رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه کار های افزایش احتمال تقسیم در پذیرش سپاه یا ارتش
سلام دوستان
من میخوام بدونم چه مسائلی در تقسیم در ارتش یا سپاه موثر هست؟

من تقریبا" 2 سال سابقه  بسیج فعال که جم کردم و قصد دارم در فرصت باقی مانده دوره تکمیلی رو هم برم برای تعلق کسری

اما تمایل دارم تو ارتش بیوفتم چون فوق لیسانس هستم و برای یک درجه دار ارتش جای مناسبتری هست تا سپاه که اصلا" برای درجه ارزش قائل نیستند!

چه پیشنهادی دارید؟ به زودی باید دفترچه رو پست کنم.
ممنون میشوم کمک کنید
پاسخ
سپاس شده توسط
(11-26-2013, 02:10 AM)keyvanjj نوشته: سلام دوستان
من میخوام بدونم چه مسائلی در تقسیم در ارتش یا سپاه موثر هست؟

من تقریبا" 2 سال سابقه  بسیج فعال که جم کردم و قصد دارم در فرصت باقی مانده دوره تکمیلی رو هم برم برای تعلق کسری

اما تمایل دارم تو ارتش بیوفتم چون فوق لیسانس هستم و برای یک درجه دار ارتش جای مناسبتری هست تا سپاه که اصلا" برای درجه ارزش قائل نیستند!

چه پیشنهادی دارید؟ به زودی باید دفترچه رو پست کنم.
ممنون میشوم کمک کنید

سلام خدمت شما دوست گرامی
در مورد بسیج والا فکر میکنم حداکثر چیزی حدود نهایتا 6 ماه باشه برای کسری که خوب برای ارتش نمیدونم اقا اصلا قبول میکنن یا نه.تازه سپاه هم باید یه مدت بگذره بعد بری دنبال کارش و بعد کسری بگیری یعنی فکر نکنم روز اول بری بگی این بسیج بگن بیا اینم مثلا 4 ماه.در مورد چند ماه یا چند روزش هم بستگی به فعالیت و... داره نمیدونم دقیقا چقدر بهت تعلق میگیره.
در مورد ارتش بله من هم شنیدم یه مثلا برای فوق توی سپاه درجه ای حدود یه ستاره یا دوستاره میدن(نسبت به فعالیتت در اموزشی مثلا میدون تیر و... وبسیج داشتنت که اغلب درجه ها رو همینجوری میدن میره)

اما در مورد ارتش درسته که یه درجه بیشتر بهت میدن ولی فکر نمیکنم بگن بیا بشین به ما دستور بده میدونید میخوام بگم درسته که ارتش درجش بالاتره ولی سختی های زیادتری هم داره همون اموزشیش به اندازه ی کل خدمت اذیت میشی.
به هرحال من پیشنهاد میکنم اگه میتونی دنبال کارهی امریه یه ارگانی باش.با توجه به اینکه خود من خیلی سختیه نظامی بودن رو دوست نداشتم امریه و معلم شدم ولی خوب معایبی هم داره که توی پستهام اگه بگردید نوشتم یکیش اینکه 24 ماه خدمت بدون هیچ کسری.باز ببینید شرایطتتون چطوری هست سپاه خدمت اسونتری داره و با توجه به بسیجی بودن شما بهتر میتونید از این امتیاز برای دوران خدمت استفاده کنید
برای اینکه کجا باشید هم (ارتش -سپاه) خوب اول که توی دفترچه یه گزینه داره که میتونید تعیین کنید.ولی خوب من دیدم برای مثلا کسایی که میخوان بیافتن سپاه میرن پذیرش سپاه منطقه ی شهرشون و جلوتر ثبت نام میکنن تا سپاه هم اسمشون رو برای نظام وظیفه به عنوان سرباز برای سپاه رد کنه خوب احتمالا میشه این کار رو برای ارتش هم کرد.

موفق باشید و سربلند...

پاسخ
سپاس شده توسط keyvanjj
طی تحقیقاتی که کردم ظاهرا" همینطوره که میفرمایید. یعنی دوستان میگن دیگه ارتش ارتش قدیم نیست و این حرف ها. میگن همون سپاه بهتره!
حالا من اگه بخوام مطمئن همون سپاه بیوفتم این مسئله ثبت نام سپاه شهر رو لطفا" تشریح کنید چون هیچی ازش نمیدونم/
دوم اینکه من فوق لیسانس حقوق هستم. یکی از دوستان میگفت میتونی بری بخش ایثارگری دادگاه های قضایی و این حرف ها و بیوفتی توی دادگاه و لباس شخصی بری و بیای! میگفت سپاه هر ساله یه تعداد حقوقی ها رو میندازه تو دادگاه ها! اگر این هم مطلع هستید ممنون میشم تشریح کنید.
ممنون که وقت میگذارید! گرچه 1 هفته ای طول میکشه جواب اما همینم غنیمته! مرسی
پاسخ
سپاس شده توسط
(11-29-2013, 05:52 AM)keyvanjj نوشته: طی تحقیقاتی که کردم ظاهرا" همینطوره که میفرمایید. یعنی دوستان میگن دیگه ارتش ارتش قدیم نیست و این حرف ها. میگن همون سپاه بهتره!
حالا من اگه بخوام مطمئن همون سپاه بیوفتم این مسئله ثبت نام سپاه شهر رو لطفا" تشریح کنید چون هیچی ازش نمیدونم/
دوم اینکه من فوق لیسانس حقوق هستم. یکی از دوستان میگفت میتونی بری بخش ایثارگری دادگاه های قضایی و این حرف ها و بیوفتی توی دادگاه و لباس شخصی بری و بیای! میگفت سپاه هر ساله یه تعداد حقوقی ها رو میندازه تو دادگاه ها! اگر این هم مطلع هستید ممنون میشم تشریح کنید.
ممنون که وقت میگذارید! گرچه 1 هفته ای طول میکشه جواب اما همینم غنیمته! مرسی

