رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در انتخاب رفت به بسیج و یا خدمت ( خیلی فوری )
سلام
من چند وقت دیگر باید به خدمت سربازی بروم حال رشته تحصلیم عمران هستش به تجربه و راهنمایی شما دوستان چکار کنم تا شانس و جای بهتری در سربازی داشته باشم یا اینکه دنبال چه مواردی باشم تا در سربازی بدردم بخوره همه ک راهنمایی های شما را که به من کمک مفیدی میکنه بگذارید لطفا ( در ضمن من اصلا عضو بسیج و یاداشتن کارت از این قبیل نیستم )
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز

با امید به اینکه خوب باشید

ببین کلا چیزی که بنده میدونم و در جریان هست اگه میتونی دنبال کارای معافی (مشکلی بیماری چیزی - نمیدونم چند برادری و...) داری که خوب اول اون رو پیگیری کن و البته اگه میبنی بیماری داری حتما از یه پزشک اشنا کمک بگیر.
خوب اما اگه به این نتیجه رسیدی که نه باید حتما بری سربازی دوتا راه به نظر من میره
1-رفتن به سربازی(نظامی)
2-گرفتن امریه

1- خوب معلومه شما میری سربازی و مثل بقیه سرباز میشی و اموزشی که حالا معلوم نیست کجا بیافتی (شایدم معلوم باشه) و خوب برای خدمتت هم اگه سپاه/نیروی انتظامی باشی که خوب اکثر جاها داره و میافته با احتمالا  90% شهر خودت  و اگه ارتش باشه که خوب نزدیکترین جا به محل سکونتت که ارتش داره (البته به احتمالا 90%)
اگه راه اول رو میخوای بری دو تا نکته رو در نظر بگیر 
(فرض میکنم میخوای بری سپاه دیگه خودتون با ارتش یا نیروی انتظامی تطبیق بدید)
1-برو سپاه منطقه و ببین کی پذیرش میکنن و پرونده و... رو ببر تا بعد از اموزشیت بیافتی سپاه شهر خودتون
2-حتما حتما برو دنبال برگ سبز ( این دوره به جای دوره ی اموزشی هست-بری بسیج محله بهت کامل توضیح میدن چیه)

2- گرفتن امریه
میتونی توی یکی از ارگانها بری برای ثبت نام و خوب دو سال سربازیت رو متناسب با رشته ی تحصیلیت و یا حداقل به دور از کارهای نظامی (مثلا دفتری یا...) به خدمتت ادامه بدی. که فکر کنم برای شما خاتم النبیا برای شما خوب باشه

*در ضمن چیزی که بنده میدونم اینکه توی دوره ی نظامی( گزینه ی 1) میتونی کسری بسیج و... بگیری ولی برای امریه فکر میکنم برخی از ارگانها مثل اموزش پرورش قبول نمیکنن و در ضمن به جای 21 ماه باید 24 ماه بدون کسری خدمت کنی

**این موارد کلیاتی بود از راهکارهایی که شما میتونید پیش برید و هر کدوم مزایا و معایب خاص خودش رو داره

ممنون و موفق باشید

این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی ، keyvan
سلام
با توجه به سهل انگاری خودم نرفتم بسیج تا حداقل یک کارت فعال داشته باشیم
حال با توجه به اینکه فارغ التحصیل شدم بروم بسیج برای گرفتن کارت فعال که حدودا 8 ماه طول می کشه و یا خیر بروم یکسره خدمت بدون دنبال کردن هیچ امریه و ...
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز

امیدوارم خوب باشید

ببنید بهترین کسی که میتونه شرایط شما رو درک کنه خود شما هستید.البته استفاده از تجربه ی دیگران هم خوبه ولی خوب تصمیم گیرنده ی اصلی خودتون هستید.

در مورد بسیج خوب اگه رفته بودید خیلی خوب بود.ولی خوب جایی که بسیج محله هست بسیج دانش اموزی و دانشجویی خیلی خریدار نداره!!!!!
ببنید برای خدمت ابتدا پیشنهاد میکنم پست بنده رو یه بار دیگه بخونید(همین نوشته ی قبلی) و بعد راه خودتون رو انتخاب کنید.شما اگه میخواید برید خدمت سربازی (نظامی) که شرایطش رو باز بیان کردم بسیج داشته باشید چون کسری میخورید ارزش داره.ولی نه اینکه هشت ماه رو بیکار بچرخید و تلف کنید فقط برای بسیج چون شما هشت ماه رو تلف میکنید و بسیج فوقش شش ماه بهتون کسری میدن پس ارزش نداره(البته اینکه توی سپاه بیافتید هم یه خورده بسیج داشتید خوب بود)
در کل اگه میخوای سربازی (نظامی ) بشید با توجه به اینکه حدود چندماهی میشه برید (کارای اعزام و...) بریدبسیج محلتون و خیلی فعال + بند (پ) یه پرونده قطور جور کنید و حتما هم برگ سبز هم بگیرید و بعدش برید سربازی. چون هم بسیج محله بودید کسری میخورید و هم برگ سبز دارید اموزشی تون رو نمیرید و یا از سربازی تون  کم میکنن و امکان سپاه افتادنتون هم زیادهست

اما اگه میخواید امریه بشید که مزایا و معایبش رو گفتم و خوب داشتن بسیج فقط برای ورود شما به اون ارگان به درد میخوره(اگه تخصص-مقاله-دانشگاه) خاص ندارید چون کسری و... توی امریه نمیدن(اموزش پرورش اینجوره) و البته زمانهای گرفتن امریه هم برای هر ارگانی زمانی مشخصی در سال هست و احتمالا چندماهی (6-9 ماه) باید صبر کنید پس دوباره هم بهتره مراحل بسیج محله  و... برید جلو.
اگه برای امریه بند (پ) دارید نیازی نیست حالا گرفتید هم خوبه با توجه به زمانی که باید صبر کنید تا فراخوان بدن.

در کل پیشنهادی که میکنم در صورتی که کاری ندارید(صبر کردن برای امریه یا خوندن درس یا....) الکی هشت ماه رو تلف نکنید شاید توی خدمت مزایایی رو از دست بدید ولی هشت ماه هم زمان زیادی هست.

**نمیدونم چطوری حساب کردید ولی فکر میکنم پنچ ماهه بتونید هم فعالیت بسیج بگیرید و هم کارت سبز( مدت کارت سبز حدود سه ماهه برای کلاس و... هست)

این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی
سلام ممنونم از توضیحات ارزشمند شما واقعا لیاقت شما بیشتر از کلیک بر روی دکمه تشکر است
فقط این بسیج گیر ما هستش جون همه جا حتی امریه هم نیاز به کارت سبز داره
پاسخ
سپاس شده توسط