رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدارک بین المللی
سلام به همگی اقا شرمنده خدایی نمیدونستم این سوالم کجا باید ارسال کنم یه عزیزی اینجا رو معرفی کرد گفت همه حرفه ای بپرس سوالم این این مدارک بین المللی کدوم هاش بهترن اینده دارن کسی هست مدرکش گرفته باشه دوره هاشو گذرونده باشه ؟ و... کلا یه سری اطلاعات میخوام مسیرم مشخص بشه بدونم کجام و چه راهیو باید برم ممنون <3
پاسخ
سپاس شده توسط
سلام

همه مدارک خوبن بستگی به خود شما داره توی هر رشته ای متخصص شوید بازار کار داره سیسکو ماکروسافت لینوکس ... همه خوب هستند

متاسفانه تنها مدرکی که میتوانید داخل ایران امتحان دهید LPI (خوشبختانه بنیاد LPI هنوز ایران را تحریم نکرده) است دیگر مدارک به علت تحریم امکان برگزاری در ایران موجود نیست (شرکت هایی که مدعی برگزاری هستند یا مدارک معتبر نیست یا کلاه بردار هستند) باید به کشور های همسایه مراجعه کنید (ترکیه عراق ارمنستان و ...)

شما باید ببینید علاقه شما چی است اگر به همه چیز علاقه دارید یا نمیدانید واقعا به چه چیزی علاقه دارید به یک مشاوره با تجربه حضوری در این ضمینه مراجعه کنید

موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط behnamzoghi
ممنون بابت جوابی که دادید راستش به شبکه امنیت علاقه دارم ولی خوب دوره هاش و مدارکش خیلی زیاده خودمم دقیقا نمیدونم کدوماشون خوبه و به کار میاد حتی شنیدم بعضی دوره های microsoft و cisco مکمل همدیگه هستن و باید با هم کار کرد اگه بخوای کل کار رو داشته باشیو نصفش رو ندی به کس دیگه
پاسخ
سپاس شده توسط
با سلام خدمت شما

برای امنیت بعضی افراد میتوانید مسیر زیر را طی کنند (باز هم تاکید میکنم پیش یک مشاور بروید )

به ترتیب از بالا به پایین میتوانید در حد یکی یا دو تا جا به جا کنید مشکلی نیست در کل مدارک زیر توسط بعضی متخصصین امنیت پیشنهاد میشود

MCSA
A+
MTA Network Server
Network+
LPIC 1
MTA Security
MCTS windows
Security+
Gsec
Gisp
CASP
MCSE Security
CEH
CHFI
CCSP
GCIH
CISA
CCIA
CISM
CGEIT
CCIE
CISSP

دروافع داشتن مدارک بالا به یک متخصص امنیت توصیه میشود
موفق باشید
[عکس: <a href=www.Mojsazan.com.gif]" class="mycode_img" />
پاسخ
سپاس شده توسط behnamzoghi
سلام و عرض ادب

به طور کلی به نظر بنده مدارک میتونه خیلی خوب باشه ولی الزامی برای متخصص بودن طرف نیست و همینطور برعکس کسی که نداره معنیش این نیست که متخصص نیست. بزارید اینجوری مثال بزنم. وارد شرکتی میشید و میخواید پروژه ای رو بگیرید یا .... خب طرف از کجا متوجه بشه که شما چقدر تخصص دارید . خب شما با ارایه مدارک دانشگاهی . مدارک تخصصی . سوابق کاری و پروژه های انجام داده و... میتونید به طرف کمی ارامش و اطمینان بدید که اره من بلدم و میتونم کار رو انجام بدم. این تازه اولین مشکل شماست. مشکل دوم خب تخصص شماست که باید بتونید کار رو انجام بدید.
در مورد مدرک این نیست که شما وقتی مثلاCEH رو گذرونید دیگه میتونید یه هکر کلاه سفید بشید یا یه تست کننده ی شبکه ی خوب!!! نه!!! بزارید کلاسهای رو اینجوری مثال بزنم که دقیقا مثل سینتکس و سمنتگ کار در برنامه نویسی هست. شما با صرف یک ماه وقت میتونید هر سین تکسی رو توی هر زبانی یاد بگیرید ولی ایا توی یه ماه میتونید برنامه نویس خوبی بشید؟ این موضوع برمیگیره که کار تجربی و عملی شما و تکرار و تکرار و تمرین و...

پیشنهادم اینکه وقتتون رو به دو قسمت تقسیم کنید بخشی رو به کار اموزی و کار کردن در شرکتهایی که واقعا بزرگ هستن و کارهای بزرگ انجام میدن (نه اینایی که واسه نصب ویندوز و کابل کشی و نصب نرم افزار ساده درست شدن!!!)مشغول باشید و قسمت دوم رو هم به امور کلاس بپردازید و سعی کنید باهم پیش ببرید و چیزایی که توی کلاس میبینید رو توی واقعیت به کار ببندید.
**البته پیدا کردن یه کلاس خوب و یه شرکت بزرگ اولین چالش شماست!!!
در نظر داشته باشید که اغلب کلاسها(میخواستم بگم همشون ولی مطلق نیست!) شما رو شبکه کار ماهر توی اون زمینه نمیکنه.

تمام این موارد نظر شخصی و تجربی من بود !!!

شاد باشید و سربلند....
پاسخ
سپاس شده توسط مهرداد عباسی

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان