نظرسنجی: کدام زبان را برای کار در هر زمینه ای می پسندید ؟ (دلیل را ذکر نمایید)
سی شارپ
50.00%
1 50.00%
جاوا
0%
0 0%
پایتون
50.00%
1 50.00%
مجموع 2 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انتخاب یک زبان جامع برنامه نویسی موبایل - اپلیکیشن - وب - هوش
(08-21-2013, 08:57 PM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما

نقل قول:توو پست های قبلی گفته بودید محدودیت های سی شارپ نسبت به جاوا قابل مقایسه نیست .. امکانش هست عنوان کنید .
در ضمینه موبایل کراس پلت فروم بودن و ..

نقل قول:که سرعت خوب داشته باشه

هیچ کدام از زبان های بالا سرعت شان خوب نیست نسبت به زبان هایی مثل ++C

نقل قول:قادر به انجام هرکاری تو هر جایی باشه

جاوا یا پایتون بهتر هستند از بقیه ولی اشتباه است دیدگاه یک زبان برای همه کار ها ...

نقل قول:بحث هوش خیلی برام مهم ...

چند بار تا الان گفتم مطلب بیشتر به کار شما خواهد امد
کتابخانه های مثل opencv یا ... خیلی بیشتر برای شما مهم خواهد بود

موفق باشید
سلام ، ممنون
کتابخانه openCV برای C++ هست درسته ؟ واینکه تنها برای بینایی ماشین و پردازش تصویر بکار میره ؟

مطلب برنامه ها به پلتفورم خاصی محدود هستند ؟

شما بعد اینکه کار با سی شارپ کنار گذاشتید به سمت کدام رفتید ؟

اگر بخوام با سی پلاس کار کنم خوبه ، اما برای ساخت برنامه زمان زیادی میبره ، اینکه برنامه فرمی بخواهیم بنویسیم ، قبلا با MFC و نوع دیگر از سی پلاس کار کردم اما یادم نیستم . همینکارا با سی شارپ و جاوا با سرعت بیشتری انجام میشه .

راستی سایت مونو باز نمیکنه ، آیا امکانش هست پروژه مونو با شکست مواجه بشه ؟

برای ساخت یک برنامه هم برای لینوکس و هم ویندوز من با جاوا باید یکبار کارها را انجام دهم منظورم کد زد هست و اما با سی شارپ دوبار ، چون برا لینوکس متفاوت هست درسته ؟
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما

نقل قول:کتابخانه openCV برای C++ هست درسته ؟
خیر در اکثر زبان ها قابل استفاده است

نقل قول:واینکه تنها برای بینایی ماشین و پردازش تصویر بکار میره ؟

بله
OpenCV )Open Source Computer Vision Library)

نقل قول:مطلب برنامه ها به پلتفورم خاصی محدود هستند ؟

مطلب نسخه ویندوزی و لینوکسی دارد برنامه های مطلب داخل خود مطلب اجرا میشود میشود خروجی گرفت ...

نقل قول:شما بعد اینکه کار با سی شارپ کنار گذاشتید به سمت کدام رفتید ؟
++C

نقل قول:اگر بخوام با سی پلاس کار کنم خوبه ، اما برای ساخت برنامه زمان زیادی میبره ، اینکه برنامه فرمی بخواهیم بنویسیم ، قبلا با MFC و نوع دیگر از سی پلاس کار کردم اما یادم نیستم . همینکارا با سی شارپ و جاوا با سرعت بیشتری انجام میشه
کتابخانه های مثل Qt یا GTK یا win32 یا MFC یا ... سرعت شما را افزایش میدهند

نقل قول:راستی سایت مونو باز نمیکنه ، آیا امکانش هست پروژه مونو با شکست مواجه بشه ؟
بایر با چیز شکن سایتش را باز کنید

موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط digicom
(08-22-2013, 01:19 AM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما

نقل قول:کتابخانه openCV برای C++ هست درسته ؟
خیر در اکثر زبان ها قابل استفاده است

نقل قول:واینکه تنها برای بینایی ماشین و پردازش تصویر بکار میره ؟

بله
OpenCV )Open Source Computer Vision Library)

نقل قول:مطلب برنامه ها به پلتفورم خاصی محدود هستند ؟

مطلب نسخه ویندوزی و لینوکسی دارد برنامه های مطلب داخل خود مطلب اجرا میشود میشود خروجی گرفت ...

نقل قول:شما بعد اینکه کار با سی شارپ کنار گذاشتید به سمت کدام رفتید ؟
++C

نقل قول:اگر بخوام با سی پلاس کار کنم خوبه ، اما برای ساخت برنامه زمان زیادی میبره ، اینکه برنامه فرمی بخواهیم بنویسیم ، قبلا با MFC و نوع دیگر از سی پلاس کار کردم اما یادم نیستم . همینکارا با سی شارپ و جاوا با سرعت بیشتری انجام میشه
کتابخانه های مثل Qt یا GTK یا win32 یا MFC یا ... سرعت شما را افزایش میدهند

نقل قول:راستی سایت مونو باز نمیکنه ، آیا امکانش هست پروژه مونو با شکست مواجه بشه ؟
بایر با چیز شکن سایتش را باز کنید

موفق باشید
ببخشید میشه بدونم شما در چه زمینه ای با سی پلاس کار میکنید ؟
مثلا تحت وب هم  کار می کنید ؟ برای تحت وب و موبایل از چه کتابخانه هایی استفاده می کنه ؟
کار عاقلانه ای هست برای هم درامد و هم کار خوب با سی پلاس در این دو بخش برنامه نویسی کرد ؟
میشه راجع اینا توضیح بدید ، چون تصور همه از سی پلاس تنها تحت کنسول و اینها هست  ..
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما دوست عزیز

نقل قول:مثلا تحت وب هم  کار می کنید ؟
خیر

نقل قول:برای تحت وب و موبایل از چه کتابخانه هایی استفاده می کنه ؟
از ++C استفاده نمیکنم

نقل قول:کار عاقلانه ای هست برای هم درامد و هم کار خوب با سی پلاس در این دو بخش برنامه نویسی کرد ؟

خیر

نقل قول:چون تصور همه از سی پلاس تنها تحت کنسول و اینها هست  ..

مشکل با منابع آموزشی و مدرسان است دوستان اگر با کتابخانه هایی مثل qt آشنا شوند این تصور را نخواهند داشت

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom
(08-22-2013, 02:27 AM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما دوست عزیز

نقل قول:مثلا تحت وب هم  کار می کنید ؟
خیر

نقل قول:برای تحت وب و موبایل از چه کتابخانه هایی استفاده می کنه ؟
از ++C استفاده نمیکنم

نقل قول:کار عاقلانه ای هست برای هم درامد و هم کار خوب با سی پلاس در این دو بخش برنامه نویسی کرد ؟

خیر

نقل قول:چون تصور همه از سی پلاس تنها تحت کنسول و اینها هست  ..

مشکل با منابع آموزشی و مدرسان است دوستان اگر با کتابخانه هایی مثل qt آشنا شوند این تصور را نخواهند داشت

موفق باشید
با سلام ، واقعا ممنون و متشکر

ببخشید که اینقد زیاد سوال میپرسم .
در برنامه نویسی تحت وب ، بین ASP.NET MVC  و JSP کدامیک بهتر و موفق تر هستند ؟
دلیلی بر برتری یکی بر دیگری وجود دارد ؟ آیا JSP امکانات ASP را دارد ؟ خجالت
پاسخ
سپاس شده توسط

نقل قول:در برنامه نویسی تحت وب ، بین ASP.NET MVC  و JSP کدامیک بهتر و موفق تر هستند ؟

هر دو خیلی خوب هستند بستگی به استفاده کننده دارد

نقل قول:دلیلی بر برتری یکی بر دیگری وجود دارد ؟

بستگی به استفاده و هدف دارد

نقل قول:آیا JSP امکانات ASP را دارد ؟

از چه نظر؟ هر دو خوب هستند امکانات خوب و عالی دارند

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom
(08-22-2013, 11:19 AM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما دوست عزیز

نقل قول:در برنامه نویسی تحت وب ، بین ASP.NET MVC  و JSP کدامیک بهتر و موفق تر هستند ؟

