رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوالاتی در زمینه شروع پردازش تصویر با OpenCV
l
با سلام و احترام فراوان خدمت شما
امیدوارم خسته نباشید
واقعا از اطلاعات نابی که در اختیار ما با سایت جامعتون میذارید ممنون انشالا خداوند پاسخگوی زخماتتون باشه
من دانشجوی مخابرات سیستم هستم و عاشق پردازش تصویر البته فقط یه کم c کار کردم و با زبانهای دیگه سر و کاری نداشتم
توی نت انقدر درباره پردازش تصویر گشتم که دیونه شدم راستش خیلی خسته شدم چند تا سوال داشتم
1.ظاهرا حرفه ای ترین مسیر استفاده از opencv هست  چرا که من میخوام کاملا عملی کار کنم و پروژه ها قابل پیاده سازی روی میکرو ها یا پردازنده ها مثل fpga  رو داشته باشن ولی از کدوم زبان استفاده کنم بهتره ++c   یا #c (واقعا کدوم واسه پردازش تصویر  بهتره؟)   هیچ جواب قانع کننده ای پیدا نکردم و از اونجایی که من هیچکدم رو بلد نیستم میخواستم بدونم از کدوم استفاده کنم که در ضمن سادگی  بشه تا چند سال اینده روش حساب کرد و حرفه ای کار کرد؟
2.به نظرتون کدوم منبع رو بخونم؟(کتاب یا فایل خاصی که مد نظرتونه)  یا نه برم کلاس ؟ یا به نظرتون کلا چه جوری شروع کنم مثلا ابتدا سی ++ رو حرفه ای یاد بگیرم بعد مفاهیم اولیه پردازش تصویر بعد opencv  و ....
3. کتابخونه opencv  با هر دو نرم افزار visual studio ,  qt  قابل استفاده است شما به نظرتون کدوم بهتره؟
4. بسته شما طبقه بندی شده است؟مثلا از مسائل ابتدایی شروع بشه و به مرور حرفه ای بشه
5. در کل هر پیشنهادی که به عنوان استاد من داشته باشید خوشحالم میکنه چراکه راهی که من میخوام برمو شما رفتید   مممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
از لطفی که دارید ممنونم
1- زبانها و ابزارهای متفاوتی برای کار در زمینه پردازش تصویر وجود داره که یکی از اونها opencv هست و پاره ای از ابزارهای دیگه رو هم در انجمن معرفی کردم. زبان ++c رابطه ی نزدیکتری با سخت افزار داره ولی نسبت به #c خیلی سختر هست!
2- از نظر من در عین حال که دارید مفاهیم پردازش تصویر رو با استفاده از کتاب معروف گنزالس(پردازش تصویر دیجیتال) یاد میگیرید، یکی از زبانهای برنامه نویسی رو هم شروع کنید. بعد از اینکه به یکی از زبانهای برنامه نویسی مسلط شدید کار با opencv و یا emgucv رو آغاز کنید.
3- بله با هر دوشون قابل استفاده است. من QT رو پیشنهاد میکنم.
4- پکیج پردازش تصویر بر اساس موضوع طبقه بندی شده است و نمونه کدهایی هم جهت آموزش در اون قرار دادیم
5- خواهش میکنم. در کل مسیر مشکل اما در عین حال جذابی پیش رو دارید. به این نکات دقت کنید :
الف-  شاید کتاب گنزالس کمی براتون مشکل باشه! این کتاب در مقطع ارشد گرایش هوش مصنوعی با عنوان درس پردازش تصویر در دانشگاهها تدریس میشه، شما میتونید با هماهنگی دانشگاه و استاد در کلاس این درس حضور پیدا کنید.
ب- برای اینکه در مسیر یادگیری دلسرد نشید چند نمونه پروژه عملی انجام دهید. برای اینکار ابتدا مقالات موجود در یک زمینه رو مطالعه کنید و سعی کنید اونرو پیاده سازی کنید.
ج- همت، تلاش و پشتکار داشته باشید

براتون آرزوی موفقیت میکنم
[عکس: matlabOpencv.gif]

« کلاس های آموزش پردازش تصویر با نرم افزار متلب »

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 09130130252 تماس حاصل فرمائید.

«جهت مشاهده سرفصل این دوره کلیک نمایید»
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام و تشکر فراوان
یه سوال واسم پیش اومد ابزارها دیگه مثل متلب  قبول دارید که در عمل و د رکارای سطح بالا ج.ابگ. نیستن؟؟یا نه ابزار حرفه ای تری هست و من نمیشناسم[عکس: 43.gif]

زبان ++c رابطه ی نزدیکتری با سخت افزار داره ولی نسبت به #c خیلی سختر هست![عکس: 104.gif]
اینکه میگین ++c خیلی سختره تمام توجه ام میره سمت #c , یعنی خیلی با سخت افزارا سازگار نیست؟؟؟

پردازش تصویر دیجیتال گونزالسو هر چی دانلود کردم با نرمافزار متلب بود ؟!درست میگم یا اشتباه دان کردم؟؟؟؟
و این emgucv چیه؟

تو بسته شما بیشتر  از ++c برنامه هست یا #c ?

متشکرم
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
بله از نظر من هم متلب بیشتر جنبه آزمایشگاهی داره.
بطور کلی بگم #C نیاز به دات نت داره، آیا میتونید روی سخت افزار مورد نظر دات نت نصب کنید؟!
این لینک رو ببینید:مقایسه OpenCV و Matlab و AForge

گنزالس یه کتاب دیگه هم داره: لینک معرفی

از هر دو هست

در کل شما باید بیشتر انجمن رو مطالعه کنید، بسیاری از موضوعاتی که مطرح میکنید قبلا پاسخ داده شدند!
موفق باشید

پاسخ
سپاس شده توسط diamond87
مرسی از جواباتون
توی یه پستی درباره embededسیستمها از شما خوندم

[quote pid=4396 dateline=1317642424]
البته این که گفتید قصد دارید یه دستگاه مجزا بسازید اگه منظورتون سیستمهای embedded هست پیشنهاد میکنم به سمت opencv بروید ، از کامپایلر gcc استفاده کنید و کدهاتون رو توی QT بنویسید.

[/quote]
استفاده از qtفقط به خاطر محیط جذابترشه یا...؟از کامپایلر gccیه کم بیشتر میگید؟
و توی پستی از جناب عباسی عزیز خوندم
:  " کیوت یک چارچوب یا فریم ورک متن باز جهت توسعه نرم افزارهای کاربردی می باشد که غالبا در جهت طراحی و توسعه واسط های کاربری مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع کیوت یک زبان برنامه نویسی نیست، مانند دات نت مایکروسافت یک فریم ورک یا چارچوب است که توانایی کار با زبان های مختلف برنامه نویسی را البته بصورت متفاوت تر خواهد داشت".
برداشت من از این نوشته اینه برای استفاده و فهماندن کدهایی که با سی پبلاس پلاس نوشت شدن باید کیوت رو بشه روی میکرو مورد نظر نصب کرد اصلا میشه؟؟؟همونجوری که شما میگید برای فهموندن کدهای نوشته شده با استفاده از  زبان سی شارپ نیاز داریم دات نت را روی سخت افزار نصب کنیم؟!!حالا یه تراشه مثل fpga  در نظر بگیرید که بازبان vhdl وverilog برنامه نویسی میشه چجوری میشه سی شارپ یا سی پلاس پلاس رو بهش فهموند؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
سپاس شده توسط
بهتره چنین سوالاتی رو در بخش برنامه نویسی مطرح کنید تا نظم سایت به هم نخوره.چشمک

پاسخ
سپاس شده توسط diamond87
(11-01-2013, 03:00 AM)مهدی ابراهیمی نوشته: سلام
بله از نظر من هم متلب بیشتر جنبه آزمایشگاهی داره.
بطور کلی بگم #C نیاز به دات نت داره، آیا میتونید روی سخت افزار مورد نظر دات نت نصب کنید؟!
این لینک رو ببینید:مقایسه OpenCV و Matlab و AForge

گنزالس یه کتاب دیگه هم داره: لینک معرفی

از هر دو هست

در کل شما باید بیشتر انجمن رو مطالعه کنید، بسیاری از موضوعاتی که مطرح میکنید قبلا پاسخ داده شدند!
موفق باشید
سوالی داشتم 
برنامه ای که به زبان C# نوشته میشه را می توان درمراحل بعد به زبان C++ تبدیل کرد؟یا کلا زمین تا آسمون باهم تفاوت دارند؟
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام
اگر منظورتان برنامه ای باشد که بطور خودکار چنین تبدیلی را انجام دهد، بنده اطلاعای ندارم!
و اگر منظورتان این باشد که یکبار دیگر بطور دستی به ++c تبدیل کنیم، بدیهی است که امکان پذیر است.

پاسخ
سپاس شده توسط