سلام و عرض ادب خدمت شما
بابت تاخیر شرمنده واقعا وقت نمیشه
اما در مورد سپاه و سوالاتی که داشتید. ببینید حالا که بعد از تحقیقات به این نتیجه رسیدید که ارتش سخت هست که واقعا هم هست (این رو سرچ کنید پادگان نیروی دریایی سیرجان) مطمنا شب خوابتون نمیبره!!!!!دی: 
خوب اما برای سپاه و اون چیزی که گفتید
ببینید اگه میخواید سرباز نظامی باشید توی سپاه قبل از اینکه دفترچه رو پر کنید برید فرماندهی کل سپاه شهرتون (حالا نمیدونم کجا هستید ) و برید قسمت پذیرش و ببینید چطوری اسم مینویسن.شاید بهتون بگن برو دفترچه پست کن بعد دفترچه تو برامون بیار. اگه از یه کسی که توی سپاه هست توی شهرتون بپرسید حتما بهتون میگه. سعی کنید و پیشنهاد میکنم با مشورت از یکی از دوستانی که جزو کادر سپاه هست جلو برید برای این قسمت .ممکنه یکی الکی بگه اره برو ما درستش میکنید بعد ببینید نه خبری نشد.خوب پس میرید سپاه منطقه و درخواست میدید حالا بعد یا قبل از دفترچه پر کردن مطابق با چیزی که ازتون میخوان و خوب بعد از پر کردن دفترچه توی پلیس +10 یکی دو روز بعدش میرید ببینید کجا افتادید و...

اما برای دادگاه و لباس شخصی: ببینید چیزی که میگید امریه هست فکر میکنم باز جویا بشید
یعنی مثلا الان خود من سرباز سپاه هستم و اموزشی رو توی پادگان سپاه گذروندم ولی سرباز معلم هستم و تحت امر اموزش پرورش .یعنی سپاه منو داده اموزش پرورش به عنوان معلم و خوب مثل معلما درس میدم و لباس شخصی و تعطیلی و ....

در مورد این موضوع شما باید برید همون ارگان مربوط یعنی مثلا دادگاه و از اون طریق اقدام کنید. اینجوری هست معمولا که در یه بازه ای از سال دوره ی ثبت نامی هست مثلا اموزش پرورش برج 10-11 هست و بعد از  داشتن شرایط لازم و قبول شدنتون (در مصاحبه و...) بعد اون ارگان یه نامه میزنه به سپاه که اقا این رو دوسال بده به ما. پس دست سپاه نیست که از سپاه اقدام کنید (اگه منظورتون بحث امریه باشه)

اما چند نکته:
حتما پست هایی که درباره ی امریه گذاشتم رو بخونید.(امریه معمولا دوسال هست بدون کسری پس اگه میخواید کسری بگیرید مواظب باشید و بپرسید)
*وجود بند پ در ارگان مربوط موثر می باشد.لبخند
در مورد شرایطش و اینکه چطوری این کار رو بکنید کی اقدام کنید و همه ی موارد با کسی که توی شهر خودتون هست و توی کار دادگاه و.... هست و میتونه بهتون کمک کنه مشورت بگیرد و حتما حتما تمام شرایط رو در نظر بگیرید. ببینید اقا کسری بهتون میدن یا نه 24 ماه تمام هستید. ببینید چند درصد احتمال قبولی وجود داره. زود هم اقدام کنید چون خبرهایی رسید که سال 93 میخوان خدمت رو بکنن از 21 ماه به 24 ماه اگه تا حالا نکرده باشن

تمام موارد بالا تجربه ی شخصی بنده بود و اینکه یه دید کلی بهتون بدم . حتما موارد رو با یه شخص باتجربه که توی سازمان هست چک کنید.

موفق باشید و سربلند....

پاسخ
سپاس شده توسط
آقا ممنون!
من تو این لینک خوندم سردار کمالی رسما" 24 ماه شدن رو اعلام کرده! یعنی بدبخت شدیم؟
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13911220000082
http://www.parsine.com/fa/news/55479/%D8...9%88%D8%AF
پاسخ
سپاس شده توسط