هر دو خیلی خوب هستند بستگی به استفاده کننده دارد

نقل قول:دلیلی بر برتری یکی بر دیگری وجود دارد ؟

بستگی به استفاده و هدف دارد

نقل قول:آیا JSP امکانات ASP را دارد ؟

از چه نظر؟ هر دو خوب هستند امکانات خوب و عالی دارند

موفق باشید
سلام ، ممنون
بلاگ Xamarin ی مطلب با عنوان 8 دلیل برای برتری زبان سی شارپ در موبایل زده که جالبه و پیشنهاد میکنم بخوانید .
حتی تو عنوانی گفته از جاوا هم بهتر شده ، با اینکه مونو کار نکرده این مدت اما Xamarin انگار خوب پیشرفت داشته .
لینک : http://blog.xamarin.com/eight-reasons-c-...wrgKXRg%3D
میشه برام توضیح بدید که JSP و ASP.NET برای چه زمانی مناسب هستند ؟ یعنی تفاوت ها و تمایزهاشون در چیه ؟
من به دو دلیل بین سی شارپ و جاوا موندم اینکه جاوا مستقل از پلتفورم هست اما از اون طرف سی شارپ امکانات خوبی در اختیار قرار میده ( منظورم IDE  و کامپوننت ها - مثل کامپوننت های زیبا سازی و .. ) و پیشرفات خوبی داره ، اما خود شما تو پست تنجمن آشیانه گفتید کار با مونو زیاد جالب نیست ..
تمام اینام منو تو دوراهی قرار داد ، مثلا توو ASP.NET واقعا امکاناتی خوبی از قبیل ظاهر سازی زیبا و طراحی زیبای سایت و غیره اورده ، نمیدونم تو JSP هم اینگونه هست و قدرت خلق کارهای زیبا و پرقدرت داره یا نه ؟!
الانم که Xamarin این مطلب گذاشت تو بحث موبایل هم میبینیم که سی شارپ داره از جاوا سبقت می گیره .
پاسخ
سپاس شده توسط

من آخر متوجه نشدم شما هوش میخواهید کار کنید یا وب

یک دوستی دارم ۴ ساله هر موقع منو داره میبینه میپرسه اخرش نفهمیدم چه زبانی را انتخاب کنم موندم کدام زبان را انتخاب کنم

نقل قول: مثلا توو ASP.NET واقعا امکاناتی خوبی از قبیل ظاهر سازی زیبا و طراحی زیبای سایت و غیره اورده ، نمیدونم تو JSP هم اینگونه هست و قدرت خلق کارهای زیبا و پرقدرت داره یا نه ؟!

دوست عزیز ظاهر زیبا چه ربطی به این زبان ها دارد ؟!!! شما چقدر با CSS یا HTML یا Java Script یا jQuery , ...  آشنایی دارید ؟

یادمه وقتی میخواستم برنامه نویسی را شروع کنم در باره زبان های مختلف سوال کردم استادی داشتم یک جواب به من داد که من توانستم راهم را پیدا کنم من همان جواب را برای شما هم مینویسم

شما بنویس با ذغال بنویس 

موفق باشید
پاسخ
سپاس شده توسط digicom ، علی عرفانی
(08-23-2013, 03:31 AM)مهرداد عباسی نوشته: با سلام خدمت شما دوست عزیز

من آخر متوجه نشدم شما هوش میخواهید کار کنید یا وب

یک دوستی دارم ۴ ساله هر موقع منو داره میبینه میپرسه اخرش نفهمیدم چه زبانی را انتخاب کنم موندم کدام زبان را انتخاب کنم

نقل قول:مثلا توو ASP.NET واقعا امکاناتی خوبی از قبیل ظاهر سازی زیبا و طراحی زیبای سایت و غیره اورده ، نمیدونم تو JSP هم اینگونه هست و قدرت خلق کارهای زیبا و پرقدرت داره یا نه ؟!

دوست عزیز ظاهر زیبا چه ربطی به این زبان ها دارد ؟!!! شما چقدر با CSS یا HTML یا Java Script یا jQuery , ...  آشنایی دارید ؟

یادمه وقتی میخواستم برنامه نویسی را شروع کنم در باره زبان های مختلف سوال کردم استادی داشتم یک جواب به من داد که من توانستم راهم را پیدا کنم من همان جواب را برای شما هم مینویسم

شما بنویس با ذغال بنویس 

موفق باشید

سلام  دوست عزیز ، ممنون
بله ، هوش علاقه دارم ، متلب مگه برای کارهای تحقیقاتی استفاده نمیشه ؟؟ حتی تو زمینه هوش /
وقتی میخواییم یه برنامه رو تجاری سازی کنیم هم قدرت این کارو داره ؟
من برای تجاری سازی برنامه میخوام از سی شارپ یا جاوا استفاده کنم .
ممنون میشم در این باره توضیحی بدید ./
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
بعد از توضیحات کاملی که دوست عزیزم آقای عباسی دادن فکر میکنم دیگه جای بحث نمیمونه اما من هم به نوبه خودم نظرم رو اعلام میکنم.
زبانهای زیادی از جمله lisp , prolog , clips , vp-expert و ... برای مباحث هوش مصنوعی وجود داره که گاها بعضی از این زبانها نحوه نگارش کاملا متفاوتی با خیلی از زبانهایی که میشناسیم دارند.

نقل قول:ویکی پدیا:
عملکرد اولیه برنامه نویسی هوش مصنوعی ایجاد ساختار کنترلی مورد لزوم برای محاسبه سمبولیک است زبانهای برنامه نویسی LISP,PROLOG علاوه بر اینکه از مهمترین زبانهای مورد استفاده در هوش مصنوعی هستند خصوصیات نحوی ومعنایی انها باعث شده که انها شیوه‌ها و راه حل‌های قوی برای حل مسئله ارایه کنند. تاثیر قابل توجه این زبانها بر روی توسعه AI از جمله توانایی‌های آنها به عنوان «ابزارهای فکرکردن» است. در حقیقت همان طور که هوش مصنوعی مراحل رشد خود را طی می‌کند، زبانهای LISP ,PROLOG بیشتر مطرح می‌شوند که این زبانها کار خود را در محدوده توسعه سیستم‌های AIدر صنعت ودانشگاه‌ها دنبال می‌کنند و طبیعتاً اطلاعات در مورد این زبانها به عنوان بخشی از مهارت هر برنامه نویس AIاست.
PROLOG: یک زبان برنامه نویسی منطقی است. یک برنامه منطقی دارای یک سری ویژگیهای قانون و منطق است. در حقیقت خود این نام از برنامه نویسی PROدر LOGIC می‌آید. در این زبان یک مفسر برنامه را بر اساس یک منطق می‌نویسد. ایده استفاده توصیفی محاسبهٔ اولیه برای بیان خصوصیات حل مسئله یکی از محوریتهای مشارکت PROLOG است که برای علم کامپیوتر به طور کلی و بطور جزئی برای زبان برنامه نویسی هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

LISP: اصولاً LISP یک زبان کامل است که دارای عملکردها و لیست‌های لازمه برای توصیف عملکردهای جدید، تشخیص تناسب و ارزیابی معانی است. LISP به برنامه نویس قدرت کامل برای اتصال به ساختارهای اطلاعاتی را می‌دهد گر چه LISP یکی از قدیمی‌ترین ترین زبانهای محاسباتی است که هنوز فعال است ولی دقت کافی در برنامه نویسی وطراحی توسعه باعث شده است که این یک زبان برنامه نویسی فعال باقی بماند.

در حقیقت این مدل برنامه نویسی طوری موثر بوده‌است که تعدادی از دیگر زبانها براساس عملکرد برنامه نویسی آن بنا شده‌اند: مثل FP،ML،SCHEME
یکی از مهمترین برنامه‌های مرتبط با LISP برنامه SCHEME است که یک تفکر دوباره در باره زبان در آن وجود دارد که بوسیله توسعه AI وبرای آموزش واصول علم کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

من تا حدودی با متلب ، پرولوگ ،#C و ++C آشنایی دارم و هرکدوم کاربرد خودشون رو دارند.
مثلا من برای یکی از پروژه های پردازش تصویرم که میخواستم یه ایده جدید رو تست کنم از متلب استفاده کردم که واقعا کارم به راحتی ارزیابی کردم.بعد از اینکه مطمئن شدم روشم صحیح هست با #C اونو تجاری کردم.یعنی از متلب به عنوان یه آزمایشگاه استفاده کردم!
درحال حاضر به دلایلی که خیلی از اونهارو آقای عباسی در این تاپیک و تاپیکهای دیگه هم اعلام کردن، من از زبانهای متلب و ++C استفاده میکنم،متلب برای ارزیابی روش و تست اون و ++C برای پیاده سازی نهایی و تجاری سازی پروژه.

موفق باشیدچشمک
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