل قول:و اینکه جاوا با پایگاه اوراکل که بزرگترین پایگاه ها باید باشه کار میکنه و بهتر سازگار هست ، درست میگم ؟
خیر

نقل قول: و اینکه پایگاه اوراکل بهتر از اس کیو ال سرور نیست ؟

خیر

نقل قول:به نظر شما اینکه از مایکروسافت جدا شد بهتر نیست ؟

بستگی به هدف داره - خیر

نقل قول:جاوا بازار خوبی تو ایران داره ؟

برنامه نویس ها بازار خوبی دارند

نقل قول:ممنون میشم جاوا و سی شارپ یک مقایسه کوتاهی کنید و بیشتر توضیح بدید ...

از چه نظر ؟
چیشون را با هم مقایسه کنم ؟ به نظر من دو زبان بسیار عالی و قدرتمند هستند

نقل قول:برای جاوا هم امکانات خوبی که مایکروسافت در اختیار قرار می دهد وجود دارد ؟مثلا راحتی کار در محیط که ما دکمه ها و ابزار های دیگه را آماه داریم و مثلا گزارش سازی های خوب و متنوع ...

تقریبا بله netbeans و eclipse و ...

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom ، علیرضا حر ، علی عرفانی
با سلام
توو پست های قبلی گفته بودید محدودیت های سی شارپ نسبت به جاوا قابل مقایسه نیست .. امکانش هست عنوان کنید .
ضمنا اگر پیاده سازی با سی شارپ ر محیط لینوکس منظورتون مونو هست که خوتون تو چنین پست عنوان کردید آنگونه که باید و شاید خوب نیست حالا از نظرهای مختلف ...
با تمام این صحبت ها و حرف هایی که گفتم ، شما کدوم یک از این دو را برای من پیشنها می کنید .
میخوام یک حرکت 10 ساله برای کار بایک زبا شروع کنم شروع کنم ، که سرعت خوب داشته باشه ، قادر به انجام هرکاری تو هر جایی باشه ، بحث هوش خیلی برام مهم ...
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما

نقل قول:توو پست های قبلی گفته بودید محدودیت های سی شارپ نسبت به جاوا قابل مقایسه نیست .. امکانش هست عنوان کنید .
در ضمینه موبایل کراس پلت فروم بودن و ..

نقل قول:که سرعت خوب داشته باشه

هیچ کدام از زبان های بالا سرعت شان خوب نیست نسبت به زبان هایی مثل ++C

نقل قول:قادر به انجام هرکاری تو هر جایی باشه

جاوا یا پایتون بهتر هستند از بقیه ولی اشتباه است دیدگاه یک زبان برای همه کار ها ...

نقل قول:بحث هوش خیلی برام مهم ...

چند بار تا الان گفتم مطلب بیشتر به کار شما خواهد امد
کتابخانه های مثل opencv یا ... خیلی بیشتر برای شما مهم خواهد بود

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom